Jump to content

RFT L3060 PB , par , prodajem


Zen Mod

Preporučeni Komentari

RFT VEB Elektroakustik Leipzig

12,5VA

Z=6 Om

12" , AlNiCo magnet , whizzer , Navi oblik konusa , livena korpa

extended range - sa dobrim visokotoncem ili ribonom - nakacenim 6db/oct na 10-ak Khz cini full range kombinaciju

nema shout-a

odgovara za OB ( uz bas helper ) , transmisiju i horn

stanje fabricko - sem jedne sajlice koju sam ja licno menjao

iste drivere je koristio i Klangfilm u svojim bioskopskim kombinacijama , naravno rebrandovano , kao i Carl Zeiss Jena

vazna cinjenica - nikad nisu prikljucivani na solid state amp vece snage - izvadjeni iz kombo gitarskog cevnog pojacala , tako da se moze zakljuciti da su AlNiCo magneti u perfektnom stanju

cijena prava sitnica - 150E

kontakt via PP ili na e-mail : chokyATneobee.net

post-2-080803400 1278336287_thumb.jpg

post-2-004033500 1278336296_thumb.jpg

post-2-032787800 1278336302_thumb.jpg

post-2-022000000 1278336306_thumb.jpg

post-2-081279200 1278336311_thumb.jpg

post-2-010897700 1278336318_thumb.jpg

post-2-034030200 1278336328_thumb.jpg

post-2-008882400 1278336333_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Odlični zvučnici :) Ko zna šta još imaš, a da ja ne znam :scratch_head: Evo i testa ovog zvučnika na OB. Pred kraj klipa se vidi njegova frekventna kriva. Potreban bass helper za ultralow frekvencije ali inače prilično linearan ...

Evo i linka ka fabričkoj kutiji koja je imala opseg od 50 Hz do 12.5 KHz... http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.trioda.com%2Fgaleria%2Fmv3_speaker%2Fmv3_speaker.htm&sl=auto&tl=enOvo bi trebalo da su TS parametri. fs = 71Hz Re = 6Ohm Qes = 0.93 Qms = 5.31 Qts = 0.79 Vas = 79L Sd = 509cm ² SPL = 95dB qts = 0.79Pmax = 12.5 W Tačnije u pitanju su TS parametri identičnog zvučnika RFT L3401 koji se razlikuje samo po korpi od presovanog čelika umesto Al i ima plastificiran magnet. Po onome što sam ja našao na internetu razlika je samo u tome.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlični zvučnici :) Ko zna šta još imaš, a da ja ne znam :scratch_head: .......

zahvaljujem zvuchniaketo - vidis da ih jeftino prodajem :Viannen_loungelizard:a da ti njih lepo kupis i manis se fifi-ja :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a da ti njih lepo kupis i manis se fifi-ja :sarcastic_hand:

Znaš da bih jer i sam dobro poznaješ "the thirst".... Cena nije velika i u savršenom su stanju ALI... Hteo sam pre samo par nedelja da krenem mnogo (previše) stvari odjednom. Juri pločice za NS10, juri da nađeš hladnjake za nekog budućeg "praviša" snagaša, juri levkove iz Amerike (QSC), juri kompresione drajvere... Juri juri juri... Prodao sam neke delove za bajk koji su mi bili višak (planulo na 1), prodajem Seas zvučnike (koji će otići čim malo zahladni i ljudi se budu zavlačili u kuće i stanove) i reko, skupiću neku kintu pa ću od toga da se dalje kombinujem.Dok sam tako rasplinut na 100 strana pitao sve svakoga, jedan naš forumaš (tu mojih godina, možda malo stariji :tongue10: ) me je posavetovao da se skrasim dok ne završim zvučnike, jer tek prema njima mogu tražiti pojačalo, a prema pojačalu i pretpojačalo... "Pa logično", reći ćete, ali sam se ja u jednom trenutku toliko zaneo da sam bez ikakvih problema hteo da napravim i preamp i amp "na neslušano" u kombinaciji sa zvučnicima koji tek putuju iz Amerike, a to tako ne ide. Prepoznaće se on sam pa mu se ovim putem još jednom zahvaljujem :) Posle priče sa njim sam obustavio kupovinu svega što nema veze sa zvučnicima. To što je bilo rasuto sam fokusirao u tačku, a to su zvučnici. Kada oni budu gotovi, krećem dalje sa potragom za ampom, pa za preampom, pa tek onda možda za drugim zvučnicima :)Znači za sada je "look but don't touch" dok se neke stvari ne privedu kraju jer jedino tako i mogu da se privedu kraju...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Знам како ти је!

To samo mi "naučnici" i zamzule možemo tako da iskombinujemo :buehehe: Barem nam nije dosadno :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

naisao kolega sa foruma , cuo predmetni zvucnik u kombinaciji sa lezerno nakacenim Fountek ribonom (2u2 , faza obrnuta ) i rekao " zatvori oglas , izmeri T/S i reci koliko kostaju "naravno da sam odmah rekao da su 300 ojra :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...