Jump to content

Originalni Toshiba Tranzistori.


Дане

Preporučeni Komentari

Imam mogucnost da kupim ovakva 2 tranzistora (nova doduse):

post-834-0-95340800-1319042498_thumb.jpg

Jedan je sa normalnim "T" a drugi sa, nazovi iskrivljenim, italic, "T".

Mozete li mi reci koji je bolji, koji je original, tj koji da kupim ;) ? Prodavci kazu da su oba original.

Da li pokusati da se poklope i (ja bi ih nazvao) serijski brojevi, ispod broja modela?

Imam naravno i druge no-name (kineske) u ponudi ali mi oni ne igraju oko srca bas nesto.

Hvala!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 35
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nema razloga da dramis oko "originala" - niti su ti tranzistori nesto posebno, niti je celo pojacalo bog-zna-sta.Posto se stidis svoga mesta ali ne i regiona, predlazem da kontaktiras "Silken" u Svilajncu, tamo imaju provereno kvalitetne C5200 i A1943 koji su prilicno i bolji i jeftiniji od tih krepanih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da li ovo nesto znaci:

http://www.ebay.de/i...=item5881e53bd6

"high quality parts from Toshiba - we guarantee for original parts. The transistors are new."

Posto bolje od ovoga ne mogu da nadjem, imate li preporuku za kvalitetne tranzistore drugog proizvodjaca?

Пише да су оригинал а и продовац је сигуран 100%.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto se stidis svoga mesta ali ne i regiona, predlazem da kontaktiras "Silken" u Svilajncu, tamo imaju provereno kvalitetne C5200 i A1943 koji su prilicno i bolji i jeftiniji od tih krepanih.

Тешко да могу да стану без бушења нових рупа за причвршћивање, с обзиром да колега изгледа слабо стоји са алатом да ипак то не ради. :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema razloga da dramis oko "originala" - niti su ti tranzistori nesto posebno, niti je celo pojacalo bog-zna-sta.Posto se stidis svoga mesta ali ne i regiona, predlazem da kontaktiras "Silken" u Svilajncu, tamo imaju provereno kvalitetne C5200 i A1943 koji su prilicno i bolji i jeftiniji od tih krepanih.

Sipi, vise od pola tvog posta ne razumem zasto si napisao...Ja ovde samo pitam za originale i za misljenje o kvalitetnoj zameni, nisam ni dovodio u pitanje lokaciju (kurirske sluzbe), niti sam pitao za misljenje koliko je dobro moje pojacalo i dal vredi cimati se oko toga. Ako ti mislis da pojacalo ne vredi tvoga cimanja da mi odgovoris - uopste nije problem. Plus sam sentimentalno ;) vezan za ovo pojacalo, i zelim da mu stavim originale, ako je moguce. Nemam nameru da ga prodajem ni za koje pare, npr. Tako da meni vredi.Samo shvati da sam pocetnik, da slabo poznajem (u odnosu na vas ovde vecinu) materiju, i stvari mi nisu JASNE. Mogao bih sada da otvorim jos 100 tema tipa: "da li tranzistori razlicitih proizvodjaca imaju drugaciji zvuk ili je razlika samo u kvalitetu....veku trajanja, zagrevanju, frekvenciji, riziku da nesto drugo crkne itd" pa da tako sam dodjem do zakljucka koje da kupim..Tako da, zahvaljujem se na pomoci :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Пише да су оригинал а и продовац је сигуран 100%.

Pitacu ga da li su tranzistori sa slike upravo oni koje on prodaje, ako da - resena stvar - nasao sam i 3182 i 1265 sa tim logoom (za 3x manje para).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Тешко да могу да стану без бушења нових рупа за причвршћивање, с обзиром да колега изгледа слабо стоји са алатом да ипак то не ради. :oke:

Imam busilicu, imam i male burgije za metal, ako mi malo obrazlozite razliku tj prednosti tih u Silkenu, mogu da razmotrim. Ukoliko se odlucite za obrazlaganje - hvala unapred ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ipak nemoj - ispasce belaj (c5200 je jedno 5-6 mm duzi od c3182 )Mada, obzirom da si od onih koji se radije 'vataju za busilicu/lemilicu nego za knjigu, to sto sam ti rek'o "nemoj" verovatno ce imati suprotan efekat... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam busilicu, imam i male burgije za metal, ako mi malo obrazlozite razliku tj prednosti tih u Silkenu, mogu da razmotrim. Ukoliko se odlucite za obrazlaganje - hvala unapred ;)

Ма просто, мада сам се мало нашалио. C5200 i A1943 су већих димезија и ако би покушао да искористиш фабричку рупу за притезање транзистора на хладњак десиће се да ће доњим делом да удара у штампу.Шта тада урадити?Или избушити нову рупу ( 4 ком.) или истурпијати мало штампу на четри места.Дане, одакле си?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...