Jump to content

Srećkove Zavrzlame


Srecko

Preporučeni Komentari

Posle nekoliko meseci opet stavih “Quad ESL 63” u sistem “A” da ih čujem; da me želja mine.

I opet isto zaključih.

Potpuno drugačiji zvuk od Harbeth, prelep na poseban-svoj način i ZA MENE jedinstven.

Šta je kuća bez jednog audio sistema u kome su i ESL-i (naravno dok Vas žena ne izbaci sa sve sistemima)😁.


PS: Da li sam omatorio, pristrasan ili šta već, ali mi se čini (i sada kao i ranije) da sa Harbeth ne čujem “sve” (iz istog materijala) što ESL-i odsviraju.

Ili to Harbeth ne može ili ESL-i sviraju i nešto čega nema na snimku😁😁😁.

17A1710E-9827-4584-90CC-747C66C006F1.jpeg

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 44 minuta, zek reče

.. Gremlini ....:icon_mrgreen:


Mora se paziti da ne jedu poslije ponoći....ili da ih se smoči. 
Ako se to ipak dogodi bar jedan se pretvori u Ginger Bakera i odbubnja i ono što nije snimljeno.  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Juče sam samo ispriključivao uređaje koje sam mogao:

1. Zvučne kutije-Quad ESL 63,

2. AMP: Quad 405 II (planirani AMP Dynaco ST70-lampe mora da sačeka, jer bi se staklo police za televizor polomilo pod Dynaco-om sada😁). Znači prvo moram da rešim problem televizora, a to znači kupovina novog TV-manjeg, do 42 inča, za muziku i popodnevni odmor; jer ovaj je jedan od prvih LCD TV Samsung-ovih i nema čak ni rupe za VESA kačenje).

TV će ići na zid u visini okačene police, da bi ispod mogla da se postavi “nova” HiFi polica.

3. Preamp: PC Audio 5.6,

4. Izvor-DAC: SMSL M8A DSD sa linearnim napajanjem SMSL P2,

5. Računar: Samsung PC (Windows 10) tablet i

6. Tjuner: Studer A764 (koji takođe trenutno ne može da stane u ovu policu).

Da ne poverujete, sve je proradilo iz cuga, mada me danas sve boli od stalnog saginjanja (da sam znao odložio bih ovo za još koji mesec 😁).

Jasno je da će ”nova” polica-minimalističkog dizajna najmanja moguća po dimenzijama (svi uređaji osim preampa su mali)  doći, kao poslednji element, kad sve ostalo zaokružim (uključujući i slike po zidovima😁).

Postojeća polica je rekoh za TV, izrazito duboka i trenutno apsolutno smešno neadekvatna.

B6ED2E0F-7AAA-4B2A-B1FE-2F3B8EC0F1D6.thumb.jpeg.2bc706e5bf9338e44f16e6a62d0565d0.jpeg

Zašto ovako postavljenje kutije?

Ubio sam se crtajući i raspoređujući stvari u nekim App za uređenje enterijera i konstatovao da je ovo jedini način.

Soba je 4x3m i strane bez prozora (jedan-duži zid je ceo u prozorima) su predviđene za pisaći sto i krevet (matorac ipak mora da se digne kad ga Apple Watch opomene na svaki sat zbog cirkulacije i naravno prilegne da odmori posle tog napora od 1 minuta vežbanja, svakog sata😁).

5A4D6543-1F36-4C46-B2AA-6066E0A888B9.thumb.jpeg.7f01b553630945248e3bdbc0c7b9cd26.jpeg

Takođe, ovakav položaj kutija mi omogućava da (kad zatvorim vrata, ih odmaknem od zida u prostor da bi ih čuo u koliko toliko boljoj poziciji.

Naravno morao sam da spakujem originalne stalke (jako mi je žao, nije ih Quad džaba dizajnirao i papreno skupo prodavao), jer ESL-i ne mogu sa stalcima da uđu pod policu okačenu na zid.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mora bitti jedino onako kako može zbog prostora.
Jedino možda, a vjerojatno mi je nešto promaklo, bi zvučnici mogli biti stavljeni tako da pucaju dijagonalno u sobu, tj. ne moraju biti na istom zidu. Jedan tamo gdje visi polica (koja se možda može višlje okačiti, pa da ESL-ovi dobiju natrag svoje stalke), a drugi na desni zid (gledajući fotku: desni zid).
Sam raspored zvučnika jednog u odnosu na drugi bi bio povoljniji, a možda bi se desilo i nešto zanimljivo budući da tada zvulje emitiraju drugačije nego što inače emitiraju valove u prostor, pa bi se akustika sobe promjenila....valjda.....

