Jump to content

Napajanja za lampe


vasko

Preporučeni Komentari

bilo bi mi interesantno da cujem razmisljanja na ovu temu, i poenta price bi bila da se vidi malo dalje od limenih trafoauvek mi je bolo oci kad se slozi cevno pojacalo i na kraju mora da se montira nakovanj od 10kg - gvozdeni trafo sa puno izvoda, sto za anodni napon sto za grejanja....pa bih zeleo da se osvrnemo na alternativna resenja1. SMPS2. umnozavaci sa diodama i kondezatorima3. nixie i varijacije na temu4. kondezatorska napajanja? (nisam video da ih neko koristi,cisto moje razmisljanje)5. ???6. ???imam neke seme za prve tri varijante, okacicu ih posleInteresuju me iskustva ako je neko vec pokusavao da experimentise na ovu temu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 4
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Lampe uglavnom vole polako... lagano... Jedini primer gde sam konstatovao odsustvo klasičnog trafojskog napajanja je gadget od Cooler Mastera, poznat pod imenom "Musketeer 3" a i to je više gadget nego prava sprava za slušanje muzike kako valja. Jedna lampa, pretpostavljam katodno sledilo, pot i VU metar...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo sad sam probao bas Royer konvertorom da napajam, i anodni napon se postize bez problemaproblem nastaje kod napona za grejanje,gde imamo nizak napon i veliku struju,stavio sam 2-3 namotaja i dolazi do isisavanja energije koja je potrebna za oscilovanje pa se kolo ponasa bezvezeocigledno da je neophodna spoljna pobuda,tj generator frekvencijekoj IC mi preporucujes za pobudu push-pull 2 bipolarna, na 50-100 kHz?ulaz je 12V

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5. ako pričamo o miliamperima, tj o preampu sa triodama miliamperskih struja, vredi probati sa baterisjkim napajanjem, pravio sam takve kerefeke pre 10-15 godina sa baterijama od 9V. One su zgodne zato što se mogu sa svojim izvodima poput drikera povezati u dosta dugačak niz. Ergo:30kom baterija od 9V =270V , dušu dalo za ubadanje ECC82 u solidni radni režim.Grejanje: olovni gel 12V akumulatori, koji se prodaju za alarmne sisteme i štatijaznam, sa kojih sa LM kolom napraviš 6.3VDC.Eto rešenja, a da nemaš li jedan trafo lim u blizini.A ako misliš da se zezam, ne zezam se.P.S: 6. je još uvek upražnjenoPPS: po mom mišljenju cevna pojačala sviraju upravo proporcionalno težini napajačke sekcije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...