Jump to content

Pomoc za antiskating


Sasha V.

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima! Znam da sam vec bio zapoceo jednom davno ovu temu, ali nikako mi ne ide podesavanje antiskatinga na DUAL CS-505-4. Naime, nivelisao sam gramofon kao prvu stvar i doveo ga u potpuno ravan polozaj. Podesio sam gaznu silu, ali antiskating me brine, jer kada god podesim isti preko test ploce, kada povucem rucku da bih pustio plocu, ona uvek bezi na desno, ka arm rest-u. Sta da radim? Brine me ostecenje ploca koje slusam, jer smatram da jedan kanal uvek trpu vecu gaznu silu od drugog.Molim Vas za nekakvu pomoc oko ovog problema!!! Hvala!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Ako beži desno dok je igla u brazdi , to znači da je antiskating prejak. Smanji vrednost. Ako beži desno dok je u vazduhu, to je normalno, jer nema onih sila koje teraju iglu ka centru ploče. Onomad su preporučivali da se vrednost anti skatinga podesi da bude ista kao i gazna sila, ali i to je samo jedna opcija. Ja sam tako podešavao da sam skinuo AS na nulu, pustio ploču, i potom postepeno dodavao malo po malo dok igla nije prestala da beži ka centru ploče.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nista se ne brini, sve je u redu. Zbog geometrije rucke, u trenutku kada igla legne u brazdu javlja se sila koja vuce rucku ka centru ploce i unutrasnja strana brazde trpi vece opterecenje. Antiskate ima ulogu da kompenzuje tu silu tako da igla podjednako naleze na levu i desnu stranu. Probaj ovo - postavi rucku na lift i prstom lagano prevuci preko nosaca zvucnice u smeru u kome se okrece ploca. Videces da ce rucka krece ka centru ploce. Edit - nepodesena klizna sila se cuje kao izoblicenje u zvucniku kod jacih signala i to u onom kanalu gde je naleganje igle na plocu preslabo. Ako imas dovoljno osetljiv sluh, antiskate mozes da podesis tako sto, dok slusas neku plocu, krenes bez antiskate i slusas u kom kanalu se cuju izoblicenja. Zatim povecavas silu dok se izoblicenja ne prebace iz jednog u drugi kanal, ali tako da budu istog inteziteta. Kada se to desi, antiskate stavis na srednju vrednost i to je to. Ovo jeste sofisticiran i malkice zaheban nacin, ali test ploca ima jednu manu - u delu gde se podesava antiskate je glatka tako da se obicno dobije manja vrednost nego kada stavis realnu plocu kod koje je trenje izmedju ploce i igle vece, a upravo od tog trenja i zavisi kolika je klizna sila.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako beži desno dok je igla u brazdi , to znači da je antiskating prejak. Smanji vrednost. Ako beži desno dok je u vazduhu, to je normalno, jer nema onih sila koje teraju iglu ka centru ploče. Onomad su preporučivali da se vrednost anti skatinga podesi da bude ista kao i gazna sila, ali i to je samo jedna opcija. Ja sam tako podešavao da sam skinuo AS na nulu, pustio ploču, i potom postepeno dodavao malo po malo dok igla nije prestala da beži ka centru ploče.

Ne, ne bezi dok je u brazdi, vec kada podignem rucku da bih mogao da pustim plocu, ide u desno, a test ploca kaze da je tako antiskating najbolji. Nema distorzija u zvuku za sada, ali kada se igla nadje na ploci u prostoru van brazde, onda povuce na desno ka arm rest-u. Eto, to me plasi.......
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, ne bezi dok je u brazdi, vec kada podignem rucku da bih mogao da pustim plocu, ide u desno, a test ploca kaze da je tako antiskating najbolji. Nema distorzija u zvuku za sada, ali kada se igla nadje na ploci u prostoru van brazde, onda povuce na desno ka arm rest-u. Eto, to me plasi.......

Тако и треба да ради. Мада испробавали смо на једном Технису 1210 промену АС силе у току слушања и никаквих аномалија у звуку није било.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Тако и треба да ради. Мада испробавали смо на једном Технису 1210 промену АС силе у току слушања и никаквих аномалија у звуку није било.

HVALA NAJLEPSE! Bas me je to brinulo. Znate, nema nikakvih anomalija u zvuku, svira za sve pare, ali sam ja paranoican bio da ne unistim ploce koje sam platio kao Petar kajganu!!!!!! :D HVALA JOS JEDNOM!!!!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...