Jump to content

Srećkove Zavrzlame


Srecko

Preporučeni Komentari

Danas sam se malo igrao (u ovim godinama je to mučenje😁).

Samo sam izmakao “Quad ESL 63” do TEPIHA, 70-80cm od zida, i razmakao na oko 1.3 m i  i odmah su počeli da sviraju kako već znaju.

Nema više: refleksija od praznog zida i parketa a time i “prštanja”, pozornica sjajna, bas fantastičan kako to samo elektrostatici mogu da odsviraju (naravno udarac nikada nije kao kod klasičnih zvučnika da ga osetite na grudima), slušačko pozicija izuzetna-foteljica do police sa knjigama (sliku sam snimio iz slušačko pozicije) i najlepše od svega za sve mi treba par minuta da dovedem sistem u nivo slušanja za uživanje.

Najlepše od svega što ovaj Samsung Windows tablet rastura sa Tidalom a neki dan sam hteo da ga bacim (kao u svi muku sam mučio sa elektronskim otpadom pre nego sam mnogo toga pobacao i nisam zažalio ali da bacih ovaj tablet sad bi mi bilo žao).

Sa “Dynaco ST-70” i bakarnim kablovima biće to neverovatan zvuk.

Hvala za savete i sugestije.

Sjajno je kada znate da možete da dobijete najbolje moguće savete malte ne trenutno.

E2FD5F3D-90DC-4FE5-A4AB-80952DBC686F.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno je problem.

Taj TV ide u đubre. Skedeci mesec kupujem nov TV (da prođe ovaj talas Omiktona) za dnevnu a iz dnevne TV ide na zid iznad te police u visini police sa knjigama koja je okačena na zid.

Polica ispod TV ide na đubre takođe a tu ću da isprojektujem (da mi neko uradi) HFi policu za ovo što se vidi osim što će umesto “Quad 405 II” biti “Dynaco ST-70”.

Inace nije to dobra pozicija za kutiju (duža strana sobe), probao sam.

Ova pozicija kutija što sam slikao radi bolje (dipoli traže da su malte ne nasred sobe).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje osposobljavanje Sistema B je izgleda kao Zidanje Skadra na Bojani i samo otvaram problem za problemom (mnoge sam priznajem uz vašu pomoć i rešio)😁.

Dakle pomenuh da bih mogao da napravim novu policu moram da oslobodim prostor, tj. da kupim novi TV za na zid.

Najveći deo dilema sam apsolvirao.

Ostale su neke sitne.

Odlučio sam, taj novi TV biće jedan od 2 Samsunga Qled 55” modeli: Q60A ili Q80A.

Nesumnjivo (prema rivjuima) je Q80A bolji TV rekao bih značajno. Izdvojio bih samo one karakteristike koje su meni bitne.

1. Pozadinsko osvetljenje mu je bolje (da ne ulazim u objašnjenje) što sa ostalim boljim karakteristikama obezbeđuje kažu prilično bolju sliku: nema odsjaja na ekranu u osvetljenim sobama i ne vidi se odsjaj na ekranu od spoljnih svetlosnih izvora, homogenije i voluminoznije su boje, homogenija siva, HDR daleko bolji ….

2. Bolji je kvalitet samog proizvoda za oko 25%

Prva karakteristika je naravno jako bitna no upravo mi ona i stvara dilemu jer evo gledam već 10-ak godina moj LED TV sigurno slikom daleko inferiorniji i ništa mi ne smeta😁 osim što ne mogu da ga okačim na zid.

Druga karakteristika je veoma mi bitna i moram reći za mene iznenađujuća.

Ima li neko iskustva sa ovim o čemu pišem i eventualno neki savet.

Da, model Q80 je oko 400 evra skuplji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Test Q80A:

WWW.RTINGS.COM

The Samsung Q80/Q80A QLED is a good overall TV. It's a replacement in name to 2020's Samsung Q80/Q80T QLED but performs differently because it uses an ADS panel....

 

Zaključak je da nije baš najbolji za gledanje filmova:

524176358_ScreenShot2022-02-01at8_41_26PM.jpg.c784c542e259021e0d60aab6803e5acc.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam, kada sam bio u istoj situaciji pre tri godine, dugo obilazio radnje sa USB fleš memorijom punom filmova.

Maltretirao sam prodavce u radnjama sa zahtevom da me puste da sam podesim sliku na svakom televizoru kojeg sam probao, pošto iz onog deafult napucanog izlagačkog moda i snimaka šarenih papagaja ništa nisam mogao da zaključim.

