Jump to content

Vivax


Boki

Preporučeni Komentari

Posedujem pojačalo koje sam dobio kao poklon Vivax AM-100 (kinez, naravno) i koje od početka ima stalni šum, čak i kada je zvuk maksimalno utišan, jedino ga nema kada je na 'mute' i tada se čuje relej kako cakne, što je OK. Ne bih da ga menjam ili prodajem pošto znam koja mu je cena. Inače, po forumima se svi koji ga imaju žale na taj šum. Pitanje je da li vredi da se nešto po njemu tweak-uje, menja, čačka da bi bilo koliko toliko bolje. Prilažem slike iz kojih bi trebalo da se vide komponente, kondenzatori u napajanju su 2 x 2200 i 2 x 4700, svi od različitih proizvođača, jedan sanyo, jedan samyoung itd. Kola za posačanje su TDA2030A. Da li bi značila promena kondenzatora napajanja, možda nekih kod ovih TDA... ?post-173-124895055537_thumb.jpgpost-173-124895056975_thumb.jpgpost-173-124895066413_thumb.jpgpost-173-124895075934_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

nazalost - sum dobijas od digitalije , koja se nalazi pre izlaznog ampa ;pretpostavljam da je volume i selector , a verovatno i boja tona uradjena preko togaodatle i sum .ovako - bez sprave konkretno na stolu - moj tip je da se ne mozes resiti suma bez vece topoloske prepravke .konkretno bih ti mogao reci tek ako bih ili video semu ili uredjaj in vivo .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Do sada znam za dva pokušaja da se reši problem šuma. Oba uspešna. Na žalost, u oba slučaja, počelo je paljevinom pa su uređaji vrisnuli (manitu ih uzeo sebi) a potom je izvršena rekonfiguracija, jednom sa LM3886 a jednom sa TDA7294. Sada nema više šuma, a bogami ni digitalija. Naravno, sada su u oba slučaja konvertovani u stereo pojačala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Е ал га утешисте   :thumbsup: !Сличан проблем сам имао са једним предпојачавачем, кад сам зменио све у колу напајања +5В проблем је био решен.Са слика се лепо види да је око регулатора напона +5В (вероватно) све нагорено.Замени све, није скупо!стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ni imao nameru da tešim, za to postoje druge osobe. Uostalom nov uređaj je onomad i meni zapeo za oko pa sam se malo raspitao i nakon ovakvih informacija prestao sam da gledam u uređaje koji koštaju 7k dindži...Nadam se da će se naći rešenje za ovaj problem. :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...