Jump to content

Tranzistori i ostalo....


BlueSky

Preporučeni Komentari

Imam jednu dilemu, odnosno prijatelj i ja. Nemamo velika iskustva u narucivanju delova iz inostranstva pa Vas molimo da nas malo uputite. Naime, kanimo se da narucimo delove sa Farnell, Digikey i Schukat-a preko jedne radnje u NS-u, ali nas ubise ovi pdv-ovi, marze i sl. koje se nadograde u cenu.Na primer, MJL3281AG u Farnellu kosta 3,62 funti/kom (4,13 evra), a krajnja cena koju su ponudili iz radnje je minimum 6,42 evra po komadu, a mozda bude i veca. Dalje, trebaju mi 2SC3503 kojih ima samo u Digikey-u, cena mu je 0,32 dolara/kom. (0,23 evra), a kod nas izade 0,42 evra/kom. Ista prica i za kondezatore. Prijatelju je potreban AVR-DRAGON koji u Schukatu kosta 36,5 evra, a kod nas 64,6 evra!Da li su cene u normalnom opsegu? Postoji li dobar i pouzdan izvor originalnih tranzistora i kod nas?Razmisljamo da elemente narucimo i direktno sa Farnell, Schukata...kakvi su Vasi utisci?Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

digikey je i švapski, www.digikey.de znači isto blizu kao i farnel.zbotic je dao primer ali se u konačnom računu dodaje 22% poreza.znači to opet izađe oko 1,5 x kataloške cene. ako se toliko dobije i ovde, ok.ako ne, traži se drugi dobavljač koji je povoljniji.problem je što jako povoljni dobavljači ne rade maloprodaju (ima to svoje zašto)a medjusobno imaju jako slične cene osim jednog koji je spreman da ide i u minus samo da bi ostalesjebao. naravno da neću da ga imenujem, gadi mi se.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije mi poznata ta matematika, ali cijene u Hrvatskoj su iste kao u Farnellovom katalogu, naravno uvecane za pdv (22%), a pretpostavljam da se pdv placa i u ostalim zemljama.

Moguce da je poneka stavka iz popisa u meduvremenu pojeftinila u katalogu, pa je vjerojatno pojeftinila i kod zastupnika.

Naime, zastupnici imaju cijene kao u katalogu (Farnell Export), eventualno s nekakvim minornim transportnim troskovima i tecajnim razlikama, inace nebi bili zastupnici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imamo i mi jednog "zastupnika" za RS components koji nabija cijene, ali zato u njega kupuje samo onaj tko mora (rijetki) i onaj tko ima novca za razbacivanje. Ostali ga uglavnom izbjegavaju.

Edit:

Upravo posjetio site od ovog zastupnika, kad tamo poruka.

"Poradi snizenja cijena od 12% cjenik RS Components proizvoda jo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...