Jump to content

Gde naci EL84 SE kit komplete?


Dmeister

Preporučeni Komentari

Pozdrav drugari! Hteo bih ovih dana da krenem sa sklapanjem prvog lampaskog uredjaja, i naravno, to ce biti malo SE pojacalce sa EL84 lampom. Prva zamisao je bila da kupim dva Niska radija, i krenem od toga, eventualno da napravim monoblokove. Onda sam se setio kit opcije, pa evo, pitam gde kod nas, i za koje novce se moze naci kit za EL84 lampu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Pozdrav drugari! Hteo bih ovih dana da krenem sa sklapanjem prvog lampaskog uredjaja, i naravno, to ce biti malo SE pojacalce sa EL84 lampom.Prva zamisao je bila da kupim dva Niska radija, i krenem od toga, eventualno da napravim monoblokove. Onda sam se setio kit opcije, pa evo, pitam gde kod nas, i za koje novce se moze naci kit za EL84 lampu?

pokušaj ovdehttp://www.kupujempr...lter_id=5852972http://www.pikaudio.com/pocetna.htmkorektan čovjek
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Decware je nekada prodavao kit za svoj Zen SE84 model. Koji sam slusao inace i skroz je super ako imas zvucnike koje mozes da poteras sa ta 2 vata ili koliko vec ima. Pogledaj kod njih na sajtu... nije kod nas, ali se bojim da ovde niko to nije pravio ni prodavao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne mogu naci cene nigde, nazvacu ih sutra, hvala puno na predlogu :)

Decware je nekada prodavao kit za svoj Zen SE84 model. Koji sam slusao inace i skroz je super ako imas zvucnike koje mozes da poteras sa ta 2 vata ili koliko vec ima. Pogledaj kod njih na sajtu... nije kod nas, ali se bojim da ovde niko to nije pravio ni prodavao.

treba mi nesto sto se moze ovde nabaviti, kod nas.Inace, sta mislite o ideji sa Niskim radijima i monoblokovima?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ili ja nisam imao srece ili to ne ide bas tako...Tesko je naci 2 ista uopste kamoli za te novce...

Ni ne trebaju ti dva ista, EI je pravio samo 3 serije tih trafoicica (tj. ja identifikovao 3 serije, a kroz ruke mi je prosla gomila tih prijemnika dok sam bio aktivan na srednjim talasima), jedna serija je ultra retka, a ove dve su gotovo identicne, tako da bez brige, kupuj sve na sta naidjes do 500 dindzi ... ili trampi za neki stari akumulator ... to cene kao suvo zlato!!!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za kao prvi lampaski projekat nije lose. ne moze se ocekivati datrafoi iz radio aparata sviraju vrhunski, ali sviraju dobro.sto se tice radio aparata (domacih, ex yu) melodija, simfonija, triglav ...ne moraju da budu 2 ista, trafoi su isti. provereno.nije lose nabaviti 2 komada zbog izrade mono blokova.sve je taman i radi iz prve. jos ako ima lampe ... ihahaj.ecc 85 + el84 + ez80 i eto mono bloka.mada, bolje je da ulazna cev bude ecc82, da ne bi morala negativnareakcija (NFB).evo i podataka : mrezni ima 6,3 i 2x 275v, tonski su 5 kohm / 8 ohm :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za kao prvi lampaski projekat nije lose. ne moze se ocekivati datrafoi iz radio aparata sviraju vrhunski, ali sviraju dobro.sto se tice radio aparata (domacih, ex yu) melodija, simfonija, triglav ...ne moraju da budu 2 ista, trafoi su isti. provereno.nije lose nabaviti 2 komada zbog izrade mono blokova.sve je taman i radi iz prve. jos ako ima lampe ... ihahaj.ecc 85 + el84 + ez80 i eto mono bloka.mada, bolje je da ulazna cev bude ecc82, da ne bi morala negativnareakcija (NFB).evo i podataka : mrezni ima 6,3 i 2x 275v, tonski su 5 kohm / 8 ohm :drink:

NIsu isti Melodija, Sifonija i Triglav. Triglav ja Iskrin, izgleda ozbiljnije, ali meni iskreno lepse sviraju niski. Inace Ra je 5.6 K koliko se ja secam ...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...