Jump to content

Snell Acoustics E/III and Meridian 602/606


parabolis

Preporučeni Komentari

Odlicni su Snell-ovi, zaista sviraju bas kako i pisu njihovi korisnici na forumima. Vesanje je stavljeno novo na bass-u, ostalo je sve u fabrickom stanju (mslm, barem tako tvrdi bivsi vlasnik).

Sta da vam pricam kad je ex vlasnik po profesiji tonski realizator. Zna znanje covek.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mnogo punije,  detaljnije, sa vise bass-a , u odnosu na Spendora 2/2.

Inace sam bio veoma zadovoljan sa Spendorom,  medjutim uvek mi je nekako nedostajalo donjih frekvencija.

Visoki i srednji opseg je bas dosta razlicit  od spendora, ovde se oseti ostrina, detaljnost koja  te pogodoti direktno,  onako, sto bi rekli hirurski precizno i detaljno, posebna prica je rear firing tweter od zguza sto prasi, mslm da budemo jasni ovo je sve veoma subjektivna kategorija.

Po potrebi mogu da pojacam ili smanjim bass zapusavanjem basrefleks otvora.

...i tako , to ti pricam :dance4:...samo nek je veselo.....mslm bil oje kod mene jos novina u vidu zvucnicko kabela - Sinergystic Research mark II s.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Šteta što si na kraju malo "uprskao" sa pominjanjem tog nekog gajtana. :laugh1tooht:

IMO za Snell - pogledaj šta ide uz AN/E od njihovih gajtana, pa pokušaj to da nabaviš ili ono bar da uzmeš na probu. 

Npr. :

Japanci :

https://www.audionote.co.jp/en/products/cable/sp.html

Evropska, Kvortrup-ova "priča" :

https://www.hificollective.co.uk/wire/audio_note_speaker_cable.html

 

Ili nešto na tu temu u diy izvedbi. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da,zaboravih reci da je prvi sledeci zvucnik koji je bio u planu da se kupio pored Snell-a ,  Tannoy 615 i sledeci je Proac Super tower mkII.

Proac je ispao iz kombinacije zbog uradjenih zahvata na samim zvucnicima,  vesanje je radjeno na midbasovima, to manje vise i nije neki problem, veci mi je problem bio zahvat na viskotoncima, vlasnik je radio remont  i po njegovim recima on je izbacio ferofluid i ostavio tako da rade.

Tannoy je imao vidljivu estetsku manu sa prednje strane, plasrika koja se nalazi u podnozju kutija je slomljena, nedostaje jedno parce .

Snell je izgledao savrseno, tek kad ga čuh kako svira i peva shvatio sam kakva je priča u pitanju.

I kupih ga :clapping:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...