Jump to content

Trazim:ESA-333574B sajla/traka za povezivanje


paja959

Preporučeni Komentari

Pozz.svima

 

Trazim jedan rezervni deo za Marantz PM6A,koji je na restauraciji..to je traka/sajla,sa oznakom:ESA-333574B ,koja sluzi za pokretanje/povezivanje samog prekidaca,i selectora sa prednje ploce.

 

Any idea kako ovo nabaviti,opraviti?

 

thanx

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

slika ?

 

 

zasad od samog tog dela nemam..serviser mi se samo javio na mejl..google je truba,nit slike,nit tona za taj partnumber..ako dobro kapiram njegov opis,i to je bio moj prvi problem sa spravom,da on nije prebacivao na phono,sa prekidaca/selektora na prednjoj ploci..to je ovaj prekidac,i to ce biti ta "traka" sto povezuje ovaj prekidac spolja,na frontu,sa stvarnim prekidacem,koji je negde iznutra,na stampanoj ploci (?),,logistiku tih prekidacasa fronta  jos nisam stigao proveriti,al to je ova grupa prekidaca sto je na slici input selector :phono-aux/tv-tuner posto sam bio popizdeo na celu situaciju..ako se to uspe prebaciti da bude na phono,a preko monitor 1 i 2 ja uspem da saltam jos izmedju 2 izvora:CD i laptop,onda sam makar privremeno,na konju...

post-653-0-28364500-1458933152_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja imam neke trake u furdi , ali moram imati bar neki info da bi bar priblizno videli da li odgovara

 

 

ok,morat cu traziti od servisera onda vise podataka..tu je sad par dana palamudjenje,utorak najranije

 

:respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovde jedna korekcija,cuo sam se danas sa serviserom,to sto meni treba (oznaka je tacna za partnumber),je prekidac za phono opcije(phono 1/phono2),deo koji je fiksiran na prednju plocu,i odatle ide trakom/sajlom do samog prekidaca

 

Ostaje trange frange resenje sa jednim phonoom,MM na 47 KOhma :angry7: ,i ostalim linijskim ulazima..sta je tu,je...ako neko zna/vidi da ima neka neispravna PM6-ca,nek javi..

 

thanx :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobro , to jeste logicno  jer je traka manje vise integrisana sa mehanizmom na prednjoj ploci

 

dakle - ostaje daj sliku a ako je komplikacija , daj bar potrebnu duzinu trake

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobro , to jeste logicno  jer je traka manje vise integrisana sa mehanizmom na prednjoj ploci

 

dakle - ostaje daj sliku a ako je komplikacija , daj bar potrebnu duzinu trake

 

@Zen,treba i mehanicki deo,sama traka nije dovoljna..bilo je to meni cudno vec u startu kad je doslo do mene,da pozicije tog da kazemo preklopnika na frontu,se ne podudaraju bas sa oznakama sa prednje ploce..ocito da je neko vec cackao/prckao oko toga ranije..rastavljen je i sam taj mehanicki deo,no chance to fix it...rekla/kazala prica mog dobrog drugara koji je skoro bio kod drugog refresh majstora,da taj ima vise komada PM/SC/SM6 na lageru,treba ovo da proverim sa njime..jednu SM6-cu i ja znam da je rasturio,iskoristio je kompletno kuciste,i ubacio je u to neko svoje DIY pojacalo..nada umire zadnje,ne sumnjam u sadasnjeg servisera,odrzavao i servisirao mi je vec i ranije vintage sprave,ne spada bas u tipa koji se lako predaje..

 

:respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izgleda srecan ishod ovde,hvala @Zen-u na dobroj volji i dosadasnjim aktivnostima,ipak su informacije bile tacne,ima jedna raskupusana PM6-ca ovde,taj rotacioni prekidac je "slobodan" iz tog primerka..moze lokot ovde...  :disco:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

dobro jutro svima..samo da se javim,problem resen,izvrsena transplantacija istog rotacionog selektora,iz jedne razbucane PM6-ce jos sredinom nedelje,samo sam ja bio u nekom cajtnotu,pa nisam stigao da uslikam stari.

 

hvala svima jos jednom koji su nesebicno trazili,pronalazili i nudili opcije za zamenu..ovako to izgleda..sajla je napuknuta,ai mehanicki deo

nije bas bio vec na visini zadatka..sad sve radi konacno kako treba..masala,me happy :wub: ,2 gramafona prikljucena opet :D ..ta 100KOhmska MM opcija je majka za neke MM zvucnice  tipa Shure V15/V,Stanton 881..Ortofon M20 vec ne voli tu opciju B)

post-653-0-68179900-1460269688_thumb.jpg

post-653-0-18234800-1460269700_thumb.jpg

post-653-0-11574000-1460269881_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...