Jump to content

Potrebna pomoc oko pojacala


sholim

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 31
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

narvno - ono sto se podrazumeva a nije receno - na deo lanca ispred ampa se ne sumnja samo ako imas kond na putu signala na ulazu u amp (ili izlazu iz A. skretnice) ako je DC sprega , moras proveriti i aktivnu skretnicu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima kond.Hvala na vremenu.Prepravicu sekundare pa javljam rezultate.A samo jos jedno pitanje,Posto se to desava samo na delovima pesmi sa bas niskim basom(frekvencom) jel ima veze to sto nemam neko veliko prigusenje istih osim RC veze,zato sto su kutije bas refleks.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa prvo sam sumnjao da je to posto se desava samo na pesmama sa veoma niskim basovima,ne uvek a kutija nastelovana na nekih 35hz pa sam mislio da dolazi do stanja neopterecenja zvucnika na manji frekvencama i njegovo "cudno" pomeranje.Ali menjam sekundare i skidam regulator u svakom slucaju pa cu videti onda ponasanje pojacala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to ne sme da ima veze

tako je, jedino proveriti vrednosti RC konstante na ulazu u sklop za detekciju DC napona na izlazu amp-a - 33k i 22uF daju 726ms tj. oko 1,4Hz. Samo bih pogledao da nije slucajno uleteo 3k3 umesto 33k ili nesto slicno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam neki torusni transformator.Precnik jezgra je 100mm,preseka 2.5x2 cm ali ne znam snagu.Napon 2x27v AC.Jel bi mogao on da zadovolji potrebe tog pojacala kako ne bi morao da razmotavam onaj drugi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...