Jump to content

OC - what is it good for?


stein

Preporučeni Komentari

А Твингиша?дискО_Сту

A, pa Twingo je gospođin :buehehe:Ovakvima k'o ja, gre'ota dati bilo šta novije ili uglancanije. Čas nosi boce na zamenu (Argon, Feromix, CO2), čas nosi delove na sačmarenje, meni zadnje sedište češće oboreno nego sedište... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 73
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Покушати да се постепеним дизањем најпре множиоца, а онда и магистрале диже такт. 10% од 2,8Гхц је 280Мхц, јел? Што ће рећи, да аутоматско оптимизовање оверклока треба искључити и пешке се пети до границе издржљивости хардвера која подразумева да температура чипова не иде исувише и да је оп систем и даље стабилан. Нисам сигуран, али се сећам да је раније и рад меморије био умешан у промену такта процесора - одн да је било потребно и њу напржити благим повећањем напона. Ипак сумњам да ће у реалном раду (што искључује бенч тестове)бити видљивог побољшања (уколико није у питању неко сулудо оптерећење рачунара).. Срећно!

Tu je takt na 200MHz nominalno, množilac 14x, nominalno (kada je sve na "auto") Promena takta na 220MHz (onih volšebnih 10%) rezultuje (sve ostalo i dalje na automatici) sa nominalnih 3080MHz što je sasvim lepo. Ma neka ga za sada, kada zamenim napajanje i dodam grafičku, onda ćemo malo da radimo i vidimo kako radi sa i bez klokovanja. Stabilnost ipak pre brzine. :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodao bih samo, da "sirova" snaga (čak i bez "dedicated" grafičke) vreme rendera (prosečno jednostavna scena) sa nekih 100 sekundi u proseku za neki objekat, smanjuje vreme na oko 4 sekunde. Razlika je dakle oko 20-25 puta... S obzirom da je stari mučio jedno jezgo na 2.2G a sada 4 rade na 3080MHz a i sve magistrale su brže, memorija takođe... primetno skraćenje vremena za iole zahtevnije zadatke. Hvala mi što sam ovo sebi priuštio. Sad da nisam sam, odveo bih sebe negde da se počastim :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probaj da dizes magistralu po 10Mhz pa kad zakuca onda reset biosa pa po 5, dok ne nadjes max mozes da dignes i napon za neki deo, proveravaj takt memorije u nekom programu tipa cpu-z pa kad postane memorija problem smanjis takt za memoriju tj povecas delioc za istu, e sad ako ti je box cooler mozes realno da ocekujes oko 3.2-3.3 GHz i mislim da ti je to dosta... proveri stabilnost u nekom programu tipa cpuburn ili prime testu...srecno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probaj da dizes magistralu po 10Mhz pa kad zakuca onda reset biosa pa po 5, dok ne nadjes max mozes da dignes i napon za neki deo, proveravaj takt memorije u nekom programu tipa cpu-z pa kad postane memorija problem smanjis takt za memoriju tj povecas delioc za istu, e sad ako ti je box cooler mozes realno da ocekujes oko 3.2-3.3 GHz i mislim da ti je to dosta... proveri stabilnost u nekom programu tipa cpuburn ili prime testu...srecno

Na 230 ekran trza, na 240 ne bootuje, ali je matična tako pametna, da me obavesti da overklok nije uspeo i da stiskom na taster F1 ulazim u BIOS setup da korigujem parametre, ili Del. da sve vratim na default :connie_nutzo:Što se tiče hlađenja, još poodavno sam batalio fabrička rešenja. Nekako više verujem vodeno-vazdušnim kombo varijantama. U ovom slučaju je to Gemini II S sa jednim 120mm ventilatorom. Dobio sam i adapter šine za montažu dva ventilatora, ali tu ne paše 2x120 nego dve jedinice od 100mm.Sa ovih 10%+ sam zadovoljan pošto je sve automatizovano a "Cool'n'Quiet" opcija smanji CPU takt na 800MHz (množilac na 4X) u nekom "idle" stanju kada ne radim ništa zahtevno. Terati procesor(e) da divljaju svo vreme je prilično bezveze. Kao što rekoh, kada zamenim napajanje i dodam novu grafičku, videću kako se ponaša, pa ako mogu da živim s tim, onda super. Mada, posle onog jednojezgarnog sistema, ovo deluje k'o avion posle fiće, samo je buka manja :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

...3.8G mi deluje sasvim visoko i ako neko ima neki praktičan "guide" kako do te cifre doći, bio bih zahvalan.

http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=13 (postovi 3 i 4).Da li je uvazen moj predlog u vezi ASUS modela ploce ili je jos neko predlozio istu? :drinks:A vezano za MDPC i modovanje kucista, jedan Suboticanin je usao u elitno drustvo:http://www.million-dollar-pc.com/systems-2010/twentynine/twentynine.htm
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=13 (postovi 3 i 4).Da li je uvazen moj predlog u vezi ASUS modela ploce ili je jos neko predlozio istu? :drinks:A vezano za MDPC i modovanje kucista, jedan Suboticanin je usao u elitno drustvo:http://www.million-dollar-pc.com/systems-2010/twentynine/twentynine.htm

ASUS ploča je došla ne znam kako, nisam više siguran, ali tu je. Ja sam uz Bartona imao ASUS i stvarno nikada nisam imao problema. A sada malo pauze od računara... :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...