Jump to content

Hiraga-brum


Nino

Preporučeni Komentari

Mnogo si Dragance rasteglio te zice

Sto jes jes, ali mi je cudno sto se pomeranjem zica bas nista ne menja, konkretno ove od prekidaca sam bio skroz izbacio.Slazem se da sam mogao biti malo uredniji, ali sa ovom plocicom gde su izlazni tranzistori van ja bolje ne umem.Nego, nasao sam na diyaudio.com dosta tema u vezi hirage i bruma, neki kazu da je dizajin PCB-a los i da su ostavili nekoliko stotina sati pokusavajuci da rese zujanje bez uspeha, drugi kazu da je malo bolje ako se koristi SMPS napajanje :dontknow: ...Sve u svemu mislim da cu ostaviti ovako kako jeste dok se nakanim da sastavim tvoj F5 i ubacim umesto hirage, :whiteflag: tad cu valjda biti malo uredniji.Kad bolje razmislim nije taj brum toliko strasan na mojim zvucnicima od 85db. :oke:

Гледај како су то мајстори радили и копирај их.

Eh, lako je kad si majstor :respect:U svakom slucaju hvala svima na dobroj volji i pomoci.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...
  • Odgovora 70
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Konacno se oslobodih dosadnog bruma.

Taman sam se bio spremio da prepakujem sve iz pocetka i naletim na ovaj thread

Greska je bila u tome sto su mase isle iz zvezde na obe plocice simetricno, dovoljno je bilo da otkacim jednu od zvezde, povezem je na masu druge plocice i pomeram malo tu zicu po kutiji dok brum potpuno ne nestane.

 

Kao sto je digi lepo objasnio:

Postavljena slika

Ispravno

Postavljena slika

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

S obzirom ko je povezivao pogresno je 100%   :wink2:

 

To sto si (ako se slazes da ne persiramo) napisao sam pokusao ranije, i imalo je uticaja ali nisam uspeo da pronadjem poziciju u kojoj brum nestane.

 

Moguce je da ovaj "trik" sa masom radi sasvim slucajno kod mene, npr desava se neko ponistavanje indukcije ako to uopste postoji. Najbolje rezultate sam postigao kad sam tu zicu postavio preko trafoa.

 

U svakom slucaju mi je ozicenje i raspored u kutiji los, pa ce  morati ponovo da se uradi kad se nadje vremena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...