Jump to content

Foobar & Linux


stein

Preporučeni Komentari

Primetio sam da je mnogima prosto neprihvatljivo da se odreknu omiljenog Foobar plejera pa samim tim odriču se i opcija koje su na raspolaganju ako se na PC instalira Linux. Foobar jeste besplatan ali nije slobodan softver a autor se odavna izjasnio da ne zeli da prepise kod za Linux pa samim tim, ostaje priča da ako hoće

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

slazem se da je foobar najkorisniji player po meni i jednostavno ga se ne mogu odreci nikako. kod mene je, hteo ne hteo, isto emuliran preko wine-a. radi besprekorno vec dugo na verzijama ununtua 7.10, 8.04, 8.10, 9.04 i nadam se i u buduce.bilo bi lepo kada bi gazde napravile linux verziju jer nismo sugavi sto nemamo windowzzzz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Licno malo sam zapostavio linux makinu ali procitah nesto interesantno. Sa ovim mocnostima Qmmp je vrlo blizu foobar-u a bez vinskog dodatka. Nekako mi emulacija nije pravo resenje...

Linak na kucevnu mu adresu: http://qmmp.ylsoftwa...om/index_en.php

Navod sa jednog foruma, Jul 12, 2009:

Hello friends one of the biggest problems for Linux *nix Users was the releases with embedded cuesheets

(WavPack Zip CUE Tagged, FLAC CUE Tagged e.t.c) but today this is past Postavljena slika. Latest SVN version (experimental)

of Qmmp Audio Player supports it and it WORKS Postavljena slika

Postavljena slika

This program is an audio-player, written with help of Qt library. The user interface is similar to winamp or xmms.

Main opportunities:

* Winamp and xmms skins support

* plugins support

* MPEG1 layer 1/2/3 support

* Ogg Vorbis support

* native FLAC support

* Musepack support

* WavePack support

* ModPlug support

* WMA support (and other formats provided by FFmpeg library)

* PCM WAVE support (and other formats provided by libsndfile library)

* AAC support

* CD Audio support

* CUE sheet support (experimental)

* WavPack embedded CUE support (experimental)

* FLAC embedded CUE support (experimental)

* ALSA sound output

* JACK sound

:thank_you2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

jucer instalirao ubuntu 9.01BETA i zvuk je blagi horor. ne znam da li je nekada ubuntu imao uzasniji zvuk. i tako krenem da citam i nadjem ovu stranicu:http://pulseaudio.org/wiki/PerfectSetup#ThirdPartyApplicationspa sad, kome treba snaci ce se i podesiti sve ako mu treba. ja iskreno i nemam nesto nameru da se igram jer me zvuk na racunaru i ne interesuje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato se beta verzije operativnih sistema i ne preporučuju za "normalnu" upotrebu. Linux ako ne želiš da testiraš, instaliraš striktno "stable" verzije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...