Jump to content

Sensor za Weller LR21 i slicne


dranix

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 2
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Prosvetli me (nas).http://dangerousprototypes.com/forum/viewtopic.php?t=2457&p=45733Ne zameri Gujo.Ovo sam slucajno nasao sada a svoju drsku sam odavno resio sa JEDNIM pt100 tako da.....Aktivno koristim vec godinama laserski termometar.Nije potrebno da se kupuje "ono Wellerovo cudo" za kalibraciju.Nismo vise u srednjem veku.Na kraju krajeva stavio sam pod oglase ne zato sto nesto zelim da prodam nego mi se ucinilo najadekvatnije mesto za tu vrstu thread-a.Neka moderatori prebace gde njima odgovara ako hoce.Ljudi,Ne zamerite mi na neznanju. Evo Guja ce mozda da nam otkrije tajnu Welerove drske.Jel oces Gujo?Salim se naravno. Nikako ne bi da budem neprijatan.Sto se trice toga STA SVE pise na netu....Pa i na tarabi pise....Ne, ne, nisam ja bolesni skeptik ali i ne uzimam zdravo za gotovo.Nemam potrebe da sumnjam da neko pise netacno ali ako se uverim u to ( a desavalo se ) onda posle i u jogurt duvas.Svojevremeno kad sam dosao tu gde sada zivim nisam imao parica da kupim celu stanicu ali taman za antistaticku Weller drsku.Napravio sam stanicu po semi iz nekog francuskog casopisa koja je izvorno bila predvidjena da radi sa nekim krsom od drske na NTC principu.Imala je zero crossing kolo prekidac i sve lepo i kako treba i na 24VAC kao i Weller.Eksperimentisanjem sam je naterao da radi sa orig. Weller LR21.Bez ikakve druge kalibracije osim tacke topljenja kalaja koju sam podesio trimerom da mi spoljni potenciometar (zicani male omaze ne secam se koliko) bude na sredini.Empirijski, i to je RADILO tako godinama (vise od 15) dok MOZDA zbog prevelike struje (nije bila velika) ili i ne znam pravi razlog nije crko ptc.U medjuvremenu sam kupio celu lemnu stanicu polovnu (koju nisam ni koristio nego je stajala u kutiji za rezervu) i to slucajno za 40e.Tako da sam imao cime da proverim (ispravna drska) KOJI mi ptc treba a to je pt100.Naravno da kad sam jedva PAZLJIVO iskrunio cement i dosao do separiranog ptc-a da je bio jedan komad u pitanju.Ne kazem da neke druge Wellerove drske nemaju neku drugu kombinaciju ali po meni nema sanse da je to ni pt1000 a ni pt20 bar u mom slucaju.Fizicki je bezveze da se koristi veci broj ptc-a. Preciznost? Hm.Koliko je to potrebno realno za lemljenje ako znas sta radis? Kod Wellera jedino sta vredi su originalni njihovi vrhovi.Jesu skupi ali vrede sve pare. Ostalo je srednji vek.Imaju oni bolje, duvaljke i slicno ali je to neka druga prica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...