Jump to content

Vinkov podrum


vinko

Preporučeni Komentari

Odvajam na temu da se i sam lakse snadjem.

Ene me Zen proziva kako samo skladistim nista ne prezentujem, pa da promenim i to. A i da mi bude opomena kako samo zelim a nikako vremena da nadjem da realizujem. E, da, vremena nemam slobodnog bas ni malo, al i to je dobro, za nesto, valda...

 

A podrum k'o podrum svega unutra.

Pa, ziveli :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 31
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Valda su sve sekte zaebate, pa i ova.

Posedujem poodavno Kenwood KT6040 (kojeg nema u USA, pa ga i nema na netu nesto, al ovo sto ima u evropi nahvalise do zla boga, nesto kao poslednje serije Kenwood High-end tunera) i svira on. Svir'o sve dok mi se jednog dana nije stvorio Zenov Revox da mi pokaze kako se to radi...i razlika bila ocigledna. Mada moram priznati Kenwood nije ama bas nista sredjivan sve je fabricko. Na refresh mislim, nije radjen.

I tako, ajd' reko da se uclanim, bez zurbe, hteo ovu MKIII, lepsa mi. (ako je nekome do lepote vintage tuner-a)

Juce, prekljuce natrcao jedan, odmah se dogovorio, skroz korektan prodavac, a opet nije preprodavac. Cist tuner iznutra ne moze cistiji biti, kao da nije nikada paljen. Sto na kraju krajeva covek i rece da je 20g stojao u ormanu. Cena je bila bas bas korektna.

Naravno, sledi refresh po datom uputstvu.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Konacno skupio malko slobodnog vremena da uradim refresh Revox A76 tunera.

po vec detaljnom uputstvu Zen sto je radio Doktoru i Wolandu, uz dodatnu pomoc od Zen-a u izboru / spisku delova.

takodje mi je pomoglo i Beli-Ninja sto je dokumentovao svoj refresh  .

sve je lepo dokumentovano i deluje jednostavno, ali je bilo par situacija koje su bas uzele vreme i strpljenja.

elem, promenio IEC, dodao uzemljenje na sasiju, zamenio sve 4 sijalice, zamenio Stari BNC za isti novi, elektrolite sve i tantale, zenerice, trimere u napajanju, na izlaz Elna Silmic (hvala) + mkc bypass, bypass-ovao izlazne trimpotove.

podesio napone.

koliko je delovao cisto, sto i jeste, ipak je neko nesto tu dirao bio. Menjana su dva konda i to u demodulatoru, level metri ne rade, stavise oba su rasturena u jednom nema ni kalema sa otklonom, drugi je raskupusan, zice odsecene za njih...

Tuner radi, uz malu sobnu antenu, ali nisam zadovoljan prijemonm. Cudno se i ponasa, kada uhvati stanicu to je znatno tise od krcanja blizu te stanice. Hvata on stanice ali je daleko od Zenovog tunera kao i mog Kenwooda. I jako reaguje na kretanje u prostoriji, zakrci samo tako. Dodatno stereo zelena lampica sija uvek i kada je izmedju stanica, mute on ne radi nista , kao ni trimer level...

 

sve u svemu nisam bas za smile-i, trebace jos posla, nekoga ko ume...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nije greda, ima tih revoksica za 60-ak evritji u ispravnom stanju.

Ako je problem u podesavanju, resice to Gosa. Kod tjunera je najgora opcija da pocetnici krenu u probanje i vrtenje stelujucih detalja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim ogovarate me uveliko :)

Malo sam skrajnio instrumente za podesavanje tunera, retko zatrebaju ali kad zatreba ne moze se bez njih.

Korektno podesiti MF krivu i "S" krivu (nem pojma zasto je tako zovu kad treba da bude prava linija ) je nemoguce bez MF vobloskopa.

Taj Revox je prepun podesavajucih elemenata i iskreno se nadam da neki pocetnik ili nedovoljno upucen, nije bio previse raspolozen da pipne bas svaki. U suprotnom, otpadaju mooda od posla.

Vinko javljam ti se na PP.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, vladd reče

Pa nije greda, ima tih revoksica za 60-ak evritji u ispravnom stanju.

Video sam neki A76 za otprilike tu svotu... jesu li to uobicajene cene za te tunere molim te ?

 

P.S. Vinko izvini za off.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Gosha

koliko sam ja video sa fotki koje sam dobio, nije bilo previse krmacenja

postoji mogucnost cak i da nije dirano sto se ne sme, ali kao sto ti rece - bez instrumenata se moze izgubiti puno vremena

naucen teskim gubljenjem vremena - tuner stavljam na sto samo ako sam 158% siguran da nije cackano sto se ne sme, i onda znam da zamenom dela resavam kvar

ako nisam siguran, samo se obsetim da nemam instrumentarij koji ti imas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bez adekvatnih instrumenata mozes da izgubis koliko hoces vremena i nikad neces dobiti potreban rezultat.

Ne ide to bas "na uvo" kao kod hife :)

Kod ovog tunera me brine nedostatak indikatora, ja ih nemam originalnih ali posto su tu kucista, mislim da moze nesto da se nabudzi i da radi zadovoljavajuce, ionako oni ne uticu na zvuk :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...