Jump to content

Srećkove Zavrzlame


Srecko

Preporučeni Komentari

Mora da se pravi ko želi ezoteriju.  Znači ručni rad.
A ikod ručnog rada je pitanje kome se šta dopada.
Da ne upadamo čoveku u temu ima DAC tema o tome.....[emoji3]
 

Miko, to što ste jednostavno iskazali mi je potpuno jasno od trenutka od kada sam upoznao Aleksandra.
Čitajući temu o Vašem DAC, shvatio sam da kvalitetan čovek koji zna šta želi (Vi), uz pomoć nesebičnih prijatelja (Zen, NIXIE, Vladd …..) , može SAM napraviti uređaj (u Vašem slučaju DAC) višestruko bolji od cenovnog razreda kome pripada. Dodao bih i sa posebnim šlagom na torti što pi svojoj želji mize da bira i koliko će performansi možda da žrtvuje zarad svojih hedonističkim prohteva.
Ja nažalost ni po godinama ni po sposobnostima ne pripadam grupi ljudi koja bi mogla da se upusti u tako šta.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima


Miko, to što ste jednostavno iskazali mi je potpuno jasno od trenutka od kada sam upoznao Aleksandra.
Čitajući temu o Vašem DAC, shvatio sam da kvalitetan čovek koji zna šta želi (Vi), uz pomoć nesebičnih prijatelja (Zen, NIXIE, Vladd …..) , može SAM napraviti uređaj (u Vašem slučaju DAC) višestruko bolji od cenovnog razreda kome pripada. Dodao bih i sa posebnim šlagom na torti što pi svojoj želji mize da bira i koliko će performansi možda da žrtvuje zarad svojih hedonističkim prohteva.
Ja nažalost ni po godinama ni po sposobnostima ne pripadam grupi ljudi koja bi mogla da se upusti u tako šta.

Miko, zaboravio sam Leonarda (izvinjavam mu se) koji Vam je kutiju za DAC napravio da možete da je izlozite u muzeju savremene umetnosti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Delija said:

<1% DAC-ova ne zadovoljava kriterijume na osnovu merenja.

>90% DAC-ova sa fantasticnim merenjima ne zadovoljava ni bazicne kriterijume kvaliteta zvuka.

Jbg, zivot je gorak.

Tu ima vise aspekata, merenja su uvek konzistentna, a kriterijume nekakvog zvuka razvejavaju razne osobe, od potpunih muzickih diletanata, muzicki i opste nepotpuno obrazovanih osoba, zatim marketinga, pa do ozbiljnih i skolovanih, kompetentnih slusaoca. Kojih je najmanje. 

Problem je sto najcesce doticni kompetentni zadrzavaju svoj glas i ne uticu na formiranje mnjenja koje modeluju oni koji proizvodi novac u toj industriji. 

Ostaje filozofsko i otvoreno pitanje, da li je taj uticaj sprave na zvuk i prilaz kriterijumima zvuka, stvar (ne)kvaliteta sprave ili stvar slobodnog ili drustveno formiranog, izbora pojedinca. :) 

Nije zivot gorak u ovom hobiju, vise je stvar izbora i okolnosti, raspona i uklopljenosti zelja i mogucnosti, sami sebi ga ogorcavamo ili zasladjujemo. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledaj na kupovinu dac-a kao na kupovinu racunara! Ja kad kupujem racunar iz iskustva ne kupujem onaj najbolji i najskiplji nego uvek kupim osrednji koji ima isto toliko memorije i isto toliko graficke memorije kao oni sto imaju isto to ali su 3 puta skuplji. Za pola godine - godinu taj racunar na koji si bacio pare ne vredi ni upola toga sto si platilo, za tu razliku para sledece godine mozes da promenis recimo graficku kartu sa vise memorije osrednju neku. Tako gledaj i na kupovinu dac uredjaja. Kad ti se vec svidja Chord i imas pare da ga kupis kupi Chord, nemoj previse da lutas sta god da kupis neces pogresiti, bitno je da zadovolji tvoje potrebe. Ja recimo imam Fiio d03 koji zadovoljava moje potrebe, nista bolje mi ni ne treba sto se dac-a tice, bitnije mi je sve drugo u sistemu, dac je na poslednjem mestu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledaj na kupovinu dac-a kao na kupovinu racunara! Ja kad kupujem racunar iz iskustva ne kupujem onaj najbolji i najskiplji nego uvek kupim osrednji koji ima isto toliko memorije i isto toliko graficke memorije kao oni sto imaju isto to ali su 3 puta skuplji. Za pola godine - godinu taj racunar na koji si bacio pare ne vredi ni upola toga sto si platilo, za tu razliku para sledece godine mozes da promenis recimo graficku kartu sa vise memorije osrednju neku. Tako gledaj i na kupovinu dac uredjaja. Kad ti se vec svidja Chord i imas pare da ga kupis kupi Chord, nemoj previse da lutas sta god da kupis neces pogresiti, bitno je da zadovolji tvoje potrebe. Ja recimo imam Fiio d03 koji zadovoljava moje potrebe, nista bolje mi ni ne treba sto se dac-a tice, bitnije mi je sve drugo u sistemu, dac je na poslednjem mestu.

