Jump to content

prepravka mixete


lakins

Preporučeni Komentari

imam miksetu (nije bitno za pricu koja je al nek se nadje podatak) behringer dx1000 (nemojte da pricate da je beringer smece,znam da jeste al finansiski u trenutku nabavke je ovo bilo jedino prihvatljivo)e sad ono sto mene zanima je sledeceona ima eq na svakom kanalu koji je dobar ali ima jedan nedostatak koji fali na dj mixeti i koji vecina ima a to je da kad se skroz zavrne se prekine signal tih tonova (visoki, srednji, niski)raspon na ovoj je +/- 12db dok je kod vecine +12,15,10 (nebitno)/- beskonacno e moje pitanje da li bi neko znao da kaze da li je teoretski moguce zamenom potencimoetara ili ugradnjom prekidaca nekog pored svakog pota moguce dodati tj. prepraviti da skroz iskljuci tu frkvenciju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 1
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Znajući koliko je sitna elektronika ugrađena u većinu Behringerovih uređaja, rekao bih da si zagrizao u tvrd orah. Da je reč o klasičnim kliznim potenciometrima za nivo glasnoće kakvi se koriste u tonskim miksetama, mogao bi rešiti celu stvar mikroprekidačem koji prekida neki napon kada se klizač spusti do nultog položaja gde klizač na potenciometru spoji kratko ulaz na masu a prekidač uključuje/isključuje uređaj koji je vezan na taj kanal/šiber. Za tonsku kontrolu, trebalo bi onda da imaš neku vrstu "mute" funkcije unutar samog filtera koji bi bio ugrađen u svaki od kanala/frekventnih opsega koji bi morali biti nezavisni kao što se to radi u aktivnim skretnicama: svaki opseg nakon ulaznog stepena (buffera) ima svoj pojačivački/filterski sklop a regulacija "tona" se zapravo dobija promenom nivoa ulaznog signala za taj opseg. U plus ide koliko je pojačanje samog sklopa (gain) a u minus dok se klizač ulaza ne spoji na masu. Nemam šemu uređaja, ali ako se svaki filtrirani signal svakog pojedinačnog opsega vraća na istu, zajedničku tačku (a trebalo bi ako imaš samo jedan zajednički izlaz za ceo fr. opseg), onda to možda uopšte nema smisla započinjati sa već postojećom napravom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...