Jump to content

Srećkove Zavrzlame


Srecko

Preporučeni Komentari

Koliko je teska betonska ploca nad dnevnom sobom u soliteru od recimo 20 kvadrata?

Kako napraviste ekvivalent od čelične ploče teške 12 tona (ko zna na koji način implementirane, možda je to u kući pa je oslonio stubovima na temelj) i rešetkaste spratne konstrukcije savremenih zgrada.
Jeste li imali priliku da vidite kako to izgleda (ja jesam sad kada sam menjao prozore). Ploča plafona nije ni slična betonskoj ploči privatne kuće (nije uopšte puna, veoma je tanka možda 5 cm, orebrena, na drugu stranu rebara ukucan lesonit) koji je ustvari naš plafon. U pomenutom međuprostoru je instalacija cevna i druga.
To em je daleko lakše em su oslonci plafona projektovani da to nose.
Naravno da je i Alister radio “građevinsku” adaptaciju i neko mu je se sigurno pozabavio statikom u tom projektu, što samo govori koliko je tretman soba za 99% ljudi nerealna opcija sa finansijskog aspekta pogotovo kada se ima u vidu napredak room correction sistema.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Srecko said:

Ploča plafona nije ni slična betonskoj ploči privatne kuće (nije uopšte puna, veoma je tanka možda 5 cm, orebrena, na drugu stranu rebara ukucan lesonit)

betonske međuspratne konstrukcije su rebraste, bilo da se koriste ispune od šupljih blokova ili se rebra izlivaju u šalung.. u rebrima se nalazi armatura.. u poslednje vreme se koriste lake međuspratne konstrukcije od gasbetona.. puna betonska ploča bi bila previše teška, a materijal bi se bespotrebno razbacivao

o osnovnoj temi nemam ništa da kažem, osim da je Robertsonova soba kičerica

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A čovjek je samo pitao treba li mu cijevni preamp sa Dynacom i što mislite o nekom srednjem DAC-u. 

:rofl:

Srećko, ili ne mijenjajte ništa ili razmislite o Vladdovim i Zenovim idejama.

Obje mi zvuče logično s obzirom na zadane uslove.  :)

 

 

Razumijem što želite, ali osim spomenutih mišljenja može vam pomoći samo vlastito isprobavanje.

.....................

Dok se nije netko drugi sjetio,, ja bih tu stavio Avantgarde Acoustic Trio. :rofl:

Ako ne stane onda model Solo.

....................

 

Ne trebam reći da se šalim u vezi promjene zvučnika?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Srecko said:


Kako napraviste ekvivalent od čelične ploče teške 12 tona (ko zna na koji način implementirane, možda je to u kući pa je oslonio stubovima na temelj) i rešetkaste spratne konstrukcije savremenih zgrada.
Jeste li imali priliku da vidite kako to izgleda (ja jesam sad kada sam menjao prozore). Ploča plafona nije ni slična betonskoj ploči privatne kuće (nije uopšte puna, veoma je tanka možda 5 cm, orebrena, na drugu stranu rebara ukucan lesonit) koji je ustvari naš plafon. U pomenutom međuprostoru je instalacija cevna i druga.
To em je daleko lakše em su oslonci plafona projektovani da to nose.
Naravno da je i Alister radio “građevinsku” adaptaciju i neko mu je se sigurno pozabavio statikom u tom projektu, što samo govori koliko je tretman soba za 99% ljudi nerealna opcija sa finansijskog aspekta pogotovo kada se ima u vidu napredak room correction sistema.

Promaklo mi je da je njegova ploca celicna. U pdf dokumentu je napisano da je tavanica od pojacanog betona tezine 50 tona. Nisam pravio ekvivalent, potpuni sam sam laik za gradjevinarstvo, nego pogledah u plafon i zapitah se koliko li mi betona stoji nad glavom. Moj stan je u soliterima, u bloku 70, znaci tehnologija sa kraja '60-tih godina. Postoje noseci stubovi i izmedju njih armirano betonske grede a izmedju njih je ploca ali ne znam kakve konstrukcije. Povrsina je oko 24 kvadrata.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A čovjek je samo pitao treba li mu cijevni preamp sa Dynacom i što mislite o nekom srednjem DAC-u. 
:rofl:
Srećko, ili ne mijenjajte ništa ili razmislite o Vladdovim i Zenovim idejama.
Obje mi zvuče logično s obzirom na zadane uslove.  [emoji4]
 
 
Razumijem što želite, ali osim spomenutih mišljenja može vam pomoći samo vlastito isprobavanje.
.....................
Dok se nije netko drugi sjetio,, ja bih tu stavio Avantgarde Acoustic Trio. :rofl:
Ako ne stane onda model Solo.
....................
 
