Jump to content

Preporuka za unimer...


Дане

Preporučeni Komentari

  • 2 years later...

Poštovanje, kolege!

Ispratio sam ovu temu (kao i neke druge forume i poveći broj klipova na YT) i primećujem da se firma Voltcraft prilično retko pominje, pa me zanima zašto je tako?!

Odnos cene i mogućnosti možda (bar kod nas)?!

Recimo, vidim da se - u smislu karakteristika - Voltcraft VC830 (otprilike) 'gađa' sa Uni-T UT139C - i pri tom je Uni-T brži u nekim merenjima (na primer, merenje kapaciteta) i takođe duplo jeftiniji, ali opet mi nije jasan skoro potupuni izostanak interesovanja za Voltcraft.

Izrada deluje ok, deluje da koriste kvalitetne preklopnike, kvalitetne osigurače i sl, tako da .... :huh:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nesto nisi dobro ispratio.

Potrebno je da sam formiras kriterijume i potrebe, a ne da se koristi demokraticnost u izboru, ili popularnost.

Nekome moguce da ne odgovara da isporuci 130€ za nonRMS voltmetar...a ovo je diyaudio, pa se nece naci bas elektromonterska ili terenska logika ili potreba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, vladd said:

Nesto nisi dobro ispratio.

Potrebno je da sam formiras kriterijume i potrebe, a ne da se koristi demokraticnost u izboru, ili popularnost.

Nekome moguce da ne odgovara da isporuci 130€ za nonRMS voltmetar...a ovo je diyaudio, pa se nece naci bas elektromonterska ili terenska logika ili potreba.

Izvinjavam se, ali drugi i treći pasus apsolutno nisam u stanju da razumem (pustiću da prenoći, možda uspe ujutru). ;)

Izmenjeno od ghost_dog
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nebitno da li si ispratio

ono sto jeste bitno - pod firmom "Voltcraft" se u zadnjih par decenija navaljalo svega i svacega, tako da ja licno - poucen tim iskustvom, i ne zastanem pogledom kad procitam to ime

mozbude da tu ima i korektnoga, ali nesto mi se ne proverava, kad sam naslagao crvenih pola velike fioke

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Zen Mod said:

nebitno da li si ispratio

ono sto jeste bitno - pod firmom "Voltcraft" se u zadnjih par decenija navaljalo svega i svacega, tako da ja licno - poucen tim iskustvom, i ne zastanem pogledom kad procitam to ime

mozbude da tu ima i korektnoga, ali nesto mi se ne proverava, kad sam naslagao crvenih pola velike fioke

Vidim da ni drugi ne zastaju, pa me je to bacilo u rebus.

Kao što rekoh, sa jedne strane - proizvodi deluju ok i ne deluje da firma fušari, a opet - ima jako malo informacija o uređajima (na primer, niko od onih jutjubera koji se prilično temeljito bave multimetrima, ne pominje Voltcraft (a pri tom analiziraju uređaje svih drugih firmi, rastavljaju ih, puštaju kroz uređaje tranzijente od 5+KV)) ....

Čudno ....

 

P.S.

Nisam u fazonu da pazarim Voltcraft i nisam 'pecao' potvrdu "da je Voltcraft dobra firma" (imam druge favorite za nabavku).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zavisi ko si i šta si. Šta ti je tačna profesija. Pa da biraš Unimer(e). (a i ostale alate)

Mesecima sam birao koji unimer za grupnu nabavku ovde. I izabrali smo UNI-T UT139C preko SB.

Za većinu "švajsera" i "siromaha" sasvim odgovarajuća alatka, ako se koristi u obimu radova koji možemo videti na forumima.

Ako radiš medicinske uređaje - jako pipave stvari i automatiku - avio mehaničar

Fluke - I AM your father... Daš 500 evra za Unimer(e) i zdravo. (nije i doviđenja )

Odnosno kolsultuješ se (vidiš) sa kolegama iz te struke (servisera) koji ti alat tačno treba - to ne piše na internetu. To znanje se krade.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

pre 5 časa, ghost_dog reče

imam druge favorite za nabavku

Postoji sprava koja za nešto treba ili koja ne treba, nema tu best baj, nije to nemački dizel  pa da je ekonomično.

Nema ni pomodarstva, pa da su cene astronomske i odbojne za neku koještariju. Jednostavno potreba sprave određenih karakteristika i sertifikata (atesta) za rad u određenoj oblasti.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi, mašite poentu, a to kažem na najlepši način, da ne biste gubili vreme na pisanje (nije pitanje bilo "kolege, da li možete da izaberete instrument za mene", nego "u kom su fazonu ljudi po pitanju Voltkrafta").

