Jump to content

Detent potenciometar


Bifrost1107

Preporučeni Komentari

Pozdrav,

 

Da li neko zna gde bih mogao da nabavim stereo 10k potenciometar sa "zubicima", guglam po netu, ali mi izbacuje rezultate samo sa centar detent. Ne mislim na preklopnike/stepenaste atenuatore nego noramlan potenciometar samo sto "klikce dok se okrece" Kako se zovu kod nas?

 

Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Kod nas ne znam kako se zovu, ali u pravu si, zovu se "detent". Poslednji put sam takav imao u rukama još u vreme SFRJ. Poljski, Unitra/Telpod. Sa zadnje strane je imao plastični točkić sa rupicama, kuglicom i metalnom lisnatom oprugicom. Kako se vrti osovina, tako se pomera plastični točkić a kuglica pritisnuta oprugom večito teži da uskoči u rupicu. Između dve "pozicije", kuglica biva potisnuta i "upada" na mesto tek kada se pot vrti dovoljno da opet ne upadne u udubljenje. Viđao sam onomad i varijante bez kuglice, gde je kraj metalnog listića/opruge bio taj koji upada u žljeb i "klikne"...

 

Ne znam kakve su šanse da ti Poljaci odgovore, ali vredi pokušati. Artikal koji tražiš u katalogu je na internetu, kod mu je PRPT 1623GC41..32P-6 a web strana http://www.telpod.krakow.pl/en/products-potentiometers.html#jkefel-1-1 email (sales department): [email protected]

 

Slika sa sajta:

 

Postavljena slika

 

Ne znam za čega ti treba ali nisam siguran da je baš najsrećnije rešenje za kvalitetne audio primene. Klizači/vrednosti klizača su prilično različite pa nije nikakva novost ako ne budeš nešto posebno zadovoljan kako radi.

Možda neko ume da nađe nešto osim ovoga a ako ne, možda, ako si dovoljno uporan, možeš da sam napraviš... Uzmeš neki encoder (izvadiš iz nekog uređaja spremnog za reciklažu, npr ubiven auto radio), spojiš mu osovinu sa osovinom potenciometra i kliktaće...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kod švabe je to raster ili rastung, zato nijesi našao.

eo primer

http://www.ebay.de/itm/330917461270

 

prva kolona ti je broj clickova, 41 ili centar ili bez.

ostalo popuni po želji

Hvala ti puno druze :D ovo je ko zna koji put da bas ti uskocis sa resenjem na moja pitanja :D. Samo mu je dostava DHL-om malo skupa... Poslao sam mu mail da vidim moze li se drugacije posalje.... Hvala jos jednom svima :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne odgovara svabo nista :|, a nasao sam i nekog italijana, samo ne salje za Srbiju, ni on nista ne odgovara... A gledam po ovim domacim sajtovima matora pojacala npr korting a-100 ima 6 takvih potova i kosta svega 15e samo je greh vaditi iz neceg takvog, pogotovo za neke moje diy varijante.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, nista bez kineza :D, porucio sam za 2$ sa aliexpresa popricao cak sa likom rece mi da stavim 40 detent u komentaru samo :D

http://www.aliexpress.com/item/Cropland-bridge-dual-potentiometer-short-shank-b10k-6-lotus-15mm-wh148-nut/1403970024.html

 

Imam losa iskustva sa aliexpress, ali nema veze... stigne stiglo ne stigne jbg :|.

 

Hvala ti puno guja011, evo da sacekam druga kineza mozda i on resi problem :).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Stigao mi paket danas :D. Posle vise od mesec dana... Za 2 dolara dobio sam i tracking number... Posta je njihova nesto zabusavala, lik je poslao odmah. Upakovano u plasticku kutijcu sa poklopcem, sama kutija vredi 2 dolara :P. Samo jedan problem, stigao mi obican potenciometar bez detenta :S. Digao sam ruke, i onako sam zeleo taj sa detentom samo zbog feelinga i ovaj obican ce zavrsiti posao.. samo sto sam mogao uzmem bilo gde obican umesto da cekam iz kine :D. Nista reko da napisem utiske ako jos neko nesto bude narucivao od njih.

 

Hvala svima na pomoci jos jednom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...