Jump to content

Kako blokirati bilo šta u odredjeno vreme kroz hosts


Mikorist

Preporučeni Komentari

Provalio sam da klinci igraju igrice - cak I kad je online nastava (ebo je onaj ko je izmisli) - medjusobno u odeljenju - poludeo sam..elem…

Kako klincima blokirati sve igrice koje postoje na kugli zemaljskoj u odredjeno vreme….

Postoji spisak svih igara koji se dnevno azurira - pi hole

https://raw.githubusercontent.com/abyssin/pihole-blocklist/master/game.txt

posto oboje imaju MacOS… to se ubaci u hosts_worktime a posle ovih redova

##
# Host Database
#
# localhost is used to configure the loopback interface
# when the system is booting.  Do not change this entry.
##
127.0.0.1       localhost
255.255.255.255 broadcasthost
::1             localhost


1-5 znaci od ponedeljka do petka od 09 -18

 

0  9 * * 1-5 cp /etc/hosts_worktime /etc/hosts && dscacheutil -flushcache
0 18 * * 1-5 cp /etc/hosts_playtime /etc/hosts && dscacheutil -flushcache

 ovo ide u cron i dva fajla se smenjuju -on se edituje sa

sudo EDITOR=nano crontab -e

to bi bilo to....ovo radi i na Linux/MacOS

slicno moze da radi i na Windows kroz cmd skriptu

;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam baš razumeo sve... klinac od 7 godina, jel tako. Jel se igraju online nešto, ili svako za sebe single player?

Da je srednja škola, rekao bih pusti decu, meni bi bilo baš žao da se nisam igrao, a igrao sam se dosta :) To učenje nije baš mnogo čemu služilo. Ja sam išao u matematičku gimn, jedan poznanik iz škole koji je bio 5.0 i koji je na maturskom imao 100 poena (a prosek je bio fazon 45 poena :D) se kasnije ubio...

Ali sa druge strane, ta mala deca od 7 god ipak uče neke bitne stvari. I valjda će naučiti da održavaju fokus nekako, pošto kapiram da su bombardovani svakakvim zezalicama i informacijama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se samog host-a tiče, meni se njegovo editovanje na windowsu nekada applay-uje trenutno, a nekada treba da prođe neko vreme da ga windows skapira. Jel ima neki način da se trenutno primenjuje, naravno bez restarta?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, Koja reče

klinac od 7 godina, jel tako. Jel se igraju online nešto, ili svako za sebe single player?

ama 2 razred srednje . cepaju steam onlajn - discord - a paralelno nastava preko Google ucionice.

i naravno zaguse mrezu i ne cuju se niti vide sa profesorima. e nece da moze . nek igraju posle 18h ili nek naviju sat u 6h :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Mikorist said:

ama 2 razred srednje . cepaju steam onlajn - discord - a paralelno nastava preko Google ucionice.

i naravno zaguse mrezu i ne cuju se niti vide sa profesorima. e nece da moze . nek igraju posle 18h ili nek naviju sat u 6h :laugh1tooht:

Gde sam ja to video i istripovao 1 razred osnovne, nije mi jasno :D

Elem, pusti onda decu da se igraju, veruj mi...

To gradivo svo je uglavnom beskorisno. Ono što mu bude zanimljivo, sam će hteti da radi dalje posle.

U srednjoj školi i fakultetu su bitne dve stvari - povezati se sa što više ljudi, koji će te kasnije znati. Druga stvar, treba da te znaju kao nekog odgovornog a ne kao nekog ko će da zabrlja sve što mu se da.

Nisam do sada sreo nikoga ko je u životu imao neke koristi od ocena iz srednje škole :D A slično se može reći za diplomu fakulteta, možda mogu da nabrojim par ljudi kojima je baš trebala diploma i to je to

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, gluv_i_udaren said:

Mozes i na ruteru da napravis rules. Mada, hosts je zgodan sto moze da se zakaci preko mobinog na net i opet ne radi. Meni treba da se ugasi Discogs pod hitno i na ruteru i u hosts na svim uredjajima

:D

Hoćeš meni da uneseš kolekciju CDova, uneo sam skoro pola a mrzi me dalje da rovarim po matrix brojevima :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Moram da dopunim ovo. Postoje liste kojim može apsolutno sve da se blokira.

Ono što je najzanimljivije jesu reklame i trakeri

jednostavna skripta koja ubacuje blok liste (posle ovoga ne treba ni asblocker)

#!/bin/sh
#

# Mac OSX Adblocker Skripta

rm -f hosts

curl -O https://raw.githubusercontent.com/StevenBlack/hosts/master/hosts

echo '--> menjam fajl...'

sudo cp hosts /etc/hosts

chmod 644 /etc/hosts

echo '--> osvežavam DNS keš...'

dscacheutil -flushcache

sudo killall -HUP mDNSResponder

echo '!! GOTOVO !!'

ostale liste

Screenshot 2020-09-29 at 10.13.05.png

 

link

https://github.com/StevenBlack/hosts

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Miko, sad gledam nesto hocu na ruter da stavim reklame da mi skloni na ovakav nacin.

Pogledam tvoj post i primetim da klinac/klinci samo treba da iskljuce comp minut pre 9 ujutro, sto nije bas tako rano, i posle par minuta ukljuce. 

I moci ce da se igraju taj dan :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...