Jump to content

Programi za crtanje sema i plocica


Impuls

Preporučeni Komentari

Pokrecem ovu temu radi razmene iskustava. 15 godina koristim tango pcbplus i schplus. Probao sam razne windows varijante drugih programa ali sam se opet vratio na tango. Od najjstarije verzije sam dosao na noviju i sve je bilo u redu dok mi prijatelj koji rai u staroj rekao da nova ne valja. O cemu se radi; kada net listu iz schematica uvucete u pcb vise ne mozete dodavati ni skidati komponente dok se ne obrise net lista. Zasto je to bitno? Recimo da pravite plocicu na osnovu seme i pozvali ste jednu komponentu, automatski se generisu u staroj verziji yanke net linije koje vam pokazuju za koju tacku treba da je vezete. To mnogo olaksava raspored elemenata. Kod nove verzije to ne moze.Kakva su vasa iskustva sa ovim programima i koji mi preporucujete kao adekvatnu zamenu za tango?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 4
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Altium Design Explorer - Nacrtaš šemu, sa dva-tri klika ti označi i pobroji sve komponente na šemi, sa jednim klikom prebacuješ komponente na pločicu. Za vreme crtanja pločice možeš i da dodaješ elemente bez problema ili da im menjaš kućište. Kreiranje novih kompenenata (kako za sch tako i za pcb) je dečja igra. Pomoću workspace-a se lako prebacuješ između više projekata, npr. između projekta na kome trenutno radiš i projekta svoje biblioteke kada se setiš da treba da dodaš još neku komponentu. Ali što kaže Aca, navika je za'ebana stvar...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svima,kao i svi i ja sam poceo sa Tangom za DOS. Posle sam presao na EAGLE za windows, trenutno zadnja verzija 5.6. Glavni motiv za EAGLE je bio taj sto ima besplatna verzije programa (4.3). Program je lagan za ucenje i vrlo brzo se dobijaju zadovoljavajuci rezultati. U njemu je moguce prepravljati postojece komponentne kao i dodavati nove. Program u potpunosti zadovoljava moje zahteve za crtanjem sema pojacala i predpojacala. Nisam ga koristio za nesto vise od toga i najvise sam radio sa 2 lejera. Nisam probao ali mislim da nema deo za simulaciju rada semaMisa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...