Jump to content

gu-19-1 se tube amp pomoć


krokibass

Preporučeni Komentari

Veliki pozdrav drugari , evo mene prvi put na forumu pa ako nešto pgrešim nemojte zameriti !!!! Imam dve NOS  ruske lampe gu-19-1 i hteo sam sebi da napravim se hi-fi pojačalo ali da bih proračunao izlazni trafo potreban mi je podatak koliki je anodni otpor (Ra) , nigde na mogu da pronadjem taj podatak ???? Bio bih vam zahvalan ako bi mi neko od vas pomogao !!!! HVALA

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav druže , izvini što ti odmah nisam odgovorio zato što nisam bio kući svirao sam ovih dana !!! Na vojnom otpadu u Paraćinu kupio sam četiri gu-19-1 nove u kartonskim kutijama i veliku količinu manjih lampi tipa 6ž8,6sa7 ,12sg7 itd( u metalnom kućištu)  pa sam hteo sebi da napravim jedno hi-fi pojačalo i mislim da nebi loše prošla kombinacija 6ž8 i gu -19-1 !???  Juče sam razgovarao sa Draganom iz Mitrovice ,on prodaje kalemska tela i limove za trafoe i iznenadio sam se koliko je podigao cene . Ja sam nekada kupovao od njega tu robu ali nije bilo toliko skupo a roba je ja mislim Turska (nije neki kvalitet ). Da li možda imaš neku varijantu za kupovinun limova i kalemskih tela a da su cene pristojne ???

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad vec imas 4, uradi PP.

 

sto se tice trafoa, imam majstora.

 

ja ne trazim nista, samo se dogovorimo sta treba, i to je to.

 

platim pa se klatim.

 

odavno sam odustao od ideje da se ja bakcem sa izlaznim trafoima.

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam četiri ali postoje dva problema , prvi je taj što lampe nisu uparene a drugi to što me je drug zamolio da i njemu napravim jedno pojačalo tako da mi samo ostaje da ih podelim u dve grupe !!! A što se tiče limova i kalemova izbunariću ja negde to za manje pare a i volim da motam pa kako ispadne ,do sada nisam ni jednom promašio što je ispalo na višestrana zadovoljstva !!!! :guitarplayer:

post-1946-0-83890700-1458504108_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo izgleda ta lobanja :guitarplayer:

 

Šta je unutra, mislim koje lampe šema itd?

To sam ja pravio za mog druga Zeku gitaristu koji je pre nekog vremena svirao sa mnom , unutra je šema fender basman 50 w ali je modifikovana za el34 x2  PP , i takodje je pretrpela još neke modifikacije u preampu po želji dotičnog prijatelja !!! Što se tiče šasije ona je bila uradjena od prohroma varenog argonom na sastavima a drvo sa strane je trešnja a napred i pozadi orah . ovo je slikano u nekoj fazi  koju bih nazvao ˝samo što nije gotovo " što se estetskog dela tiče ali šteta je što nisam sačuvao kasnije slike ili možda jesam ali neznam gde na kraju je to ispalo jako lepo i čova već 10 godina svira na njemu !!! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:guitarplayer:  :guitarplayer:

Lepo izgleda ta lobanja :guitarplayer:

 

Šta je unutra, mislim koje lampe šema itd?

To sam ja pravio za mog druga Zeku gitaristu koji je pre nekog vremena svirao sa mnom , unutra je šema fender basman 50 w ali je modifikovana za el34 x2  PP , i takodje je pretrpela još neke modifikacije u preampu po želji dotičnog prijatelja !!! Što se tiče šasije ona je bila uradjena od prohroma varenog argonom na sastavima a drvo sa strane je trešnja a napred i pozadi orah . ovo je slikano u nekoj fazi  koju bih nazvao ˝samo što nije gotovo " što se estetskog dela tiče ali šteta je što nisam sačuvao kasnije slike ili možda jesam ali neznam gde na kraju je to ispalo jako lepo i čova već 10 godina svira na njemu !!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...