Jump to content

Denon MM/MC RIAA (880R)


stein

Preporučeni Komentari

post-13-0-53304100-1357554628_thumb.jpg

 

Ovo je šema a imam kompletan sklop na pločici, potpuno ispravan. Koliko mi se čini, ovde OP zavređuje da se zameni nečim kvalitetnijim, ali u načelu, znam da nije ništa fensi, sa ili bez zamene operacionog... Razmišljam da ga privremeno ubacim u preamp koji pravim pa ako nešto malo vredi da se čačne, čisto da se iz postojeće konstrukcije izvuče neki realni maksimum. Znam da kakav god mod da se uradi, nikada neće biti nikakav high end i znam da se može i mnogo bolje, u pitanju je čist komfor/komocija... PMA 880R je (bio) Denonov model sa gornjeg kraja ponude integrisanih stereo pojačala pa pretpostavljam da ni ovaj RIAA korektor baš nije čisto smeće... Nisam ga slušao, ostao mi od pojačala koje je sprženo (izlaz) pa je završilo u kupusanju, ali eto, zanima me na primer, da li bi mogao da se uporedi sa Le Pacific MM RIAA preampom? (MC zvučnice nikada nisam imao a ni ne planiram da se troškarim na tu stranu...)

Ne košta me ama baš ništa da ga tutnem u kutiju, prišarafim i dovedem napajanje koje će opsluživati sam preamp (buffer i gain sekciju)

 

?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 5
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Postovane slike

Ima li smisla staviti podnožje za OP i probati zabosti nešto drugo? (LM388, NE5532, OPA211, AD826)?

 

Ni to me ne košta ništa osim malo vremena i struje koliko troši lemilica... ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li smisla staviti podnožje za OP i probati zabosti nešto drugo? (LM388, NE5532, OPA211, AD826)?

 

Ni to me ne košta ništa osim malo vremena i struje koliko troši lemilica... ?

 Naravno da ima smisla .  Ako vec hoces da se igras onda bar stavi nesto valjano a to valjano su OPA sa sto vecim slow rate - om napr  preporuka LT 5534   ili TEXAS INSTRUMENT  TL 072

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Naravno da ima smisla .  Ako vec hoces da se igras onda bar stavi nesto valjano a to valjano su OPA sa sto vecim slow rate - om napr  preporuka LT 5534   ili TEXAS INSTRUMENT  TL 072

 

Trenutačno imam ove gore navedene OP pa ću se kada završim preamp i gramofonsku ručicu, poigrati prvo sa onim što imam ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...