Jump to content

daljinski upravljač/ modul


Zflazar

Preporučeni Komentari

kreće polako kutijanje phono preamp-a, želja budućeg vlasnika (tj mene) je da se može paliti i gasiti daljninskim upravljačem.

 

pitam Forumaše, gde se može nabaviti modul za uključivanje/isključivanje ovakve skalamerije. Prioritet bi bio kvalitet ovakve sprave, kao i njegova dostupnost. Ne na poslednjem mestu i estetika pripadajućeg daljinskog upravljača, po mogućnosti minimalističkog dizajna.

 

Na daljinskom upravljaču jedino dugme koje treba da postoji je ono za uključivanje/isključivanje.

 

Da ne zamaram napaćeni mozak.

 

Ako takav daljinski ne postoji, prihvatam sugestije i za kutijanje takvog daljinskog a da ne košta crni i beli bubreg.

 

Nije hitno uopšte, hvala unapred na pomoći.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

biraj koncept: http://www.ebay.com/bhp/remote-control-on-off-switch

 

Sigurno da postoje specijalizovana rešenja ali meni kao laiku bi bilo najjednostavnije kupiti najjeftiniji daljinac za daljinsko zaključavanje auta, staviti neki mali backup/standby power source na 12V, preko relea povezati primar uređaja koji se želi paliti/gasiti i eventualno ako sam daljinac nije estetski lep, izdeljati od drveta ili aluminijuma neki lep, solidan komad u željenoj formi i ugraditi iznutrice daljinskog u novo kućište. To je recimo, moja ideja, molim svesrdno podržati sa BUUU i FUJ ako nije u saglasju sa traženim, biće mi draže da znam nego da umrem u neznanju... ;)

 

edit: http://www.kupujemprodajem.com/komplet-centralna-brava-sa-daljinskim-6202978-oglas.htm?filter_id=33721188 ovako nešta, na buvljacima i jeftinije od ovoga...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tako nešto sam i ja mudrijao, tražim Forumaše koji imaju iskustva sa prostim a opet pouzdanim iznutricama ovakvih uređaja za prekidanje 220VAC za malog potrošača miliamperskih struja. Posle toga bi najverovatnije dolo na red (pre)pakovanje daljinskog upravlljača u neku lepu kutiju sa jednim lepim dugmetom. Kad već tako nešto očigledno nema za normalne novce iz normalnih izvora.

 

u nešto poput ovijeh ali sa samo jednim pucetom:

 

 

post-36-0-24458700-1385283362_thumb.jpg                          ili                       post-36-0-31917400-1385283438_thumb.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E pa stvarno nemam reci!

zahtev je prilicno apsurdan, lepo je imati daljinski upravljac, al sto za phono kad ionako moras svaki cas da obrces/menjas plocu

ajd za dac/preamp/amp/roletnu

ali stvarno za gramofon i phono pre mu dodje slicno ko za vodokotlic :oke:

ajd sad malo na temu:

nakacis IR reciever na neki mikroprocesor, ubacis mu gotov program, i koristis bilo koji univerzalni daljinski a posle sa mikrokontrolera na neki relay i eto

di ces komplikovanije :whistle2:

u stvari sad su moda smartphonovi, dakle neka android aplikacija koja ce preko plavog zubala da komunicira sa arduinom(recimo) koji ce da pali/gasi phono

i tako geekovski za 50-100 eura napravis prekidac...

p.s onda ploca dodje do kraja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala na sugestijama.

 

Zahvaljujući Vama dragi prijatelji, mislim da sam zaokružio priču sa palilicom za preamp.

 

Može lock što se mene tiče. Kad bude projekat realizovan biće postovan kao poseban topic.

 

p.s. daljinski će biti bajaderisan :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...