Na kraju sam se odlučio za Sony LED, kao televizor sa najprirodnijim bojama i sveukupno odličnom slikom.

Čak mi je bio bolji i od nekih LG OLED modela koji su se u tom trenutku prodavali za sličan novac. LG OLED jeste imao dublju crnu, ali je i uz sva moja podešavanja slika sveukupno delovala nekako neprirodna/sintetička i veštački napucana. Sony-jeva slika je nekako "organskija".

Kada gledaš LG OLED nekako te zabole oči, a kod Sony-ja je poptpuno druga priča. Kao u našem hobiju - "digitalija" vs "vinil".

Ovo je model koji sam uzeo, sada je već zastareo, noviji su sigurno još bolji:

WWW.RTINGS.COM

The Sony X900F is a great 4k TV with impressive picture quality, especially in a dark room due to the high native contrast ratio and full array local dimming sup...

1190755916_ScreenShot2022-02-01at8_57_39PM.jpg.d91fbd887a3f3aba70f951b226a0890e.jpg

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, jedina mana je kod Sony-ja je, ako program gleda više ljudi, što najbolju sliku vidi onaj ko je "nacentiran" na sredinu ekrana.

To je zbog tipa ekrana. Sony ima bolji kontrast i nivoe crne, kao i lepše boje, ali taj bolji kvalitet daje u užem vidnom polju.

Druga bitna stvar je bila garancija od 5 godina, koju je u tom trenutku davao jedino Sony i LG za svoje skuplje modele.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

G. Srećko, u pitanju je isti sajt (rtings.com) sa kojeg su i ovi testovi koje sam ja linkovao, samo ste Vi postovali rezultat testa za model Q80R, koji nije isti kao model Q80A za koji ste postavili pitanje u Vašem prethodnom postu.

Q80R test:

WWW.RTINGS.COM

The Samsung Q80R is an excellent 4k LED TV with impressive picture quality. It delivers deep blacks thanks to the high native contrast ratio, excellent black uni...

Q80A test:

WWW.RTINGS.COM

The Samsung Q80/Q80A QLED is a good overall TV. It's a replacement in name to 2020's Samsung Q80/Q80T QLED but performs differently because it uses an ADS panel....
Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da budem iskren, nagledao sam se sad u Londonu raznih TV i uglavnom (90%) se kupuju LG Oled (G, E serija) i Samsung Qled.

Zato uglavnom njih i drže (Harods, Selfridge …).

Sony gotovo da nisam video (smešno, jer do pojave led TV samo sam Sony imao i stvarno je bio zakon). Naravno da obožavam Sony. I kod nas je veoma redak i mali je izbor modela.

Sin mi ima 2 LG Oled. U dnevnoj sobi 80” i Oled G1 valjda 55” (zaboravio sam) koji je kupio upravo jad sam ja bio u Londonu za monitor (2 monitor za rad od kuće).

Evo baš u Harods ja stojim dok on sedi i gleda taj LG Oled G1, koliko treba da se izmakne da bi imao optimalan pogled na tako veliki monitor (zbog radne sobe-prostora)

C3EB6A2D-DA23-4EEB-89A2-AC4C26663865.thumb.jpeg.656eec030de50b37f463487cfc030d78.jpeg
Naravno mora se uraditi čitav niz prilagođenja Windows-a da bi radio LG Oled kao monitor i namestiti ga da posle nekog vremena sam automatski radi osvežavanje piksela zbog burning. I pored toga u toj opciji ne verujem da će trajati dugo ali njemu to nije problem.

Stvarno su Oled odlični (ovi LG najnoviji modeli) no i koštaju.

Nisam spreman da dam toliki novac za Oled a da budem iskren (iako uvek imamo svi u porodici iPhone kod kojih je slika kao fabrički najbolje podešena da bude jako verna) jako volim drečave boje Samsung telefona (pa time i TV-a😁) u odnosu na iPhone pa tako ja sam od onih retkih koji voli “neprirodne” boje Samsung Qled😁.

Znam da gotovo svi proizvođači imaju modele Quantum Dot tehnologije (Qled) ali Samsung je pionir kada je ta tehnologija u pitanju i nekako nemam dilemu da kad sam se opredelio za Qled to bude upravo Samsungov.

To sam već odlucio.

Sad samo razmišljam da li da potrošim 30% više za sigurno bolji televizor Q80 ili za mene sa dioptrijom od 4.0 to nema smisla.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, Kuja said:

G. Srećko, u pitanju je isti sajt (rtings.com) sa kojeg su i ovi testovi koje sam ja linkovao, samo ste Vi postovali rezultat testa za model Q80R, koji nije isti kao model Q80A za koji ste postavili pitanje u Vašem prethodnom postu.

