Jump to content

Philips CD630 & Philips 460 SSDAC upgrade for Dummies


stein

Preporučeni Komentari

Konačno da i ja odvojim vremena i pažnje da odslušam par naslova na dorađenom CD630 (by Impuls)...

Posle tri sesije, slegli su se i utisci. Neka mi se ne zameri što nisam želeo da komentarišem na prvu loptu, prvi utisak, šta li. Krenuo bih sa izlistavanjem nekih od naslova koji su se provrteli kroz plejer da bi kasnije izlaganje bilo razumljivije.

Norah Jones - Come Away With Me

Andreas Vollenweider - Book Of Roses

Adele - 19

Massive Attack - Protection

Celine Dion - D'EUX

Simply Red - Picture Book

Joan Osborne - Relish

Pink Floyd - Division Bell

Roger Waters - The Wall Live in Berlin

Nigel Kennedy - Vivaldi / 4 Stagione

Il Giardino Armonico (nekoliko naslova)

Ariel Ramirez - Missa Criola (nekoliko izvedbi, 3/5)

Mike Oldfield - Amarok

Hazmat Modine - Bahamut

Toni Childs - Union i

...ceo niz pojedinačnih kompozicija sa raznih albuma.

Pokušaću ukratko, bez komplikovanja od prvih, do konačnih utisaka.

Na prvo slušanje, stekao sam utisak blage bledosti u interpretaciji, poput koprene koja se spustila na muziku. Kasnije sam to mogao da pripišem činjenici da je prethodno CD svirao veoma transparentno ali sa mnogo manje kontrole u nižem delu pa je zvuk bio više na "svetloj strani".

Tokom menjanja muzičkog materijala, uši su mi se počele svikavati na dovoljno različit zvuk koji je dovoljno konkretan i čvrst i u donjem delu spektra što je verovatni izvor osećaja da je srednje-visoki deo blago potisnut. Cenim da je zapravo reč o promeni koja je dovela do bolje kontrole u donjem spektru a samim time i manje naglašenosti srednje-gornjeg dela. Posle drugog dana slušanja, i srednji deo se otvorio i evo, i sada svirucka u istom maniru. Uspeo sam da nađem reč da opišem glavni dobitak koji je rezultat modifikacije a to je rezolucija

Sada mi CD omogućava da čujem obilje detalja koje sam i do sada čuo, ali se pomalja tanušna linija koja čujno jasnije definiše instrumente i osobenost svakoga od njih, a istovremeno bez isticanja pojedinih tonova, komponenti. Čak i u varijanti bez kolumni (dakle, samostalni, full signal na elektrostatike) slika je veoma lepo zaokružena i ne nedostaje kontrola u bilo kojem delu spektra. Sa privremenim rešenjem, dodavanjem MNC subwoofer pojačala i rezom na oko 70Hz-a (pojačalo ima samo niski propust) sve je veoma kompletirano i konkretno. Mogu samo da dodam da zapravo nema neke revolucionarne promene, ali se oseti da postoji razlika u pozitivnom pravcu. Kada završim i Bastarda i AXO, očekujem više od celokupnog sistema... :tongue10:

Hvala Impulsu na finom tuningu... :buehehe:

Dodao bih da su oko TDA1541 dodati elementi koji me asociraju na tweak/poboljšavanja filtracije i iste/slične pločice kao za Piletov CD na mestu gde su se do sada nalazili OP-i. Impuls će verovatno umeti da doda priču o tehnikalijama koje je izveo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 24
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nisam hteo da ga spustim jako nisko da se ne bi bas rasplinuo. Imate PM kako da se resite mrene na zvucnicima.

...

Tokom menjanja muzičkog materijala, uši su mi se počele svikavati na dovoljno različit zvuk koji je dovoljno konkretan i čvrst i u donjem delu spektra što je verovatni izvor osećaja da je srednje-visoki deo blago potisnut. Cenim da je zapravo reč o promeni koja je dovela do bolje kontrole u donjem spektru a samim time i manje naglašenosti srednje-gornjeg dela. Posle drugog dana slušanja, i srednji deo se otvorio i evo, i sada svirucka u istom maniru. Uspeo sam da nađem reč da opišem glavni dobitak koji je rezultat modifikacije a to je rezolucija

:tongue10:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...