Jump to content

Dynaudio DAK kitovi


remam

Preporučeni Komentari

Da li neko ima slucajno na papiru nacrte ove serije nekadasnjih kitova?

Ja sam nesto pronasao na netu,ali me konkretno zanima konstrukcija DAK2-160 (imam na papiru sve potrebne dimenzije za DAK3-210 koju sam i napravio),ali skoro sam nabavio savrsene mid-baseve Dynaudio 21W54 pa bih sada radio konstrukciju sa njima i Morel visokim MDT-30S u dvosistemskoj varijanti,ali me zanima konkretno dimenzija svih delova koji trebaju za izradu.

 

P.S.Konkretno ovako (samo za model DAK2-160)post-1755-0-24755100-1455926612_thumb.jppost-1755-0-31134600-1455926616_thumb.jppost-1755-0-97411800-1455926617_thumb.jp

 

A evo i 21W54 :wink2: post-1755-0-02085300-1455926718_thumb.jppost-1755-0-67750700-1455926726_thumb.jp

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 4
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zahvaljujem na pomoci,nasao,ali cvrc,u tome je zackoljica,ja ovo sve imam takodje..

Konkretno me zanimaju nacrti iz ovih slika koje sam postavio,ovo je nezavisna stavka od SAM-a,neka inostrana kolekcija kompletnih tadasnjih DAK kitova sa svim potrebnim dimenzijama..

Kazem ja imam indentican nacrt za DAK3-210 (najveci model je bila 4-sistemska DAK4-210),naravno kutija je vecih dimenzija sa razlicitim brojem variovenata (u mom slucaju 2 po kutiji) u zavisnosti od zapremine kutije,a sama konstrukcija je ista,prednja ploca je nageta kod svih za 6 stepeni,imaju ova unutrasnja ojacanja (naravno za DAK2-160 ide jedan kom i jedan variovent i/ili dva),debljine prednje i zadnje su vece u odnosu na ostatak drvenarije..

Ovo je meni potrebno..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Pa Miso daj nesto konkretno,dal raditi refleks sa ovim drajverom ili kompresiju (aperiodicnu)?

Kao sto sam rekao u predhodnom postu,ja sam vec uradio jedan projekat DAK sa 30W54 (naravno aperiodicna-kompresiona) i to stvarno fenomenalno zvuci,kutija je masivna i dodatno ojacana tako da joj jedino mogu zameriti taj sam izgled kao sto kazes,ali i nije to bas toliko ruzna kutija..

Ipak je u projektu pribegnuto svemu kako bi se umanjio uticaj vibracija same kutije,stranice nisu paralelne,imaju dodatna nesimetricna i specijalno oblikovana ojacanja,stranice su razlicitih debljina...

Jednostavno kutije ipak zvuce odlicno,bas sa 30W54 i dva varioventa je izuzetno dubok,a ujedno odlicno precizan,navikao sam se na ovaj tip kutija...

Dok ne cujem bas refleks koji moze ovako da radi,kompresija je za dubok bas babaroga.. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...