Jump to content

Pioneer GM-7200M


remam

Preporučeni Komentari

Pozdrav drustvo,imam ovo pojacalo (fabricki spojeno u bridge za sub),ali ima jedna zackoljica..

Pojacalo mi je doneo jedan drugar sa objasnjenjem da je "slabo" i da nema snage,kada sam ga prikljucio uverio sam se i sam da je slabo,e sada sve do sada sto sam radio nista ne pomaze,pojacalo je u sustini i po svemu ispravno,ali me buni ovo na "data" da mu na ulazu treba +18,5dbm,da li je moguce da za punu snagu ovo pojacalo treba da ima oko 5 V na RCA ulazima (oko 10V p-p)??

Koliko znam svaki RCA pre-out na Auto-CD-u nema ovoliki izlaz niti moze onda da pobudi ovo pojacalo pa da radi kako treba,a on mi je naveo kako je u sustini radilo (pa se kao pokvarilo).

Jednostavno me zanima da li ja negde u svemu ovome gresim i ako ne kako su zamislili da ovo pojacalo bude spojeno pa da da ovu snagu na koju je deklarisano??

Napomenucu da kada mi ga je doneo bilo je spojeno u autu i stvarno je ocajno radilo (povezano na RCA izlaze sa CD-a nije moglo ni da pomera membranu sub-a,LPF na njemu je funkcionisao,ali to je toliko slabo da je to smesno)..

Pokusao sam sa izmenom ovih nekih elemenata na ovim raznim OP-ima (konkretno na ovom "mixeru" otpor u povratnoj vezi koji sabira levi i desni kanal ali onda LPF gubi na funkciji)sto je i logicno...  

Ko imam ikakvu ideju oko ovoga dobro bi mi doslo pa da ovo privedem kraju..

Pioneer GM-7200M.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Pozdrav drustvo,imam ovo pojacalo (fabricki spojeno u bridge za sub),ali ima jedna zackoljica..

Pojacalo mi je doneo jedan drugar sa objasnjenjem da je "slabo" i da nema snage,kada sam ga prikljucio uverio sam se i sam da je slabo,e sada sve do sada sto sam radio nista ne pomaze,pojacalo je u sustini i po svemu ispravno,ali me buni ovo na "data" da mu na ulazu treba +18,5dbm,da li je moguce da za punu snagu ovo pojacalo treba da ima oko 5 V na RCA ulazima (oko 10V p-p)??

Koliko znam svaki RCA pre-out na Auto-CD-u nema ovoliki izlaz niti moze onda da pobudi ovo pojacalo pa da radi kako treba,a on mi je naveo kako je u sustini radilo (pa se kao pokvarilo).

Jednostavno me zanima da li ja negde u svemu ovome gresim i ako ne kako su zamislili da ovo pojacalo bude spojeno pa da da ovu snagu na koju je deklarisano??

Napomenucu da kada mi ga je doneo bilo je spojeno u autu i stvarno je ocajno radilo (povezano na RCA izlaze sa CD-a nije moglo ni da pomera membranu sub-a,LPF na njemu je funkcionisao,ali to je toliko slabo da je to smesno)..

Pokusao sam sa izmenom ovih nekih elemenata na ovim raznim OP-ima (konkretno na ovom "mixeru" otpor u povratnoj vezi koji sabira levi i desni kanal ali onda LPF gubi na funkciji)sto je i logicno...  

Ko imam ikakvu ideju oko ovoga dobro bi mi doslo pa da ovo privedem kraju..

attachicon.gifPioneer GM-7200M.pdf

Da jos i napomenem signal sa ton-generatora sam pratio od ulaza do samog izlaza sa dvokanalnim osciloskopom i signali su potpuno normalni i simetricni (jedino obrnute faze posle zadnjeg OP-a zbog rada u mostu)..  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako mu treba 10V za punu pobudu, onda to navodi na pomisao da se signal ne uzima sa RCA nego zvučničkih terminala autoradija? Na istu pomisao navodi napomena na šemi da je to "speaker level input"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein druze,sve to stoji,ali kada bi postojali samo ulazi za to (doduse na pojacalu postoji 4-polni konektor na koji se vezu izlazi sa zvucnickih terminala),ali zato postoji i par RCA ulaza,a kazem koliko mi je poznato ni jedan RCA izlaz sa auto-radija nema toliku pobudu,tako da me sve to buni i kako onda ovo pojacalo moze uopste normalno da radi preko RCA ulaza,ako je navedeno da mu za pobudu treba toliki napon?

Evo i manual na kome je navedeno sve ostalo i obelezeno sta je sta (ali nigde ne stoji koliki treba da bude ulaz za deklarisanu snagu na izlazu)..

 

130gm7300m.pdf

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Strana 4 manuala (Gain Control):

• When using with an RCA equipped car stereo (standard output of 500 mV), set to the NORMAL position.
When using with an RCA equipped Pioneer car stereo with max. output of 4 V or more, adjust level to match the car stereo output level.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve to stoji,mozda sam u startu imao drugi problem..

Pazi ovako,ton generise sinus od 50Hz/500mV,na izlazu sa max gain-om i takodje max LPF-om na 240Hz imam 20V sto daje 100W na 4ohm,e ali ima jedan problem u vezi ovog Boost Bass preklopnika (on to meni nije dao),ali kada na ploci ukljucim Boost,ovaj drugi nivo od +12db dobijam na izlazu 40V (a na prvom od 6db imam oko 32V) sto daje deklarisanih 400W na 4ohm (ili 800W na 2ohm),odnosno 250W na 4ohm (ili 500W na 2ohm) i ovo je mereno bez opterecenja..

Ali npr.kada smanjim LPF na minimum od 40Hz a ostavim gain na max dobijam sa istim ulazom napon na izlazu od 7,5V bez Boost-a!! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...