Jump to content

Srećkove Zavrzlame


Srecko

Preporučeni Komentari

Znam to.
Za razliku od Vas ja samo znam da čitam, pa pošto svašta nalazim, upravo zato ovde i pitam da bih sam sebi razjasnio neke stvari.
1. Da li je baš sve u Asahi Kasei čipu?
Pitam zbog toga sto videh na ASR da Topping i SMSL sa ES imaju na dijagramima onu karakterističnu grbu (doduše kako kažu daleko od čujnog područja čoveka) a Benchmark sa istim tim ES nema a svi znamo da je to pro sprava.
Izgleda da je ipak mnogo više u znanju[emoji16].
2. Zašto LOXJIE sa AK4499 a ne npr. Topping sa AK4497 kad RME ADI-2 (u koga se kunu mnogi) ima AK4493 npr.
Da nema lošiji čip verovatno ne bismo ni razmišljali o LOXJIE vs. Topping.
Mizda sam dosadan ali meni se čini da u svemu tome ima mnogo nelogičnosti.
3. I Toping i SMSL su u svoje čelne modele ubacili i FPGA čip (ne znam šta im radi) a LOXJIE ne?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, Srecko reče

1. LOXJIE D50: 514 €

Gledaj da izbegneš uređaj koji na istoj PCB ima  integrisan  Bluetooth5.0.

Na koji način su izolovali 2.480 GHz u tako malom kućištu ?

Gledaj našta liči unutra

20201214_094454.jpg

antenski kabl putuje kroz celo kućište - deo gde su primopredajnički tranzistori nije okovan - pa bolje moj Mikrotik ima urađen taj deo :prankster2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledaj da izbegneš uređaj koji na istoj PCB ima  integrisan  Bluetooth5.0.
Na koji način su izolovali 2.480 GHz u tako malom kućištu ?
Gledaj našta liči unutra
20201214_094454.thumb.jpg.97c91473bd52c3965c2dd99223b6fb45.jpg
antenski kabl putuje kroz celo kućište - deo gde su primopredajnički tranzistori nije okovan - pa bolje moj Mikrotik ima urađen taj deo :prankster2:

Ovo Vaše razmišljanje mi je veoma logično.
Ja naravno ne znam tako da pogledam pomenute sprave.
Koja je (od pomenutih, hteo bih ipak da kupim nešto po nižoj ceni bar da mislim da sam dobro prošao[emoji16]) Miko po Vama na takav način za preporuku?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Mikorist said:

Gledaj da izbegneš uređaj koji na istoj PCB ima  integrisan  Bluetooth5.0.

Na koji način su izolovali 2.480 GHz u tako malom kućištu ?

Gledaj našta liči unutra

20201214_094454.jpg

antenski kabl putuje kroz celo kućište - deo gde su primopredajnički tranzistori nije okovan - pa bolje moj Mikrotik ima urađen taj deo :prankster2:

Ovo ti je dokaz da je smsl su9 jedna gologuzija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Srecko said:

Znam to.
Za razliku od Vas ja samo znam da čitam, pa pošto svašta nalazim, upravo zato ovde i pitam da bih sam sebi razjasnio neke stvari.
1. Da li je baš sve u Asahi Kasei čipu?
Pitam zbog toga sto videh na ASR da Topping i SMSL sa ES imaju na dijagramima onu karakterističnu grbu (doduše kako kažu daleko od čujnog područja čoveka) a Benchmark sa istim tim ES nema a svi znamo da je to pro sprava.
Izgleda da je ipak mnogo više u znanjuemoji16.png.
2. Zašto LOXJIE sa AK4499 a ne npr. Topping sa AK4497 kad RME ADI-2 (u koga se kunu mnogi) ima AK4493 npr.
Da nema lošiji čip verovatno ne bismo ni razmišljali o LOXJIE vs. Topping.
Mizda sam dosadan ali meni se čini da u svemu tome ima mnogo nelogičnosti.
3. I Toping i SMSL su u svoje čelne modele ubacili i FPGA čip (ne znam šta im radi) a LOXJIE ne?

