Jump to content

Tranzistori?


psyman

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 34
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

kakvi su po vama 2SK1058/2SJ162?u pitanju su upareni original Hitachi,stare zalihe iz svabije.cene:1-9/3 10-99/2,5 100+/1,9 eura po komadu.

Jel su to originalni tranzistori i to 100% upareni? Moze li neka slika? DAj podeli i sa nama informacije, mozda sam zainteresovan...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel su to originalni tranzistori i to 100% upareni? Moze li neka slika? DAj podeli i sa nama informacije, mozda sam zainteresovan...

Postavljena slika

evo sta kaze covek

Jesu sigurno.Tranzistori su Hitachi i kupljeni su pre dosta godina.Nalaze se u antistatic stapovima na kojima ima broj sarze i firme iz Nemacke gde su kupljeni.

kaze da ima jos 100 parova,to je sve sto znam.mogu ti poslati link ako hoces.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo nisu Hitachi 2SK1058 i 2SJ162!!! :character13: Veliko je pitanje da li je to original ili ne...Daj da vidim taj link.

2SK1058 i 2SJ162 pravi firma "Renesas" kojoj je to HItachi prepustio/prodao. A za Lateralne MOSFET-ove vrlo je lako ustanoviti da li su originalni tj. da li odgovaraju specifikacijama - jednostavnim merenjem Vgs(Id) / transkonduktanse.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da ih sada proizvodi renesas firma, zato sam napisao da ono nije Hitachi, nema onog njegovog znaka a ima jos i neke oznake u trecem redu. Da, najbolje bi bilo kada bi nam prodavac napisao Koliki je Ugs pri struji od 0.1A i transkonduktansu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel čekić pomaže kao sredstvo provere u ovom slučaju? :character13:

Pomaze, moze da se vidi kolika je silicijumska plocica - ne bi trebalo da bude manja od 5 x 5 mm.Laznjaci su cesto upravo to - ista stvar, samo manja, i time jeftinija.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...