Jump to content

MasVis


ninja

Preporučeni Komentari

MasVis ... zanimljiv programcic :L3000:

MasVis is a computer software that analyzes two-channel sound files that have been ripped from CD. The software provides objective support for discussions on sound quality and master processing of audio recordings. MasVis has very few settings. This makes the graphs look identical for a given CD release, regardless of who made the analysis. MasVis is freeware and runs om Microsoft Windows.

A evo i test signala:

http://www.lts.a.se/lts/ljudfiler

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Iskoristit ću ovu tvoju temu da pitam ako netko zna za program koji prepoznaje upsamplirani sadržaj. Naime dosta je na netu 24/96 formata za koji ne znam je li nastao tako da su se djeca poigrala ili je originalan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim (samo mislim) da se upsampling radi kod ripova sa analognih izvora (vinil, npr) gde se koristi upsample opcija u AD konvertoru. Kada se radi "klasičan" rip sa klasičnog audio CD-a to uglavnom niko ne radi. Potom, može se po naslovu albuma istražiti da li uopšte postoji SACD izdanje tog albuma... Nisam još razmišljao na ovu temu, mene je jedino zanimalo (često) da li je u nekim slučajevima snimak originalni rip ili konverzija iz nekog lossy formata, a za to ima više programčića koji posao divno odrade. Tau analyzer i Audio Checker npr. Pročitao sam šta piše za MasVis, ali nisam siguran da razumem svrhu osim same analize podataka... Mislim, ne razumem zašto bi meni, kao prosečnom konzumentu muzike ovaj program bio od neke praktične koristi... (sorry for being dumb)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskoristit ću ovu tvoju temu da pitam ako netko zna za program koji prepoznaje upsamplirani sadržaj. Naime dosta je na netu 24/96 formata za koji ne znam je li nastao tako da su se djeca poigrala ili je originalan.

deca se poigrala....99,99999%
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

Here is the software Masvis checking one ABBA song, Super Trouper from the album with the same name.

To the left is the 2001 remaster, POLAR 849 964-2 and to right is the 1st CD issue, Polydor 800 023-2

First check the form of the wave files. The peak only differs about 0,3 dB, the remaster has a bit higher peak level, but the left remaster form is thicker.

On the right you could see several quick peaks but they're all gone at the remaster. That probably means that they have been cut off!

The blue marked field: Loudest part, goes up and down at the remaster. The more it differs up and down, the more the signal have been processed.

The field marked in green: Allpassed Crest factor, there is one blue and one red dotted line straight from the left to the right. The higher the drawn red and blue lines are above the dotted lines, the more it differs, it indicates that the peaks have been cut off.

The yellow marked field: Histogram; shows if the signal is processed or not. The more the shape of a pyramid, the less it is processed.

The red marked field, Peak versus RMS Level (medium level); MasVis checks 1 seconds of the signal at different levels. If the dots are collected in the upper part of the graph, the peaks at different levels are at the maximum all the time. During the mastering process, if the output level is increased, the dots move at the right/upwards along the line.

If most of the dots are collected at the upper right side, it indicates that a lot of compression have been used.

When you learn to know these graphs and values, you will understand what it is you hear when listen to different masters.

However, one thing MasVis doesn't measure, is the noise. On some remasters tape noise or other form of unwanted noise have been removed, so some remasters can sound better if it haven't been that much compressed.

croca64

jos jedan alat sa istom svrhom: dynamic range meter

u vezi sa 24/96, pbthal-ovi postovi, ako se jos uvek mogu naci, su za preporuku...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako sam ja započeo s paralelnom diskusijom, odmah da je sasiječem u startu ili otvorite drugu temu po pitanju vinyl ripova.Dakle, ne zanima me ni V od vinyl ripova, ni u kakvom obliku ni s kakvom opremom. Ono što sam imao prilike skinuti i čuti je blago rečeno katastrofa u odnosu na ono čemu meni služi gramofon.Zanima me da nekako mogu razlikovati što je 24/96 studio master ili DVD-Audio rip ili remaster analogne snimke (studijski). Za sada imam oko pedesetak takvih snimaka za koje mogu sa sigurnošću kazati da su i snimljeni u visokoj rezoluciji. Problem je što su sada neki shvatili da se na tome zarađuje pa se na netu mogu naći kojekakve patvorine iz kućne radinosti, u što ja ubrajam i SACD ripove nastale preko uređaja kao što su OPPO i slični.Da zaključim, hoću HI-RES ORIGINAL i trebam program koji ih prepoznaje, ako nešto takvo uopće postoji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A za ovaj gore program također mislim da je samo još jedan u nizu koji analizira dinamički overload snimke. Ja takve snimke prepoznajem u prvih pet sekundi slušanja i uredno ih deponiram u kanti za smeće. Toliko.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.suite101.com/content/highquality-audiophile-download-services-a158495

Music Download Sites offering True CD Quality and High Definition AudioThis is a selection of sites offering lossless CD resolution or better downloads * HD Tracks * Naim Label * Linn Online * iTrax * Music Giants * High Definition Tape Transfers (Classical) * Gimell (Classical) * Magnatune (independents) * Deutsche Grammophon (Classical, select Catalogue, then Format -> Download FLAC Lossless)Read more at Suite101: High-Quality Audiophile Download Services: How To Get High Resolution Music Files Without Lossy Compression | Suite101.com http://www.suite101.com/content/highquality-audiophile-download-services-a158495#ixzz1KX6DVkQp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako sam ja započeo s paralelnom diskusijom, odmah da je sasiječem u startu ili otvorite drugu temu po pitanju vinyl ripova.Dakle, ne zanima me ni V od vinyl ripova, ni u kakvom obliku ni s kakvom opremom. Ono što sam imao prilike skinuti i čuti je blago rečeno katastrofa u odnosu na ono čemu meni služi gramofon.Zanima me da nekako mogu razlikovati što je 24/96 studio master ili DVD-Audio rip ili remaster analogne snimke (studijski). Za sada imam oko pedesetak takvih snimaka za koje mogu sa sigurnošću kazati da su i snimljeni u visokoj rezoluciji. Problem je što su sada neki shvatili da se na tome zarađuje pa se na netu mogu naći kojekakve patvorine iz kućne radinosti, u što ja ubrajam i SACD ripove nastale preko uređaja kao što su OPPO i slični.Da zaključim, hoću HI-RES ORIGINAL i trebam program koji ih prepoznaje, ako nešto takvo uopće postoji.

Ja ne vjerujem da takav program postoji. Ne mogu ni da smislim na koji bi nacin ih mogao razlikovati osim po samom kvalitetu posle slusanja i dinamickom opsegu ali ni to nije garancija.Najsigurnije je "Steinova" lista sa znanim izdanjima ali ni to opet nije garancija. Ima SACD i DVD-Audio izdanja koja su samo sminkana sa stereo izdanja i prodavana za cijenux4.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...