Jump to content

linux - mount-ovanje win share-a u linux-u


gaggia

Preporučeni Komentari

Dakle, ubih se pokusavajuci da shvatim kako da podesim sambu da bih mogao da imam konstantan pristup muzici sa drugog racunara na kom se nalazi XP. Ja sam na Suse-u, i mogu da vidim i pristupim shareu sa XP-a, ali mi je potrebno da mogu i da ga mount-ujem zbog playera koji jedino tako moze da pristupi fileovima i da ih koristi (moze i sada ali vidim da kopira sa mreze fajlove koje mu zadam da pusti.). Kada u sambi to pokusam (samba browser) javlja mi:

could not resolve address for (ime racunara, odn workgroup-e u kojoj se nalazi share): name or service unknown. Nije mi jasno sta je problem..inace jako malo poznajem mrezu, samo nabadam. Racunari se "vide" jer su oba na routeru, nisam siguran, ali mislim da sam im fiksirao IP adrese.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

nije smesno. daj smb.conf fajl da citamo i tumacimo. ja pratio celo uputstvo i share sam nekako namestio: linux vidi win ali win ne vidi linux. o stampacu i rezacima necu da govorim :angry7:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kako da nije smešno? Skroz mi je smešan Gagi kako je talenat da izmisli sebi problem gde nema potrebe da bude problema... :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cek bre, umalo se nisam rokn`o zbog lose updateovanog driver-a za grafu...sad radi, al malko zeki.. cek da vidim sta si mi napis`o..dakle, lin i win se medjusobno vide i to je ok..ono sto hocu da postignem jeste da player - npr amarok, moze da vuce iz share-a muziku..jedini nacin da otvorim file je da odem u nework, smbshare, workgroup, pa u racunar sa kojim se vidim i tek onda direktno kliknem na file - u suprotnom, nece iz samog programa@salvy, pa ti li da me zekis, od svih ljudi na ovom svetu, ti?!! :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam kako radi amarok. ja recimo windows share-u pristupam preko krusadera sa smb://192.168.1.3 (IP win masine). da li bi mozda ti mogao u amaroku da definises library na ovaj nacin? tipa smb://IP-masine/direktorijum_gde_je_muzika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam kako radi amarok. ja recimo windows share-u pristupam preko krusadera sa smb://192.168.1.3 (IP win masine). da li bi mozda ti mogao u amaroku da definises library na ovaj nacin? tipa smb://IP-masine/direktorijum_gde_je_muzika

ma trazio ali nema nista slicno tome.. provericu opet.. namestio driver za graf i ne mogu da verujem koliko je citav sistem brzi..proverio..nece da makne iz amaroka, kad ga navedem da srce iz share-anije mi samo automount problem, ja uopste ne mogu da mountujem share iz wina - npr da napravim da se particija ta i ta iz wina ili folder mount-uje u npr /mnt/muzika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aha. taj sam problem imao i ja. desni klik na windows folder i share; jedino tako sam uspeo da ga resim. podesavao sam u conf fajlu za sambu sve zivo i nije htelo nikako. desni klik je cudo :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!! provaliooooooo sam!!!!!!!!! radiiii!!!!!!!!!Dakle, da bi imali na dlanu share iz wina u linuxu, sto vam je neophodno da bi ste playerom iz lin-a mogli funo da pristupate fileovima sa drugog racunara kao da su na vasem, potrebno je da se "mount-uje" folder ili citava particija ili disk koji se nalazi na racunaru pod windowsom. Manje vise sve distribucije imaju samba browser, kojim dakle uz pomoc graf interfejsa zadajete komande. Dakle, uz malo truda nije tesko dobiti zeljeni rezultat. Problem koji sam imao je izgleda cest i resava se vrlo prosto>u etc/hosts (text file) dodajte adresu IP racunara kome zelite da prisupite i ime (vezano za tu adresu). Sve ostalo ide iz browsera i jako je lako uraditi ostatak :matrix002:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

poslednji suse 11.4, intel2.4, 1gb ddr1, GF4 64mb, audigy platinum ZS + integrusa sa ploce, winfast 2000 expert TV tuner (nakacen na integrusu i fata sve sto ima i slika je odlicna, cak i daljinski radi) i razjareno bijeeeeeee!!!!!!!! raid pet puta brze nego pod win7, em je lepsi, em brzi!!!!!!!!! juhuruhuhuuuuuu, samo da se nesto ne pokarabasi :worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam se setio za browser, ali ako ti je tako lakse onda je OK. na debianu postoji odvojeno network pa moze i tako da se pristupa jer po defaultu vidi windows share ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...