Izmenjeno od zerowaf
fckn disKeksičar
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

NIXIE, naprotiv od 12 kvadrata bar 8 kvadrata je prazno u sredini sobe (to mi je bio projektni zahtev😁).

Police sa knjigama su po zidovima ili uvučene u prostor ispod prozora (kao radijator) tako da baš imam prostora za TRENING naravno teniski (vežbe-pokreti-mišići)😁. Ja, za razliku od Isusa sve sam naučio mukotrpnim vežbanjem (kad je Bog delio talente bio sam verovatno zaključan😁).

Nisam čuo za teniski Alchajmer ali đavo ne miruje😁.

Zato kutije idu na zid osim kada hoću da ih čujem u sasvim solidnoj poziciji (naravno ne idealnoj).

Sve je to u prirodi ispalo jako Ok (čak i kutije uz zid uopšte ne zvuče loše), možeš misliti kad mi ni žena nema primedaba.

Konačno mogu da čujem ESL kad god poželim😁.

Naravno ovo je samo početak višemesečnog posla.

Zerovaf, jasno je da će biti korekcija.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moz i ta zidna polica da se skine i turi slika umesto nje
onda desna kutija moz i prema cosku desno, spravopolica u sredinu ispod sliku, levi zvucnjak do vrata

original stalci i ihaj

ene, znam da en sme niko da udje u stan da fizikalise oko police, ali kad se isprazni, Srecko moz da sarafa a supruga ( kao pametnija i definitivno jaca) moze da je prihvati pri skidanju

a moze i da se podbaci neka lotrica ispod da preuzme policu pri skidanju a onda je sve lakse

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, NIXIE reče

Stavi kako ti je Zero predložio, po dijagonali, biće mnogo bolje nego ovako. Zipa leđa naravno. :sclerosis:




Lakše je nama to reći nego Srećku napraviti ako nema još par ruku i rezervna leđa u vidu prijatelja da mu pomogne, ali znaš da se jako čuva korone, dodajem: s razlogom, te da je moguće da neće biti u stanju sve to izvesti. 
Zenov prijedlog sa skidanjem i premještanjem police isto drži vodu, no bilo što od toga zahtjeva pomoć sa strane za Srećka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, vladd said:

Ako je SIV3 ono što se vidi kroz prozor, biće tu i trećeg, perperastog izvora zvuka...:D

Sjajno ste uočili.

Otkud bih ja inače slušao Cecu😁.

Mada, moram da priznam, trostruki prozori izbenađujuće smanjuju buku od spolja (saobraćaj je ipak dominantan jer je ova raskrsnica jedna od najprometnijih u BG).

U dnevnoj sobi sam takođe zastaklio i terasu na koju se izlazi (strane i plafon trostruko staklo, tako da je ukupno u sobi 6-struko i što se buke tiče kao u gluvoj sobi).

Naravno da to ima mana, da bih čuo Cecu moram da otvaram prozore😁.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Zen Mod said:

moz i ta zidna polica da se skine i turi slika umesto nje
onda desna kutija moz i prema cosku desno, spravopolica u sredinu ispod sliku, levi zvucnjak do vrata

original stalci i ihaj

ene, znam da en sme niko da udje u stan da fizikalise oko police, ali kad se isprazni, Srecko moz da sarafa a supruga ( kao pametnija i definitivno jaca) moze da je prihvati pri skidanju

a moze i da se podbaci neka lotrica ispod da preuzme policu pri skidanju a onda je sve lakse

Vi hoćete da me baš dotučete😁.

Ja se odrekao Babela zbog težine (imam hijatus Hereniju i aritmiju), kakva crna polica.

Još uvek uspevam da izbegnem i priču o “završnom” krečenje😁.

Policu, kad crknem, nek skida kupac stana (sin će ga prodati preko advokata iz Londona, znam čoveka😁).

Nalo li je što sam sve stavio u funkciju😁.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...