Jump to content

SPDIF switch


NIXIE

Preporučeni Komentari

DAC mi ima jedan SPDIF koaksijalni ulaz. Imam potrebu da priključim dva digitalna izvora, znači da imam dva SPDIF ulaza. Mogu li da ovaj tip signala preklapam običnim kipp prekidačem koji bi fizički bio vrlo blizu oba konektora (tačno između njih) i stavio bih vrlo kratke parčiće žice oko 2-3cm od konektora do prekidača ili mora da ide neka elektronika za  ovo? Mislio sam da prekidam GND i signal od svakog konektora. Konektori su BNC i galvanski su odvojeni od kutije.Trenutno je jedan BNC SPDIF ulaz, a drugi je SPDIF izlaz sa WaveIO USB kartice. Izlaz mi ne treba u opšte, pa hoću da postane drugi ulaz, a između njih da udenem kipp prekidač.

Moja dilema nije da li će to da radi (hoće sigurno) nego da li će da utiče loše na zvuk? Da nije neko slučajno već probao ovako nešto?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam na mom DAC-u uradio upravo to što ti hoćeš, relej umesto kipp-a ali na isto mu dođe.

Isti DAC je napravljen i za drugara ali sa jednim SPDIF ulazom - nismo uspeli da čujemo ikakvu razliku u zvuku... Pravilnije je to izvesti SPDIF resiverom sa više ulaza ali i ovako fercera ;)

Moj DAC:

IMG_9898.thumb.jpg.16250f727e47675f6f9dba800a6e2935.jpg  

i verzija sa jednim ulazom:

IMG_0570.thumb.JPG.b5cb38084d3bf8259729c17bd79b10bc.JPG

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam iskustvo ali ako ce mo zdravorazumski, uzmes sto bolji signalni relej da ti radi preklapanje i oklopis ga u neki bakar ili alu foliju. Naravno podsecam ako na ulazu vec koristis neki od risiver cipova (CS8416) oni na sebi uvek imaju vise ulaza koji se preklapaju sa 2 bit logikom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...