Q80R test:

WWW.RTINGS.COM

The Samsung Q80R is an excellent 4k LED TV with impressive picture quality. It delivers deep blacks thanks to the high native contrast ratio, excellent black uni...

Q80A test:

WWW.RTINGS.COM

The Samsung Q80/Q80A QLED is a good overall TV. It's a replacement in name to 2020's Samsung Q80/Q80T QLED but performs differently because it uses an ADS panel....

Hvala, nisam pažljivo istražio.

Razlog je zato sto sam se dopisivao sa nekim savetnikom iz Samsunga i postavljao mu pitanja (Samsung sajt ima tu opciju) pa mi je on rekao da su svi ti Q80 modeli sa aspekta panela i onoga sto je za mene bitno (gledanje TV sa akcentom na sport), isti, što očito nije.

Veoma bitna stvar!

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, NIXIE said:

Stalno se nadam crći će ovaj stari, i ništa.

Tako sam i ja čekao da mi crkne Panasonic 29" CRT TV kupljen pre 20 godina. :)

I čekao, i čekao, i čekao, ... i prvi put u životu kupio "moderan" flat TV pre nepune tri godine. :D

A stari Panasonic posle sitne popravke i dalje radi kod mame, koja je imala sličan Panasonic ranije i navikla se na njega.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, Srecko said:

Razlog je zato sto sam se dopisivao sa nekim savetnikom iz Samsunga i postavljao mu pitanja (Samsung sajt ima tu opciju) pa mi je on rekao da su svi ti Q80 modeli sa aspekta panela i onoga sto je za mene bitno (gledanje TV sa akcentom na sport), isti, što očito nije.

Ma savetniku je najbitnije da proda televizor! :D

Baš će sada da potencijalnim mušterijama objašnjava da noviji model ima u stvari drugačiji tip ekrana u odnosu na stariji, i da i ako je noviji, izgleda lošije radi od starijeg. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, Kuja reče

I čekao, i čekao, i čekao

15 godina ja čekam LG da crkne. Posiveo je malo, da se otvori i očisti bio bi ko nov. Sad mi u glavnom služi kao monitor za PC dok slušam muziku, slabo ja gledam TV. A tih starih sam se napoklanjao, svi su još u pogonu (2 Samsunga i 2 NEO). Samo sam na jednom Samsungu i jednom NEO, starijim primercima,  zamenio glavne elektrolitske kondenzatore u napajanju, malo naduvani su bili. Rade 20 i više godina, ne sećam se tačno više koliko.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baš sam bio posvećen izboru TV!

Posle pažljivog čitanja svakakvih review (hvala g. Kuja što ste mi skrenuli pažnju da budem pažljiviji jer mi je to “otvorilo oči) veoma brzo sam odbacio Samsung čiji dobri modeli su papreno skupi a oni dostupni duplo skuplji od TV drugih marki istog ili boljeg kvaliteta.

Na moje veliko iznenađenje mnogo je dobrih review imao kineski Hisense (za novije modele) tako da je zbog veoma finih cena došao u prvi plan (Hisense 55 U8G npr.) uz Sony i naravno LG.

Da ne objašnjavam na kraju sam se opredelio i naručio “LG Oled 55C11LB” za 2021. godinu model.

15E397D8-1F5B-4E83-A810-37C6A6CD9B39.jpeg.df0825d4ade1d03240d03a4d715ff36f.jpeg

To mi je bila prilika da i pokupujem nove kablove: LAN i HDMI približno optimalnih dužina (Npr. koristio sam LAN kabl od 20m koji sam doneo iz USA ima desetak godina jer ga je sin hteo da baci. Ne treba ni da govorim kolika je to đunta kabla😁).

Kad sam već kupovao nove kablove kupih i ovaj flat LAN CAT7 kabl i za audio (veza NUC-Router) i za TV (da bi LG bio na mom Home Network bez WiFi da “ne zagađujem” prostor ako ne moram), svidelo mi se kako izgleda.

98791AE9-0898-4DBA-8DC6-B6A1410CA3BC.thumb.jpeg.d5795b9f46cc37d11a0baa527cc07e2a.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma zavisi koliko je tko obolio od hifilitisa.....veliki TV je velika reflektirajuća površina.
Najbolje je imati projektor i automatizirano platno. :hipi:


Mislim, meni takve stvari padaju na pamet, ali bolje da ne isprobavam koliko daleko mogu ići prije nego što počne vrijediti "Nomen est omen" (vidi nick). :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...