Jump to content

Sony CDP-710


Impuls

Preporučeni Komentari

Iako sam se namerio da pazarim ovaj cd plejer dok je bio na oglasu, zakasnio sam jer je bio neko brzi. Igra sudbine je odredila da isti cd plejer stigne vec sledeci dan kod mene na malo sredjivanje.CDP-710 je vec u startu odlicno napravljen, kvalitetno reseno napajanje, napajanje dac-a raspregnuto na zasebne stabilizatore koji su tik uz Dac, audio deo sa minimalim brojem operacionih (2) na putu signala i dobro poznati muzikalni dac TDA1541. Kod ovako lepih resenje lepo je raditi. Poznajuci ukus vlasnika cd plejera odlucio sam se da ostavim standardne stabilizatore i da samo popravim okruzenje. Ovakva resenja su idealna za stavljanje shunt regulatora na mesta postojecih ali takvo resenje daje suv zvuk bez tranzijenata i izoblicenja sto se meni ne svidja a ni vlasniku cd-a. Suv zvuk nije los samo imam utisak kao da slusam klavir u gluvoj sobi a volim da cujem nijansu odjeka u zvuku. U modifikaciji sam se posebno trudio da visoki budu precizni, cisti, prirodni i ne zamorni. Mislim da sam to i postigao.U I/V konverziji je jeftini 5534 sa frekventnom kompenzacijom, izlazni op je AD797, kondovi u digitali su Nipon Chemicon conductive polymer a u analognom delu Nichicon Muse KZ. Tda je dobio Wime od 220nF i 470nF.Ovako to izgleda a slusne utiske neka daju oni koji su ga danas vec culi a po mojoj informaciji bili su vec na dva mesta na slusanju.

post-15-033457900 1276198215_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 2
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Danas je cd pokupljen u Somboru i novi vlasnik upravo modifikovanog Sony-a i moja malenkost se zaputila u unapred dogovorenom pravcu. Meta je bio Zoltan Mikovic, (aka Soltanus Acoustics). Posto je nedavno zavrsen novi model elektrostatickog zvucnika koji je pokupio sva dobra resenja iz prethodne serije cello, plus su implementirane neke nove stvari. Po dolasku smo samo ukljucili Sony-a da se spremi za test. Valjalo je cuti nove zvucnike u vec poznatom ostatku sistema, malo se upoznati sa njima, pa pri poredjenju sa Zolikinim modifikovanim Marantz-om cd-57 doneti objektivan i kvalitetan sud o raclici u plejerima. Novi zvucnici su u dobroj meri odskocili od prethodnih i mogu reci da je ovo sad jedan stvarno zaokruzen i beskompromisan audio proizvod, koji se nece obrukati ni pred zvucnikom od sest i vise cifara. Znaci zakljucili smo da je sistem adekvatan, ajmo sad na Sony-a. Sony je za dve duzine preskocio cd-57. U kolicini detalja i nekoj ukupnoj velicini zvucne slike nije bilo velike razlike, ali razlika je bila vise nego uocljiva tamo gde je to najbitnije. Sony je topao, fin, muzikalan, gde detalji, iako prisutni i sa lakocom se mogu primetiti, ne izlaze u prvi plan vec su u funkciji same muzike. Izdefinisan od dole do gore bez bilo kakvog izletanja u nepoznato. Nema reci sa kojom se moze opisati uzitak slusanja ovakvog zvuka. Marantz je bio pomalo grub, hladan i bezivotan, a muziku je samo odradjivao. I sam Zolika je priznao da mu se vise svidja Sony. Kad smo zavrsili ovo malo i prijatno druzenje sa Zoltanom, krenuli smo svako svojoj kuci, s'tim da Sony ide kod mene jer je novi vlasnik samo u poseti Subotici par dana, pa dok je tu svakako nema gde da ga slusa. Kao bivsi vlasnik ovog plejera, koji ga je slusao godinu dana u dovoljno dobrom sistemu, poznajem ga u dusu. U najboljoj varijanti koju sam sebi znao da namestim sa lm6172in operacionim, ja sam bio vise nego zadovoljan njegovim zvukom. Kao sto to obicno biva sa stvarima koje dobro poznajem, razlika je bila primetna u tisini pre samih pocetka tonova. Prva numera je bila Wicked Game, Chris Isaac-a. Ovo je moj Sony, samo sto je sad porastao. Odusevljen sam i zatecen, jer je ovo sve ono sto je bilo dobro plus i cetvrta dimenzija zvuka. Muzika samo tece, a vreme stoji. Uostalom idem ja da slusam dalje, nece jos dugo biti kod mene :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...