stein

Bastard, anyone?

936 posts in this topic

ajd se strpi par dana ....ti bi uvek da se sve resi i nacrta za 3 sata , a onda ti sastavljas natenane 3 meseca il' nedelje ....... svejedno ne crta mi se veceras ;a sutra jos manje

....Ono što se meni ne dopada je opet rad u A klasi sa ogromnom disipacijom, preporuka je upotreba hladnjaka sa 0.2K termičkim otporom... Mada...

Nista ti ne citas, dzaba ti pisem :rolleyes:Gde pise da push-pull (sto je cirklotron u svojoj osnovi) mora da radi u A klasi u celom opsegu snage ?Zato i pravim cirklotron (bolja uparenost, samo N-kanalni MOSFET-ovi) da bi lepo radio i kada predje u AB klasu...

Nista ti ne citas, dzaba ti pisem :rolleyes:....

kamenko je auditivan tip , sto se tice kognicijesto mu kazes u tel razgovoru - to pamti dobro ....... sto mu napises - i ne cita ..... :buehehe:

Vidim ja da ste obojica isto toliko glupi kao ja. Najmanje zajedno toliko. Ne mora šema biti ni danas ni sutra, ni prekosutra, može sledeće godine, ko što reče Zen, svakako neće se ni praviti ovih dana, jebiga, prošla me volja kad nisam ni beton u stanju da izlijem a da ne pukne odmah :rolleyes:Vi ste samo toliko bolji od mene koliko razumete kako se nešto može ili ne može spojiti. Jebo me Akerman kad samo takve stvari razumem. A i to donekle... :buehehe: Ja sam totalno vizuelan tip, manje mi treba da nacrtam nego objasnim rečima, ali me jebe što nisam našao ni jedan forum koji umesto tekst editora nudi paint kao opciju za komunikaciju :buehehe: svejedno, kako god bilo, ja bih sad pitao da li se recimo, principijelno gledano, može deo cevnog arangementa, dakle princip sa cevkom, dve triode i dva bipolarca u anodama, te bipolarac u bazi iskoristiti da se spoji sa Cirklotrolom? Q1 sa kolektora šalje signal na Gate Q5, što bi recimo išlo ili preko konda od 1u5 a druga polovina signala sa baze Q3 na drugu polovinu umesto na Gate Q4... Znam da samo tako, 1:1 ne može jer je ovaj hibrid sa moje šeme DC kaplovan ali sigurno da postoji neka fora, izmena nekog detalja koji bi olakšao izvedbu?

Nista ti ne citas, dzaba ti pisem :rolleyes:Gde pise da push-pull (sto je cirklotron u svojoj osnovi) mora da radi u A klasi u celom opsegu snage ?Zato i pravim cirklotron (bolja uparenost, samo N-kanalni MOSFET-ovi) da bi lepo radio i kada predje u AB klasu...

Ma čitam ja, ali čitam i arapski i kineski, ali brate razliku ne uspevam da nađem :buehehe:

bice ;ako nastavis da me cedis , onda cu da ***izdim i pocnem da crtam , jer nema nacina da ti drugacije objasnimmozda se moze izvuci da bude i bez spreznih kondovaroger&over from thread , bar do treceg dana sledece godine

Dobro, ajd onda da tema odmori još par dana, sretno vam bilo dočekivanje! i odmaranje posle... :rolleyes:

Ne bih da kenjam, al' nekako mi se cini...zar ne bi bilo jednostavnije sklopiti Pass-ov F4, poterati ka kakvim dobrim cevasem (napr. WOT) i eto gotovo.... :rolleyes::buehehe:

Ne bih da kenjam, al' nekako mi se cini...zar ne bi bilo jednostavnije sklopiti Pass-ov F4, poterati ka kakvim dobrim cevasem (napr. WOT) i eto gotovo.... :rolleyes::buehehe:

Nije F4 uopste lose resenje za power buffer, ali nije ni idealno - Steinove roletne zasluzuju bolji amp :buehehe:

Steine, evo da ne bude zabune - ovako tacno izgleda predlozeni cirklotron kao power buffer.P1 i P2 namestaju mirnu struju (klasu rada) i istovremeno DC ofset na zvucniku (kao kod F5).Od polozaja trimera P1/P2 zavisi i ulazna impedansa i iznosi oko 65k kada je mirna struja kroz svaki MOSFET namestena na oko 400mA (rekli smo da necemo furunu, ali hocemo bar 5-10W u A klasi).U paraleli sa tih 65k je ulazni kapacitet MOSFET-ova ali nas on u ovom slucaju slabo zanima jer imamo posla sa Source Follower-om - obratiti paznju na pomenuti F4: na ulazu ima mali JFET buffer a lako pogoni 3 para HEXFETova u Source Follower vezi. Na stranu sto HEXFET ima dvostruko veci ulazni kapacitet od Lateralnog MOSFETa.Ulazni stepen/naponski pojacavac je po volji ali za uspeh je vazno da signali dovedeni na ulaz amp-a moraju biti potpuno simetricni (ne moze jedan sa katode a drugi sa anode).post-20-126225551572_thumb.gif