Jump to content

Programiraranje multimedijalne tastature


dj.nik

Preporučeni Komentari

Trebam pomoc. Kako naslov kaze multimedijalna tastatura je u pitanju, imam i njen instalacioni disk. Elem neko se lepo 'sigrao sas nju' i dolazimo do sledece situacije i meni za sada ne resivog problema :happy64: Pored mogucnosti (re)programiranja funkcija MM tastera (19 njih) kroz softver je moguce dodati posebne funkcije ostalim tasterima na tastaturi, dati im alternativnu ulogu. Tako npr levi Ctrl sada ima i funkciju 'Mute' desni Ctrl funkciju 'Back' itd. Nisam proveravao ostale 'dugmitje' jer mi dodatne funkcije uopste nisu potrebne no sta je tu je.

Problem nastaje sa levim WIN tasterom. Njemu je zadata (zamisli pameti) funkcija gasenja racunara (sad ide ono @#^!)

Pokrenem prilozeni softver i on lepo pita:

- 'Koju funkciju zelis da pripises tasteru' i ja odaberem.

- 'Sada pritisni zeljeni tasater' i ja pritisnem.

I sta mislite sta dobijem?

(sad opet ide ono @#^! - a valjda sam vas i nasmejao!)

Naravno da nema vizuelnog prikaza gde bih drugom input metodom (mishom) izmenio funkciju. Znam par programa za izmenu kbd layouta ali ne uspevam da izmenim taj Win taster.

Prikljucivanje na drugi komp ima isti efekat, znaci nije kbd.dll fajl vec 'mozak' tastature u pitanju.

Ajde kad se ismejete, dajte 'resenje za vase probleme'

(sem nabavke nove - imam, brezzicnu, al' ova je prava 'klik' tastatura pa mi zao...)

:happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 0
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...