Jump to content

Srećkove Zavrzlame


Srecko

Preporučeni Komentari

Drugari molim Vas za pomoć, savet, sugestiju kako god.

Hocu da zamenim zvučničke kablove (obicni Oelhbach Rattle Snake 2X5m) jer su mi predugi i ogromne su budže kad ih savijem pa me nerviraju.

Ne želim nikakve ekstravagantne kablove.

Želim da kupim 2x4 kvadrata NORMALAN BAKARNI LICNASTI KABL (ne skupe sa tzv. tretiranim bakrom) dužine 2m, kao nekada sto je se mogao kupiti kabl od borskog bakra.

Dakle gde da ga kupim u Srbiji iskljucivo (može i online, poželjno) zato sto sam X puta kupio koje kakve gluposti na KP (legura Al) koji ne valjaju uopšte (čak i ja čujem da ne valjaju😁) jer prodavci sa KP lažu ko …..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Predlazem da se poseti radnja u piramidi i pregleda sta imaju, osim ovoga sa sajta.

Imaju dobre kablove.

Ja sam sa nekim potrebama prebacio taj trgovacki kvalitet, njihovi kablovi su bili najvise kotrani od svega iz radnji.

Pa se preslo na gotove, terminisane i sertifikovane, zbog ekstremnijih potreba i uslova rada. 

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Ma uzmi ovo. Blizu ti je nije ni skupo. Uzmi po 2x2,5m da mogu kasnije da pozajmim na probu. :laugh1:

 

Koristio sam ga i sasvim je OK.

Ipak, ja bih za nešto više para preporučio VdH The Clearwater:

WWW.WHATHIFI.COM

A cable with an impressive level of detail and dynamic clout. Recommended

U Koratu je 1.560 din metar.

Čist i precizan ali neopterećujući zvuk, za razliku od skupljih VdH kablova sa karbonom koji ga previše zatupljuju i šećere.

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ono, da uzme malo CAT5 pa da sam malo plete?

Kao ovde:

WWW.TNT-AUDIO.COM

TNT Triple T, another DIY reference speakers cable made with CAT 5 network cables - TNT-Audio Internet...

A ne mora ni da plete, uzme ceo jedan kabel za +, drugi za -, i gotovo. Samo da nadje solid core, ne licnasti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Srecko said:

G. Kuja, dodatno pitanje za Vas.

Rekoste da je ovaj VDH kabl jako “čist”, šta god to značilo. Da mi “Quad ESL 63” ne počnu sa njim da “zveče” pišto su i oni “čisti”?

"Čist" je u odnosu na neke od skupljih "hibridnih" VdH kablova sa dodatnim karbonskim omotačem oko vodova, koji zadebljavajući mid-bass, previše farbaju, zatupljuju i šećere zvuk.

Moj doživljaj njegovog zvuka je upravo onakav kako je opisan u What Hi-Fi-ju:

Power with clarity
Refined, detailed sound

The appeal goes up a couple of notches thanks to a balanced and involving sound.

Play Drake’s Started From The Bottom and the cable helps to reveal great power and depth from bass notes and crisp, far-reaching highs. And it’s all done without sacrificing anything in the way of cohesion and integration.

There’s an impressive level of detail, dynamic clout and clarity, but this cable also allows your system’s sense of refinement and finesse to shine through.

Verdict

Natural-sounding vocals and plenty of layering and texture to instruments really give tracks the ability to communicate effortlessly with the listener.

Pošten zvuk sa 0% audiofilskog poreza.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Ja bih mogao da se opkladim da je Srecko od onih "sve na svom mestu" osoba, za zvucnike, zvucnicki kabal, za mrezu mrezni.. :D 

Mator sam da se menjam😁.

Kad smo kod mrežnih kablova. Trenutno sam moj NUC 7 vezao sa ruterom mrežnim kablom od 20m koji sam doneo 2006. iz Amerike (sin hteo da ga baci).

Mozete misliti kolika je smotana bunta kabla iza police. I to moram da zamenim opet normalnim mreznim kablom i da ga ja bacim.

Zato da pitam da li moj NUC 7 mogu da povezem sa bilo kojim mreznim kablom (CAT 6, CAT 5 ….. ) sa ruterom i da li CAT 6 kao najnoviji standard bi značilo da je on najbolja kupovina u ovom slučaju ili on ne može na moj NUC 7 koji je iz 2019. godine?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, gluv_i_udaren said:

@Srecko, ja Vam mogu poslati par kablova da probate, bez ikakve obaveze, čisto da vidite šta Vam najviše leži. Kimber 4VS, Kimber 8TC i QED Silver Anniversary XT mi stoje po fiokama.

Divni ste!

Jako sam Vam zahvalan na ponudi. Javiću Vam se na PP.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...