Jump to content

hk 7525 cd player


parabolis

Preporučeni Komentari

Interesuje me da li je moguce uz neke manje prepravke od ovog cd playera napraviti DAC. U mom vlasnistvu je nekih godinu dana, covek od koga sam ga kupio je uradio neke manje prepravke....no nebitno....meni se izuzetno svidja zvuk, sta god da jeuradjeno to je po meni ok.e sad ako je ikako moguce iskoristiti taj njegov potencijal pa ga koristiti i kako dac...inace sa kompa isto slusam mjuz i to preko ext zvucne kartice asus xonar u7, citajuci raznorazne forume znam da je moguce,samo da padne u ruke pravog majstora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 4
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Evo sta kaze specifikacija:d/a converter : dual 18 bit linear d/a converter.a ono sto bih ja zeleo je da signal iz kompa,naravno ako je moguce, provucem kroz harmanov d/a converter, i na taj nacin dobijem kvalitet zvuka kakav je i kad svira cd...znaci trebao bi mi audio input ugrDiti u cd plejer....da li je moguce i da li se uopste isplati ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm, tebi zapravo treba USB ulaz (osim ako nemaš kojim slučajem coax ili optički out na kompu) To se da izvesti, SirOliver je radio te adaptere na nekim CD plejerima, jedan je čak završio kod mene, doduše, sa izbačenim transportom (modifikacija/prerada je rađena na plejeru kome je DAC bio dobar a transport neupotrebljiv)

 

Tema se zvala Srpsko Sirotinjski DAC...

 

Ima dve verzije:

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/7256-srpsko-sirotinjski-dac/

i

http://www.diyaudio.rs/topic/54-ss-dac/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam na zvucnoj i coax i opticki out, u pitanju ja asus xonar u7, znaci moguce je....hvala na linkovima, malo cu prouciti teme koje ste mi dali....tnks!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...