Jump to content

DYI Amp - Izbor dizajna [NOOB]


Dlabz

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima,

 

 

Vetj neko vreme razmishljam da napravim sebi pojachalo. Naravno, nemam nikakvo predznanje, ali to planiram da nadoknadim entuzijazmom.

 

Zadatak:

  • [*]
Zvuchnici:  Par repariranih Ei Nis as 803 (~100W / 8 ohm) [*]Izvor:         Zvuchna kartica, 192 kHz / 32 bit (trenutno m-audio ProFire 610) [*]Namena:   Produkcija / Monitorin [*]Ekstra:      Volume knob / VU-metri / zashtita

U onoj chuvenoj raspravi analogno protiv digitalnog, ja biram digitalno. Programiranje mi posao i strast, muzika mi je elektronska i binarna.

Stari Techniks SU-Z2, baziran na STK 2038 mi je zvuchao dosta dobro, ali je ,na zalost, jedan kanal stradao (pricha za posebnu temu). Mozda moze neshto od delova da se iskoristi, a mislim da bi mogao da posluzi i kao dosta lepa shasija za moj bild, ako ga ne opravim.

 

E, sad... Razmishljao sam u pravcu LM3886 IC-a, a ni "Borin studio" ne izgleda loshe na papiru... Razmishljao sam i da napravim dva mono bloka, i upakujem ih direktno u kutije.

 

Potroshio bih nekih pedesetak evra na ovaj eksperiment.

 

Pa, da chujem sad i vasha razmishljanaj... 

 

Hvala unapred

 

P.S.

Ako neko ima pojachalo koje bi pasovalo u moju specifikaciju, i moze da organizuje probu u Beogradu, ja planiram da kupim neshto ovih dana...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Za pedeset evra možeš da staviš neki čip amp u taj stari SU-Z2. Napon napajanja u pojačalu je nominalno +/-36.4V (po service manualu) a sam STK bi trebalo da otrpi do +/-55VDC.

LM3886 je predviđen da radi sa 4 omskim opterećenjem i nije baš idealno rešenje za napone preko +/-30 mada sam ga ja terao sa malo više od toga. U ovoj situaciji, mislim (iz prakse) da bi pojačalo sa TDA7294 mnogo bolje leglo kao zamena za STK.

Nisam u Beogradu, ali ako to išta znači, imam nešto gotovih i proverenih modula sa TDA7294 (preostalo mi iz eksperimenta sa aktivnim kutijama) na pločicama, sklopljeno, provereno, radi.

Za pedeset evra ne vidim mogućnosti da sklopiš dva mono bloka jer to znači dva pojačala (što nije puno, možda oko 15-16€ za dva kanala) ali dva adekvatna trafoa, ispravljači, hladnjaci, potenciometri... nikako neće stati u preostalih max 35€, osim ako i to imaš negde u fioci ili ormariću...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za pedeset evra ne vidim mogućnosti da sklopiš dva mono bloka jer to znači dva pojačala (što nije puno, možda oko 15-16€ za dva kanala) ali dva adekvatna trafoa, ispravljači, hladnjaci, potenciometri... nikako neće stati u preostalih max 35€, osim ako i to imaš negde u fioci ili ormariću...

 

 

Hladnjake imam. Imam i jedan loshe popravljen McVoice SV-2803-RK koji mogu da ocherupam za delove.... Radi on, ali ima neku distorziju. 

 

TDA7294 ... nemam pojma kako to zvuchi... Zainma me "sterilan" zvuk.

 

A sad se bacam na chitanje ovih linkova

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TDA 7294 je upravo takav, sterilan. Niti šta "farba" niti šta ulepšava. Zato je verovatno i ređe birana varijanta od LM3886. Ako ti to išta znači, razumem šta tražiš, ja ispred sebe, a levo i desno od PC monitora umesto nekih vrljavih PC zvučnika imam par Behringer MS16-ica... (par ovakvih, ako se još može negde naći, je bio oko  tih 50€, - taman dovoljno mali da mi na sto stane i štampač, a dovoljno veliki da ih se može slušati bez naprezanja)

 

http://forums.vr-zone.com/home-theater-audio-equipment/1755121-behringer-ms16-2-0-speaker-system.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ti to išta znači, razumem šta tražiš

 

mislish... ? http://db.tt/gWxGFxb1

 

Muzika koju pravimo je namenjena klubskoj sceni, i ovaj sistem koristimo da chujemo kako zvuchi kad se zvuk "zguzva". Ideja je: nashtelujemo Nislije prema paru yamaha MSP5, u sobi 4x4x4 metra, pa onda odvrnemo. E, ako tu ne pravi rumble, onda moze u klub. Naravno, morali smo malo da oblozimo zidove, ubacimo brachni krevet i fotelje... 

 

Ipak se zvukom bavimo za pare ;)

 

 

 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ipak se zvukom bavimo za pare ;)

Ja ne :)

Ja slušam muziku jer mi to čini zadovoljstvo. Ali jedem i hleb i meso jer mi to čini zadovoljstvo, a pekar i mesar to prave/proizvode/obrađuju i rade za pare, pa mi je to sve veoma jasno... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...