(Legitimno me zanima zašto je firma x koja nudi proizvod p zanimljiva forumašima/jutjuberima/odgajivačima pasa i šansonjerima, a firma y koja nudi proizvod r - nije. Palo mi je na pamet da takve informacije mogu biti od koristi i nekome drugome ko čita temu. Ako nikog drugog ne zanima "tržišna pozicija brenda Voltcraft" i/ili diskusija nije vredna pomena, trošenja vremena i sl - i to je ok.)

Što se tiče izbora za mene (koji zaista nije bitan za diskusiju koju će možda neko čitati 2025, kao što sam ja čitao objave iz 2020. i 2021), ne vidim da postoji išta osim (upravo tog) UT139C (koji si naveo).

Prvo sam ga "trijažno odbacio" zbog toga što "nema zaštitu na ulazu", usmerio se na druge uređaje, posle sam skapirao da je UT139C (u praktičnom smislu) ok za moje potrebe (DIY elektronika (jednosmerni naponi do ~18V i struje manje od 1A) i povremena provera kućnih instalacija), a temu sam zapravo čitao tek posle, da vidim šta drugi misle o uređaju i zašto ga nabavljaju - i to je to (dve večeri bazanja po netu i na kraju zaključak).

 

#Edit: nisam naveo slovo C u oznaci.

Izmenjeno od ghost_dog
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam ti objasnio u jednoj rečenici. Pročitaj je ponovo.

 

pre 3 časa, Mikorist reče

Postoji sprava koja za nešto treba ili koja ne treba, nema tu best baj, nije to nemački dizel  pa da je ekonomično.

Nema ni pomodarstva, pa da su cene astronomske i odbojne za neku koještariju. Jednostavno potreba sprave određenih karakteristika i sertifikata (atesta) za rad u određenoj oblasti.

Biraš unimer po specifikaciji. Boli me briga kako se zove Unimer - svi se proizvode u Kini.

Mogu da naručim da piše Mikorist na njemu.

 

 

Mogli smo da tražimo da piše diyAudio.rs na njemu ali sam odustao. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Mikorist said:

Ja sam ti objasnio u jednoj rečenici. Pročitaj je ponovo.

 

Biraš unimer po specifikaciji. Boli me briga kako se zove Unimer - svi se proizvode u Kini.

Mogu da naručim da piše Mikorist na njemu.

 

Prijatelju, "objasnio" si mi ono što nisam pitao. ;)

(Možda moje pitanje oko brenda Voltcraft smara druge (to je ok), ali, mislim da sam (bar na kraju) pojasnio šta zapravo pitam i šta me zanima.)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Mikorist said:

Valjda prvo ti treba da kažeš čime se baviš. Ti si od juče ovde.

A inače šta ko  "ne treba"  da radi  zaduženi su moderatori ovde. 

Modetatori nisu zaduženi za to da (li) ti "ne treba" da se cimaš da meni odgovaraš na pitanje koje nisam postavio ("preporučite mi MM" / "objasnite mi kako se biraju alati").

To je tvoja odluka.

Moj rezon je sledeći; ja se nisam predstavio - jer se ne bavim ničim posebno zanimljivim (i niko od mog predstavljanja ne bi imao nikakve kotisti). Sa druge strane, ti si naveo da si nabavio Fluke (a to, za šta ti koristiš instrument više/visoke klase - može biti zanimljivo nekome ko čita temu).

Ako nisi raspoložen da mi odgovriš na pitanje koje jesam postavio, ništa (ne pada mi na pamet da te cimam i molim za informacije). ;)

Hvala ti na javljanju i svako dobro! :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 21 minuta, Mikorist reče

Ti si ušao u moju kuću i nisi se predtsavo kao prvo. Kao drugo ličiš na nekoga ko je već bio ovde (i banovan) sa stepenom odlučnosti.

Trolovima ne odgovaram ništa.

Bio sam na Hi-Files forumu neko vreme (pre 10-15) godina, ovde jok (inače, tokom poslednjih ~20 godina, prestao sam da posećujem neke forume, ali, nigde nisam banovan).

"Tvoju kuću"?! Izvini, je l ovo tvoj forum?

Ako jeste, banuj me slobodno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne ostanem nedorečen.

Sve su ovo generički unimeri na tržištu...na jednom pise pera na drugom zika - sve jedno svi su iz Foxconn ...čak i na Fluke piše made in china

Preko 40 komada kad se uzima Unimer - može  bilo kojih karakteristika i da piše sta hoćes na njemu (ekran u boji) - i to je bilo kao opcija. sve rade. 

Fluke sam odavde uzeo - boli me briga da li je orginal ili clone - ovde je bezobrazno skup. :drinking-2:

WWW.ALIBABA.COM

Standard Digital Multimeter F17b + - Buy Standard Digital Multimeter F17b + Product on Alibaba.com

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...