Jump to content

Srećkove Zavrzlame


Srecko

Preporučeni Komentari

31 minutes ago, zerowaf said:



Ma ja to, kao strenđer ne smijem kasti. :D 

smes, sto nesmes.

ako je nesto dobro onda je dobro, ako je nesto sranje, onda je sranje.

ja na primer ne volim Severinu, ni Jala Brata, muzika mi ne odgovara.

ali mi se svidja pesma Otrove (dobra je za probu zvucnika :))

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 43 minuta, чика-Брка reče

smes, sto nesmes.

ako je nesto dobro onda je dobro, ako je nesto sranje, onda je sranje.

ja na primer ne volim Severinu, ni Jala Brata, muzika mi ne odgovara.

ali mi se svidja pesma Otrove (dobra je za probu zvucnika :))

:cheers:

 

pre 34 minuta, NIXIE reče

To ono kad nije pevala? :hot:



Ima onaj stari vic:
- Znaš li što je Seve bila prije nego što je postala popularna?
- Ne znam!
- Pjevačica, čovječe!!!
:D 


 

pre 13 minuta, Srecko reče

A da se malo vratimo na DAC-ove ako ima uopšte neko još nešto da kaže?


Ima!
Ako ti se ne gadi stara tehnika i većinom slušaš CD-je, nekakav stari TDA1541 ili kako-li-se-zvao-valjda PCM-63 ili ono što je imalo u imenu 1702. 
Majstori će odmah prepoznati.
Ako imaš masu Hi-Res i DSD-a i ne gadi ti se kinez onda Denafrips po izboru/dubini džepa. :D 
Eto, da ostanemo u temi! :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao i svuda u hifi bitna je izvedba. Bitnija od upotrebljenog cipa i sl. Zbog toga ljudi i uzivaju i naslusase se muzike i sa starijim cipovima.
Poruka za Srecka, koji god dac da kupis pregazice ga vreme i gubice na vrednosti. Osim ako ne uzmes nesto pravljeno sa zdravim razumom gde je akcenat stavljen na sam zvuk. Najvise drze cenu takvi dac-ovi. Tipa Audionote, Zanden, Pacific Microsonics i tsl.
U principu upotrebljena tehnologija (generacijski gledano) je manje bitna od umeca konstruktora. Sto je konstruktor umesniji to mu vise ide na ruku veca kontrola koju moze da ostvari, pa tako i ladder dac moze da bude izuzetan. Eh da, zaboravih da spomenem Total dac.
Jedna od lepsih stvari u ovom hobiju je i sticanje iskustva u odabiru konkretnog izdanja, izbegavati remastere i dodatnu digitalnu obradu (cak i uklanjanje suma sa master trake).
Uglavnom, standardna 44/16 izdanja u dobrom sistemu su vise nego dovoljna za potpuni uzitak. Naravno, zasto ne uzeti DSD ili pcm sa DVD-Audio ako ste u mogucnosti.
Utisak mi je da sami sebe sputavate u mogucnosti da maksimalno i u potpunosti uzivate u muzici. Frekventni raspon vaseg sluha nema sa tim nikakve veze, a to stalno potencirate. Osim ako vam sluh nije bitno ostecen, sto koliko znam kod vas nije slucaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima


Utisak mi je da sami sebe sputavate u mogucnosti da maksimalno i u potpunosti uzivate u muzici. Frekventni raspon vaseg sluha nema sa tim nikakve veze, a to stalno potencirate. Osim ako vam sluh nije bitno ostecen, sto koliko znam kod vas nije slucaj.

Ne sluh mi nije oštećen, naprotiv!
Nisam hedonista po prirodi sli se ni ne sputavan-naprotiv!
Za mene suštinske vrednosti nisu da li mi se nešto dopada već da li je to: kvalitetno, verno, istinito ….
Volim da slušam radio, zbog ljudskog glasa (za mene najlepša muzika, hvala bogu da smo svi različiti i da ima toliko različitih i lepih glasova).
Ne volim komparativno slušanje pogotovo ne da pamtim da li sam neki zvuk čuo u nekoj od potencijalnih kombinacija komponenata.
Pokušavam da svoj potencijal (koji pada sa godinama) održim i ako mogu i da ga podignem u nekim oblastima, zato se trudim da izaberem kvalitetno na račun onoga sto mi se dopada.
Obožavam film Akira Kurosave “Rašomon” upravo zbog demonstracije krhkosti naših čula i čoveka generalno.
Vernik sam nauke i smatram da postoji objektivna mera kvaliteta!
Dakle, siguran sam da se moj DAC sa linearnim napajanjem ne bi postideo od mnogih DAC-ova i nisam nezadovoljan njime ni u tehničko tehnološkom a ni u hedonističkim delu svoje licnosti.
Ne moram ni da kupim drugi DAC.
Ne mora da bude ni skup DAC ni da je proizvod poznate kompanije.
Nisam diyaer te mora biti proizvod nekog proizvođača.
Ne bežim od manufakturnih proizvoda ali ni ne mislim da je cena pojedinih manufaktura korektna. Postalo je pomodno kupiti nešto iz neke manufakture po pravilu uz visoku cenu.
Verujem u radne timove i organizovane kompanije sto ne znači da ne verujem u rad pojedinaca, naprotiv. Nažalost pojedinci koji zaslužuju poverenje su po pravilu retki malte ne jedinstveni.
Pomenuo sam one DAC-ove i postavio pitanje za članove foruma o iskustvima sa njima (Chord Qutest i RME prvenstveno) samo zato sto ne bih morao da prodam bubreg da bi ih kupio.
Neće mi biti žao niti bih se kajao, sa ovim napretkom na polju DAC-ova, da DAC koji kupim sutra postane elektronski otpad.
Ne volim da čitam HiFi časopise jer čitajući mnoge članke stičem utisak da njihovi novinari nisu ni čuli za R&D (čak ni u HIFi o kome pišu) sto (meni) diskredituje njihova mišljenja i zaključke i navodi me na razmišljanje da priče o njihovoj korumpiranosti od strane proizvođača ni najmanje nisu slucajne.
Za mene jedina merilo kvaliteta su izmerena vrednosti i preporuka osobe čiji rad i razmišljanje poznajem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...