Ne trebam reći da se šalim u vezi promjene zvučnika?

Samo su Zen i Vladd i dali konkretne predloge na ono što sam pitao.
Naravno predlozi su razumni i dobri.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Srecko said:

Gospodine@Doktor izvinjavam se, Vas sam predlog zaboravio i Vi ste bili potpuno konkretni i jasni.
Izgubio sam se u objašnjenjima da neću da menjam: sobu, uređaje, zašto pitam na Diy forumu ….

Nema potrebe za izvinjavanjem. @zek je bio 200% u pravu u jednom od postova ovde i ne mogu sebi da objasnim zašto sam se uošte pojavio u ovoj temi.

Stoga, izvinjavam se ja Vama. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/30/2021 at 10:23 AM, zek said:

Posle svega navedenog, mislim da je iluzorno davati neki predlog iz ličnog iskustva koje se ne poklapa sa onim na šta je @Srecko navikao.

Možda bi pomoglo da @Srecko tačno definiše koji ga problem muči i u kom segmentu traži rešenje problema (ako ih stvarno ima).

Da preciziram za članove foruma : mislio sam na ovaj post ( od nekoliko postova koje je @zek pisao u ovoj temi )

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa dobro, niko ne voli da daje savete i prima savete, šta će ko u svojoj kući da radi, ili da mu drugi uređuje zabavu, mene je recimo ponela ideja da se malo spasi situacija sa gramofonom...principijelno...

Sve ostalo je potpuno vezano za Srećkov ukus i okolnosti. Moj stav prema engleskoj hifi određene kategrije uopšte nije ni ohrabrujući ni korisan.

Srećko pride pošteno otvara diskusiju u vezi toka ideja, i šta dalje, ne prepušta se nekim ustaljenim formama. I tačno zna šta neće, gde nema kompromisa. ;)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U postovima 585 i 587 eksplicitno smatram da sam napisao šta mi je dilema (pretpojacavač, glava, šta na šta).
Ostale stvari su bile pobrojane upravo da ne bih dobijao predloge i potanja o svemu uključujući i sobu.
Vi ste@Doktor mi upravo sugerisali vaše mišljenje (glava Adict i moj izbor dok nisam video 470 pf) uključivši u predlog i Quad 405-2, potpuno ispravno, pa mi je se učinilo da ste potpuno razumeli koje dileme imam.
Ako nije bilo nekome jasno poput gospodina@Zek šta sam želeo pišući post 585, ja se izvinjavam, nažalost ne umem bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Srecko said:

(glava Adict i moj izbor dok nisam video 470 pf) 

...@Srecko,da malo "razblazimo" vezu od 470pF...dodaj na to jos jedno 100-150pF,kablovi od rucke,sa konekcijama,znaci matematicki je ta brojka,jos veca...ugadjanje ili neusaglasenost 100% oko kapcititivnog opterecenja nosi sa sobom neke sonicne promene u vidu boljitka/goritka u zvuku,ali ni izdaleka,po mom iskustvu ( a ja sam se igrao sa time u zadnje vreme podosta) ne nose tolike kvalitativne promene,kao promena glavne komponente recimo na relaciji pojacalo-zvucnik-DAC-gramofonska baza/rucka-zvucnica (zvucnica generalno gledana,onako "tonalno")...sto bih rekao,ne vezuj konja sa kratkim kantarom uz jednu tarabu sad od "470",vec gledaj malo stvari iz sireg spektra,zvucnice su skakljiva tema,to je cisto "try before you buy",ni vislja cena ne garantuje nista...

just my 2 cents..^_^

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, paja959 said:

...@Srecko,da malo "razblazimo" vezu od 470pF...dodaj na to jos jedno 100-150pF,kablovi od rucke,sa konekcijama,znaci matematicki je ta brojka,jos veca...ugadjanje ili neusaglasenost 100% oko kapcititivnog opterecenja nosi sa sobom neke sonicne promene u vidu boljitka/goritka u zvuku,ali ni izdaleka,po mom iskustvu ( a ja sam se igrao sa time u zadnje vreme podosta) ne nose tolike kvalitativne promene,kao promena glavne komponente recimo na relaciji pojacalo-zvucnik-DAC-gramofonska baza/rucka-zvucnica (zvucnica generalno gledana,onako "tonalno")...sto bih rekao,ne vezuj konja sa kratkim kantarom uz jednu tarabu sad od "470",vec gledaj malo stvari iz sireg spektra,zvucnice su skakljiva tema,to je cisto "try before you buy",ni vislja cena ne garantuje nista...

just my 2 cents..^_^

lepo receno, svaka cast.

to - 470 pF ili jebem li ga koliko, treba uzeti sa rezervom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...