Jump to content

All-in-one (streamer)


silentbob

Preporučeni Komentari

11 hours ago, Zen Mod said:

kolika ti je Iq kad si tureo tolki hladnjak?

60mA, namerno sam stavio veci ladnjak jer sam hteo da se igram sa vecom strujom, napajanjem i eventualno jos jednim parom tranzistora. Ali posle ovog testa, mislim da nece trebati nista da se dira. Snage ima sasvim dovoljno za ono sto meni treba.

Sad kad razmislim ne znam zasto sam ikad imao/pravio pojacalo koje ima vise od 5w.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ostalo mi jos busenje prednje ploce. Mada nemam pojma kako cu se izboriti sa 10mm. 

Razmisljam da stavim touchscreen raspberry displej.

Inace RPI4 radi lepo sto se zvuka tice. Nisam primetio razliku izmedju njega i laptopa.

 

IMG_20201224_194406.thumb.jpg.bbcdcb5be16872cc9185c05ec2d122ea.jpg

IMG_20201224_194013.thumb.jpg.2a71b78628ac3be0bddec1f66448b57f.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Leonardo said:

 

Meni se ovakva "Lego" koncepcija veoma sviđa. 

Ove galaxy kutije su stvarno prakticne, posebno kanali u stranicama, dosta stedi prostor.

 

2 hours ago, Nesic said:

Koji trenutno player koristiš?

Upravljacki software trenutno moze da komunicira sa MPD i Spotifyd (play, pause, next, prev), i da prebacuje sa jednog na drugi, vremenom cu dodati jos player-a.

Volume kontrolisem na  DAC-u, alsamixer level je na max.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, _MM_ said:

Super ovo izgleda! Inace RPI je odlican za reprodukciju uz dobar OS.

OS je default Raspberry Pi OS tj linux raspbian.

Postoje mnogi koji sebe nazivaju OS-om, a su u stvari su program za linux npr Volumio, Daphile, Moode, Rune ... Pisali smo o tome u temi o RPI playerima ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bobe slažem se, galaxy kutije pružaju sasvim fino rešenje za ovakve, slične i veće projekte. Dobar odnos kvalitet/cena i iznad svega prilagodljivost različitim potrebama.

Meni je draže da sam uradim kućište za svoje potrebe, malo se zabavim i isprobam neku novu ideju u vezi izrade. Uglavnom težište zabave je usmereno na hardverski deo. Umem da tu i tamo uradim nešto i vezano za elektroniku ali samo u okviru pedantno ispoštovanog cookbook nekog projekta. Na svu sreću okružen sam brojnim znalcima i vrlo radosno prepuštam kolegama da leme, računaju, mere, modifikuju, ugađaju itd. dok "nešto" ne proradi valjano i odgovarajuće.

Lično smatram da se najbolji kvalitet dobije tako što svako treba da uradi svoj stručan posao, a udruženim akcijama ne postoji granica koju nismo u stanju da dobacimo i prebacimo.

Sasvim je moguće da u idućoj godini skockam i jedan strimer inspirisan tvojim projektom. Gledam i skupljam informacije na bazi tvojih i  sličnih iskustava. Samo napred. :good: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...