Jump to content

Srećkove Zavrzlame


Srecko

Preporučeni Komentari

I just built this for my friend Mauro and sounds delightful:

https://jelabs.blogspot.com/2020/04/tda1541-nos-dac.html

As I have a spare 1541 chip, I'd like to do something similar for myself. Maybe with FETs instead of tubes...

: alcosi:

Izmenjeno od FordPrefect
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, savan said:

Ja se slazem, sto prostije to bolje. Dodati par stvarcica da se odradi kojekakva digitalna konverzija a tda okaciti na i2s izlazu i to je to, 16 bitova ali cistih bitova sasvim dovoljno.

https://www.audialonline.com/blog/aya-5/

Evo u Bg ... ja koristim vec par godina 4:u i nemam namjeru da ista mjenjam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Poštovane kolege forumaši.

Konsultovao sam vas u vezi sa kupovinom još jednog “normalnog” DAC za moj drugi-prvi sistem (hteo sam da imam 2 DAC-a), dobio od vas niz veoma zanimljivih i pametnih predloga i posle analize uz naravno i ekonomsku računicu, opredelio se za “SMSL VMV D1se” DAC, koji mi je upravo stigao.

FFAA9FB9-8186-4FAC-87D0-CAC81D958F5A.thumb.jpeg.2fb3bb1d306a0b642610d662f66244d2.jpeg

Ja nisam reper ni za šta u HiFi pogotovo ne za ocenu kvaliteta zvuka.

Recimo da je zvuk “nekako” bolji u odnosu na moj stari DAC “SMSL M8A DSD” sa linearnim napajanjem “SMSL P2” ali je to dalekooo od neke značajne razlike. Možda bih zvuk najbolje opisao kao SMSL zvuk iz koga je “isceđeno” malo više u odnosu na stariji model.

Još bih samo pojasnio zašto sam kupio ovaj DAC. Dakako da sam usvojio vaše preporuke no odluku sam doneo čisto zbog po meni u tom trenutku odlične cene ovog DAC-a.

Generalno najbliži sam bio DAC-ovima sa čipom 4499 (nekoliko ih je bilo u igri) no nažalost za kineski crni petak te firme nisu dale nikakav popust za razliku od SMSL koji je snizio cenu tih dana za više od 10% (ne sećam se više tačno koliko, bilo je to još pre mesec i nešto dana) pa sam iz inata a i zadovoljan prethodnim svojim DAC-om ponovo uzeo SMSL.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušam ga (SMSL VMV D1se) danas već par sati i dopada mi se to što čujem.

Da li je dobar DAC, sigurno nije čim je kineski (što bi rekao moj sin😁) ali je mislim jako pristojan DAC (pogotovo za taj novac) i za mene više nego odgovarajući.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...