Tako upravo i gledam!
Rekoh, sve će to kriz godinu dve biti elektronski otpad.
Zato, ni Qutest neću kupiti ako ne budem naišao na neki povoljne cene.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma jok, kako otpad?

znam neke koji su skoro kupili granafor, pa traze rucku i glavu

ista logika

englez ne kupuje (pre)jeftino, i koristi i dedin kisobran

kakve veze ima sto je kisa nova kad radi i stari kisobran

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svako ko voli muziku ne treba da se osvrce na marketing nego treba da kupuje ono u cemu ce da uziva i sta ga privlaci i sta mu treba. Ni onaj koji je bacio milion eur nije zadovoljniji od onoga koji je platio sve skupa 1k eur, samo budala moze da da 1000k eur na uredjaje, na kabal za zvucnik na primer, to su meni bolesni ljudi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako, nemate veze kada ste donosili Vaš DAC, poredili što šta sa Mikinim DAC-om, razgovarali; i verujem da je Mika iz svega toga jasno sagledao šta mu je činiti.
Setite se Mikinog igranje sa op-ampovima silnih diskusija, merenja i proba.
Suština i jeste da kroz ovaj tip debate konstruktor, u ovom slučaju Mika, sam sebe ubedi da je rešenje koje je odabrao stvarno i optimalno, bar uverivši se da svi vi (mi) ostali grešite[emoji16].
I to je naravno pomoć.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, Nesic said:

Nisam čitao sve... a kad bi ova tema trebala da ima neki happy end :) ? Mislim, ovako je besomučno pisati, predlagati, na kraju pogoditi sve što uređaj treba da ima, da ispoštuje neke zahteve, brojke, slušne rezultate...? Ne razumem? Želiš da neko kome zaista veruješ i neko o kome imaš jako visoke empatije, a to je ovde nedvojbeno Sale P., da ti predloži konačno rešenje tvojih "muzičkih DAC problema"? Pa... ko je čuo sve? Ko može da tvrdi da će isti ESS ili AK svirati isto u dva različita okruženja, pa nek imaju i isti izlazni stepen? Jednostavno - ovo je sport gde se na kraju ipak gubi, ma kako se odlučio. Ja ti predložih AYA 5. Ima novi I/V stepen koji je uređaj doveo dooosta blizu S klasi Audial DAC-ova, jaaaako muzikalan TDA1541A pa još u simultanom modu, te opasno dobar XMOS USB ulaz. I pomažeš domaću audio industriju. Nema svičerskih napajanja. Gde ćeš bolje. Red book je na kraju krajeva, sve što ti i treba. Slušaćeš analogiju i bićeš ponovo srećan ;) .Ostalo je sviranje sebastianu.

Neko slusao novu verziju Aya 5? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ama onaj japanski DAC je kraj krajeva.

 
  Ima bre 7 order noise-sharper - podesavanje apsemplova do 10Mhz
   Two dual power supplies, two dual ES9038PRO DAC, two dual discrete I/V stages. Filter bandwidth adjusment. Filter Shape adjustment (Fast Roll-Off Linear or Minimum Phase or Hybrid) . THD compensation adjustment. Digital volume, Noise Dither ON-OFF, De-emphasis selector, Jitter Elimation ON-OFF. Master Trim setting, SW check and update, Frequency Calculator, DSD Bandwith set….
   
   Diskretni IV Convertor
   
 2SC1815 , 2SA1015 , 2SC1815 , 2SC3421 , 2SA1358
 
 Mislim da Zenov Pampkin ima sličan broj fetova

http://www.easyaudiokit.com/bekkan/manual/RenewDiscreteIV.pdf

http://www.easyaudiokit.com/bekkan/manual/DAC9038DManual.pdf

 

Kapiram da je podešavanje ovoga za svaki album ritual :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Mikorist reče

Ama onaj japanski DAC


Da, ovo zvuci malo nategnuto, ali vjerujem da je moguce:
を接続します。フルファンクションモードでは必須になりますが、シンプルファンクションモ ードでは必須ではありません(接続した場合、各種の表示はされます)。CN3 は偶数ピンと奇数ピンが入れ替 えられるリバースピン配置ができるように、奇数ピンがコネクタ両側の3列配置となっています。使用する LCD は 3.3V、5V 動作のどちらでも使用可能です。LCD への供給電圧は JP1 で選択します。また VDD,VSS の入 れ替えが JP2 で行えます

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U cemu bi tačno bila (krucijalna) razlika 500$ izmedju tog SMSL napravljenog u Kini i parnjaka mu Toppinga T50 napravljenog u Kini, ili Mikinog jos jeftinijeg T10 kineza dorađenog zapokući? ;):D

Navedoh link ranije.

https://www.aliexpress.com/item/1005003212329090.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.242961cffgu4Px&ad_pvid=202110171154515148439395669900004704599_1&s=p

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...