Jump to content

Srećkove Zavrzlame


Srecko

Preporučeni Komentari

Posle nekoliko meseci opet stavih “Quad ESL 63” u sistem “A” da ih čujem; da me želja mine.

I opet isto zaključih.

Potpuno drugačiji zvuk od Harbeth, prelep na poseban-svoj način i ZA MENE jedinstven.

Šta je kuća bez jednog audio sistema u kome su i ESL-i (naravno dok Vas žena ne izbaci sa sve sistemima)😁.


PS: Da li sam omatorio, pristrasan ili šta već, ali mi se čini (i sada kao i ranije) da sa Harbeth ne čujem “sve” (iz istog materijala) što ESL-i odsviraju.

Ili to Harbeth ne može ili ESL-i sviraju i nešto čega nema na snimku😁😁😁.

17A1710E-9827-4584-90CC-747C66C006F1.jpeg

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 44 minuta, zek reče

.. Gremlini ....:icon_mrgreen:


Mora se paziti da ne jedu poslije ponoći....ili da ih se smoči. 
Ako se to ipak dogodi bar jedan se pretvori u Ginger Bakera i odbubnja i ono što nije snimljeno.  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Juče sam samo ispriključivao uređaje koje sam mogao:

1. Zvučne kutije-Quad ESL 63,

2. AMP: Quad 405 II (planirani AMP Dynaco ST70-lampe mora da sačeka, jer bi se staklo police za televizor polomilo pod Dynaco-om sada😁). Znači prvo moram da rešim problem televizora, a to znači kupovina novog TV-manjeg, do 42 inča, za muziku i popodnevni odmor; jer ovaj je jedan od prvih LCD TV Samsung-ovih i nema čak ni rupe za VESA kačenje).

TV će ići na zid u visini okačene police, da bi ispod mogla da se postavi “nova” HiFi polica.

3. Preamp: PC Audio 5.6,

4. Izvor-DAC: SMSL M8A DSD sa linearnim napajanjem SMSL P2,

5. Računar: Samsung PC (Windows 10) tablet i

6. Tjuner: Studer A764 (koji takođe trenutno ne može da stane u ovu policu).

Da ne poverujete, sve je proradilo iz cuga, mada me danas sve boli od stalnog saginjanja (da sam znao odložio bih ovo za još koji mesec 😁).

Jasno je da će ”nova” polica-minimalističkog dizajna najmanja moguća po dimenzijama (svi uređaji osim preampa su mali)  doći, kao poslednji element, kad sve ostalo zaokružim (uključujući i slike po zidovima😁).

Postojeća polica je rekoh za TV, izrazito duboka i trenutno apsolutno smešno neadekvatna.

B6ED2E0F-7AAA-4B2A-B1FE-2F3B8EC0F1D6.thumb.jpeg.2bc706e5bf9338e44f16e6a62d0565d0.jpeg

Zašto ovako postavljenje kutije?

Ubio sam se crtajući i raspoređujući stvari u nekim App za uređenje enterijera i konstatovao da je ovo jedini način.

Soba je 4x3m i strane bez prozora (jedan-duži zid je ceo u prozorima) su predviđene za pisaći sto i krevet (matorac ipak mora da se digne kad ga Apple Watch opomene na svaki sat zbog cirkulacije i naravno prilegne da odmori posle tog napora od 1 minuta vežbanja, svakog sata😁).

5A4D6543-1F36-4C46-B2AA-6066E0A888B9.thumb.jpeg.7f01b553630945248e3bdbc0c7b9cd26.jpeg

Takođe, ovakav položaj kutija mi omogućava da (kad zatvorim vrata, ih odmaknem od zida u prostor da bi ih čuo u koliko toliko boljoj poziciji.

Naravno morao sam da spakujem originalne stalke (jako mi je žao, nije ih Quad džaba dizajnirao i papreno skupo prodavao), jer ESL-i ne mogu sa stalcima da uđu pod policu okačenu na zid.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mora bitti jedino onako kako može zbog prostora.
Jedino možda, a vjerojatno mi je nešto promaklo, bi zvučnici mogli biti stavljeni tako da pucaju dijagonalno u sobu, tj. ne moraju biti na istom zidu. Jedan tamo gdje visi polica (koja se možda može višlje okačiti, pa da ESL-ovi dobiju natrag svoje stalke), a drugi na desni zid (gledajući fotku: desni zid).
Sam raspored zvučnika jednog u odnosu na drugi bi bio povoljniji, a možda bi se desilo i nešto zanimljivo budući da tada zvulje emitiraju drugačije nego što inače emitiraju valove u prostor, pa bi se akustika sobe promjenila....valjda.....