Ne mora da znaci da ce ak4499 bolje da svira u startu, ima dosta ostalih bitnih stvari, layout, komponente, napajanje... ali razlika je velika izmedju ak4499 i ak4493 na primer, potrazi malo po netu u vezi razlika bice ti jasno, ak4499 je poslednja generacija nadam se ne poslednja. U vezi es imas isto po forumima da svi kazu da ak bolje zvuci od es, ja vise verujem ovima po forumima nego ovima iz marketinga i audio reviewima oni svi rade za pare po reklami tako da nisu pouzdani za bilo kakav review. FPGA jos uvek nije top, ima tu jos da se radi na zvuku, kada sve predje na fpga tek onda moze da se kaze da je pocela nova era sto se toga tice, trenutno je u razvoju.

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, Srecko reče


A SMSL VMV D1SE?

Uvek tražiš šta je unutra. Kakav je raspored delova

 

01_IMG_8115.JPG

Ne izgleda loše ali ipak mi se više sviđa SMSL SU8

Najbolje je urađen SMSL SU8

1770987004_SMSLSU-8DACVersion2MainPCB.jpg.98a538cb937cba4ca81315f80b60f626.jpg

Pogledaj koju simetriju ima od naponskih kondezatora - preko duplog ispravljačkog dela - pa dupli DAC čip

pa dupli analogni izalaz - još ima WIMA u izlaznom OP

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mora da znaci da ce ak4499 bolje da svira u startu, ima dosta ostalih bitnih stvari, layout, komponente, napajanje... ali razlika je velika izmedju ak4499 i ak4493 na primer, potrazi malo po netu u vezi razlika bice ti jasno, ak4499 je poslednja generacija nadam se ne poslednja. U vezi es imas isto po forumima da svi kazu da ak bolje zvuci od es, ja vise verujem ovima po forumima nego ovima iz marketinga i audio reviewima oni svi rade za pare po reklami tako da nisu pouzdani za bilo kakav review. FPGA jos uvek nije top, ima tu jos da se radi na zvuku, kada sve predje na fpga tek onda moze da se kaze da je pocela nova era sto se toga tice, trenutno je u razvoju.

Shvatio sam ovo (mislim i ja čitam po forumima da ljudi više vole zvuk AK).
Naravno i dalje imam pitanja.
Topping D90 je i dalje mnogo skuplji sa ES od Toping D70S sa AK4497. Nije logično ako je ES toliko inferioran sto nisu u D90 ugradili AK4497 kad im je nestalo AK4499, jer ih i dalje očito imaju kad su ih izugrađivali u D70?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uvek tražiš šta je unutra. Kakav je raspored delova
 
01_IMG_8115.thumb.JPG.d4bb1584da1b6a22a376c599e1cd3329.JPG
Ne izgleda loše ali ipak mi se više sviđa SMSL SU8
Najbolje je urađen SMSL SU8
1770987004_SMSLSU-8DACVersion2MainPCB.jpg.98a538cb937cba4ca81315f80b60f626.jpg.79df28980486e44ad82e65fe6c3700ee.jpg
Pogledaj koju simetriju ima od naponskih kondezatora - preko duplog ispravljačkog dela - pa dupli DAC čip
pa dupli analogni izalaz - još ima WIMA u izlaznom OP

Naravno da sam saglasan sa Vama jer ja o tome stvarno ništa ne znam, no SMSL SU8 ima ES čip i to baš inferioran koliko shvatih.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, Mikorist said:

Uvek tražiš šta je unutra. Kakav je raspored delova

 

01_IMG_8115.JPG

Ne izgleda loše ali ipak mi se više sviđa SMSL SU8

Najbolje je urađen SMSL SU8

1770987004_SMSLSU-8DACVersion2MainPCB.jpg.98a538cb937cba4ca81315f80b60f626.jpg

Pogledaj koju simetriju ima od naponskih kondezatora - preko duplog ispravljačkog dela - pa dupli DAC čip

pa dupli analogni izalaz - još ima WIMA u izlaznom OP

Simetrija da, ali ovde nije presudna simetrija, ovde je presudna digitalna konverzija gde poslednji es ne moze da se poredi sa poslednjim akm, otuda i ova cena na ebay gde je sve sa es palo drasticno, poslednji trzaji es tehnologije. Akm cena zaliha ce da ide gore mada ne mora da znaci, vise mi se cini da ce fpga da ispliva uskoro sa necim sto ce da oduva i akm i es, bice ono :assshake:

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, shonne said:

@Srecko

nadji jedan TDA1541A chip i ce da ti se napravi DAC kakav treba :D :P

Ja se slazem, sto prostije to bolje. Dodati par stvarcica da se odradi kojekakva digitalna konverzija a tda okaciti na i2s izlazu i to je to, 16 bitova ali cistih bitova sasvim dovoljno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...