Jump to content

Potrebni NiCd ili NiMH od bar 4Ah, 6 komada


guja011

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

nesto i ne vidjam D-size baterije, a neke koje sam video bile su Energizer, D ali nesto mali kapacitet, verovatno old stock posto one nisu bas najprodavanije. S'druge strane imas AA size nimh na2800mA/h. Znaci mozda mozes nabaviti 12 kom. AA po dve u paraleli

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u originalu su bile 4Ah, NiCd. to za njih i nije neki kapacitet sobzirom da je to staro nekih 15-20 godina.kod ovih novijih, a nešto su u evropi udarili u frku protiv kadmijuma, kapacitet je 4-5Ah a kod NiMH se dešava jako zanimljiva stvar, ono brendirani su tipično 2,5... 2,8 pa do 3Ah (duracell ili varta) a neki se bogme qrče kapacitetom od 7 do 10Ah al neke firme "nikad čuo".zvao sam ove u super bateri šopu, kažu da će sledeće nedelje imati D od po 5Ah po ceni 800-900 dinara, one gole, bez dugmenceta- tj za punktovanje trakica.sa kapacitetom od 10Ah su im cene 1400/kom. pa puta šes'- izađe mnogo. sa ebaya imam po 3€ za one gornje a 9€ za ove od 10Ah. al ne da im ne verujem neke su ultralevačke firme. imaju i neke baterije sa kartonskom oblogom a za punktiranje, to se trpa u aku alatke, isto je size D ali smeta oznaka "nisu za brzo punjenje".sad treba izvagati šta e manja gnjavaža- plaćanje tih jeftinijih kojima poštarina naduva cenu ili pazariti domaće gde je cena po komadu naduvana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...