Izmenjeno od zerowaf
fckn disKeksičar
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušao sam jednom tako postavljene zvučnike, klasične, po dijagonali na dva zida jer drugačije ne mere. Nije u opšte loše zvučalo, ima neku nenormalnu dubinu zvučne slike ali centralno pozicioniranu jako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

NIXIE, naprotiv od 12 kvadrata bar 8 kvadrata je prazno u sredini sobe (to mi je bio projektni zahtev😁).

Police sa knjigama su po zidovima ili uvučene u prostor ispod prozora (kao radijator) tako da baš imam prostora za TRENING naravno teniski (vežbe-pokreti-mišići)😁. Ja, za razliku od Isusa sve sam naučio mukotrpnim vežbanjem (kad je Bog delio talente bio sam verovatno zaključan😁).

Nisam čuo za teniski Alchajmer ali đavo ne miruje😁.

Zato kutije idu na zid osim kada hoću da ih čujem u sasvim solidnoj poziciji (naravno ne idealnoj).

Sve je to u prirodi ispalo jako Ok (čak i kutije uz zid uopšte ne zvuče loše), možeš misliti kad mi ni žena nema primedaba.

Konačno mogu da čujem ESL kad god poželim😁.

Naravno ovo je samo početak višemesečnog posla.

Zerovaf, jasno je da će biti korekcija.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moz i ta zidna polica da se skine i turi slika umesto nje
onda desna kutija moz i prema cosku desno, spravopolica u sredinu ispod sliku, levi zvucnjak do vrata

original stalci i ihaj

ene, znam da en sme niko da udje u stan da fizikalise oko police, ali kad se isprazni, Srecko moz da sarafa a supruga ( kao pametnija i definitivno jaca) moze da je prihvati pri skidanju

a moze i da se podbaci neka lotrica ispod da preuzme policu pri skidanju a onda je sve lakse

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, NIXIE reče

Stavi kako ti je Zero predložio, po dijagonali, biće mnogo bolje nego ovako. Zipa leđa naravno. :sclerosis:




Lakše je nama to reći nego Srećku napraviti ako nema još par ruku i rezervna leđa u vidu prijatelja da mu pomogne, ali znaš da se jako čuva korone, dodajem: s razlogom, te da je moguće da neće biti u stanju sve to izvesti. 
Zenov prijedlog sa skidanjem i premještanjem police isto drži vodu, no bilo što od toga zahtjeva pomoć sa strane za Srećka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, vladd said:

Ako je SIV3 ono što se vidi kroz prozor, biće tu i trećeg, perperastog izvora zvuka...:D

Sjajno ste uočili.

Otkud bih ja inače slušao Cecu😁.

Mada, moram da priznam, trostruki prozori izbenađujuće smanjuju buku od spolja (saobraćaj je ipak dominantan jer je ova raskrsnica jedna od najprometnijih u BG).

U dnevnoj sobi sam takođe zastaklio i terasu na koju se izlazi (strane i plafon trostruko staklo, tako da je ukupno u sobi 6-struko i što se buke tiče kao u gluvoj sobi).

Naravno da to ima mana, da bih čuo Cecu moram da otvaram prozore😁.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Zen Mod said:

moz i ta zidna polica da se skine i turi slika umesto nje
onda desna kutija moz i prema cosku desno, spravopolica u sredinu ispod sliku, levi zvucnjak do vrata

original stalci i ihaj

ene, znam da en sme niko da udje u stan da fizikalise oko police, ali kad se isprazni, Srecko moz da sarafa a supruga ( kao pametnija i definitivno jaca) moze da je prihvati pri skidanju

a moze i da se podbaci neka lotrica ispod da preuzme policu pri skidanju a onda je sve lakse

Vi hoćete da me baš dotučete😁.

Ja se odrekao Babela zbog težine (imam hijatus Hereniju i aritmiju), kakva crna polica.

Još uvek uspevam da izbegnem i priču o “završnom” krečenje😁.

Policu, kad crknem, nek skida kupac stana (sin će ga prodati preko advokata iz Londona, znam čoveka😁).

Nalo li je što sam sve stavio u funkciju😁.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...