Jump to content

Srećkove Zavrzlame


Srecko

Preporučeni Komentari

-Srecko nije dolar senzitivan da mu skupoća apriori indukuje dobar zvuk.

-Srećko je nabavio sprave koje će imati stabilnu tržišnu vrednost duži period, po njegovoj želji i izjavi, a DAC to nije.

-Srećko živi u soliteru u normalnom za život i akustički netretiranom prostoru, da bi upste bile istaknute neke superfine razlike, koje bi možda u nekim uslovima i sa specifičnim fajlama napravio dac.

I Srećko je u veselim godinama kada i apsolutni sluhisti izgube svoj dar.:D

 

Recimo da se to imalo na umu.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Srecko nije u mogucnosti da provodi van kuce toliko vremena koliko je navikao, pa se bavi vakim dokonanjima :)

a neki to koriste, pa se i oni bave dokonanjima  :smesna:

- korisno bi bilo - navesti konkretne primerke DAC-ova koje vredi kupiti ......... bez i sa namerom da se radi neki upgrade ili upbuild ( u Sreckovom slucaju pretpostavljam da upbuild ne dolazi u razmatranje)

sve ostale rasprave izlaze iz okvira pitanja o Chord DAC-u

- neka mu ga kupuju tamo po Gordom Albionu ....... Srbima samo Paytoni, Crni Guja i Mucke nisu izasli na nos a da su odatle

dobro, ima jos par izuzetaka, ostalo je fina engleska magla :rofl: 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sam imam Denafrips Ares II.
Nije to loš DAC. Ima puno hvalospjeva o njemu, i nekoliko suzdržanih mišljenja na netu.
Cijena mu je bila sa plaćenim davanjima ca 700 €.
To je Denafripsu entry level DAC.
Osim njega ima još nekoliko stepenica prema gore i svi dobijaju dobre ocjene po forumima i od reviewera.
Ne znam njihove cijene i imena sad napamet.
Može se vidjeti na nekom hifi forumu ima li netko nešto od te firme, pa pokušati dogovoriti slušanje, slanje, test-probu ili nešto u tom smislu.
Ja osobno sam Ares kupio na neviđeno.

EDIT:
Nisam pročitao, pa ne znam što su tamo rekli: 6moons review 
Distributer za cijeli svijet: Vinshine Audio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 41 minuta, Zen Mod reče

to je vec nesto...... drugaciji koncept i ne moze biti jaje jajetu sa mainstream



Zato sam se i zainteresirao za njih.
Neki lik je dokazao da ono što Ares radi nije pravi NOS, ali meni ne smeta.
Opisi zvuka koje sam pročitao ranije ili gledao na jubito se poklapaju sa mojim iskustvom.
Imam dojam da je Denafrips napravio dva DAC-a. Jedan TOTL i jedan Entry High End.
TOTL je Terminator, a entry High End je Pontus. Onda su Pontusa napravili malo lošijim i nastao je entry level Ares, a malo lošiji Terminator su predstavili kao Venus.
IMHO, ako se kupuje vrijedi gledati Ares, Venus i Terminator sa značajnim skokovima u cjenovnim kategorijama između njih, ali po svemu pročitanom i onome što čujem od Aresa, firma vrijedi da joj se posveti malo pažnje.
Što se tiče savjeta za kupovinu - svatko odgovara za svoju odluku ili svoju lakovjernost. Caveat emptor. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To zaboravi, brzine se utrostrucuju tako da svaki novi fpga baca u elektronski otpad stari fpga :) Jedino sto bi bilo dobro jeste ako bi moglo da se potrefi pin to pin kompatibilni fpga kao upgrade. Al naravno u pravi su sto se tice software upgrade-a

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam saglasan.
Kao i kod mobilnih, snaga trenutnih FPGA je mnogooo veća nego što je potrebno za konverzije i sve ostalo (da se našalim hardware-FPGA je za ovaj posao toliko brz da bi trebali da uvedu animacije-da ga uspore kao na mobilnim telefonima).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potpuno delim Vaše mišljenje.
Mnogo kvalitetniji ljudi od mene (poput Allan Shaw) kažu da se ništa spektakularno na polju pojačavača nije desilo od 70-tih godina prošlog milenijuma, i da pojačavači koji su bili dobri-odlični tada i sada su takvi.
Isto mišljenje imam i o zvučnim kutijama. Tannoy je bio zakon nekada a i sada je. Isto se može reći i za JBL ili filosofiju BBC zvuka ili …………… (naravno ovo je moje mišljenje).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...