Jump to content

Pomoc strucnjaka


vdeki

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 38
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

izvadi ga napolje i uzivaj bez daljinca

To moze?Mislim nece biti nikakvih problema sa elektronikom?Ali nabavicu drugi pa cu da probam.Inace prijatelj mi je pozajmio Philipsov daljinac RD5861 i sa njim rade neke funkcije.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

... i tako ja zamenih taj IR prijemnik ali i dalje sve isto i dalje reaguje na druge daljince.Ali vise nije osetljiv na dodir. Izgleda da cu morati nabaviti original njegov daljinac? Inace sa Philipsovim RD 5861 neke funkcije prima a neke ne! Totalno sam zbunjen!?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Danas je transport poceo da se gubi. Jednostavno sam je poceo da pravi neke cudne pauze od otprilike 1 sek. Gledam u displej i on pokazuje sve normalno znaci ne preskace cd ploca. Jednostavno gubi zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Zna li ko za sta sluzi ova plava kutijica sa potenciometrom?post-455-126803246205_thumb.jpg

Ta plava kutijca je trimpot. Verovatno sluzi za setovanje Vref na 7307. To je low noise analog OP -> regulise jedan od ova tri:sled servofocus servospindle servoCinjenica da ti transport section zadaje probleme meni govori da si verovatno vrteo trimpot nekoliko puta i poremetio Vref (koji bi treablo da bude 2.5V)Sto se IR receiver tice, pokusaj da nadjes ceramic oscillator blizu IR receiver... izgleda isto kao plavi trimpot, samo sto mu je boja obicno narandzasta i ima dve nozice. Reci mi da li si ga nasao i sta pise na njemu...Pozdrav,Boki
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...