Jump to content

Srećkove Zavrzlame


Srecko

Preporučeni Komentari

Dugme za paljenje NUC kad ga upalim svetli stalnom belom bojom (neki led unutra).
Mogu u biosu da ga setujem da mi umesto pokazivanja da je racunar uključen pokazuje da radi SSD disk kada trepče dok disk radi.
Takođe umesto bele boje može da svetli i amber (žuto).
Pitanje:
Da li ću značajno skratiti VEK LEDA ako ga postavim da treperi kad SSD disk radi i ako mu boju sa bele promenim u amber.
Pitam jer sam NUC kupio polovan (ko zna koliko je radio) i ne bih hteo odmah da menjam led[emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Pomoć oko Tidal!

1. Drugari hteo bih da preko SBB uplatim Tidal HiFi.
Cena je 900 DIN (za jedan uređaj).
Da li je to pametno i ako nije šta je bolje?

2. Moja ideja korišćenja Tidal je sledeća.
Jako bih voleo da koristim Tidal (ako može) kako koristim sada Foobar2000.
NUC mi je priključen kablom (eternet) na mrežu.
Kada koristim Foobar2000, podesim NUC računar da automatski startuje Foobar2000 pri uključivanju (nemam potrebe da palim TV-Monitor u ovom slučaju) i onda sa IOS UPNP/ DLNA aplikacije preko WIFi “Mconnect” sa iPhona biram šta će mi Foobar2000 poslati/odsvirati na DAC: sa mreže preko eternet kabla (radio stations stream) ili iz datoteka na NUC.
Znam da Mconnect podržava Tidal (to mi radi) i slušam-strimujem muziku na slušalice iPhone-a.
No mene zanima koja je Windows aplikacija najbolja koju bih instalirao na NUC i koju bi Mconnect kao UPNP/DLNA “video” preko WIFi i komandovao tom aplikacijom da strimuje sa mreže preko eternet kabla na NUC a ovaj na dac sadržaj-pesme?
Da li osnovna Windows Tidal aplikacija podržava UPNP/DLNA i da li bi nju mogao da koristim uz Mconnect (kao Foobar2000 u navedenom primeru).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko ja znam, ne može se kontrolisati sa telefona. 

Hvala mnogo na pomoći.
Pročitao sam to i sam, čak piše da je rešenje u pripremi, no pitao sam jer nisam mogao da verujem da Tidal aplikacija ne podržava UPNP/DLNA.
Još jednom hvala.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Drugari, ide zima (bliži se vreme da se teniski reket okači o klin[emoji16]) i dolazi vreme da se ponovo pozabavim svojim HFi-em.
Dakle želeo bih sa vama da razmotrim da li ispravno razmišljam.
Suština moje dileme je kako da “rasporedim” komponente kojima raspolažem u “Sistem A” i “Sistem B”.
Sobe su takve kakve jesu, sa nameštajem kojim su opremljene, sa pozicijama zvučnika kakve su jedino moguće (namena stana mi je da u njemu prvenstveno živim a muzika je samo bonus[emoji16]) i ne planiram da ih tretiram niti da bilo šta u njima menjam.
Ovaj post (vaši saveti) je moj pokušaj da mi zvuk bude najbolji mogući samo pravilnim izborom komponenata po sistemima i eventualno zamenom-kupovinom nekih komponenata (u zagradama sam istakao te komponente koje bih zamenio ili kupio).
Ostalim komponentama su moje uši prezadovoljne[emoji16] i neću ih menjati i kupovati druge.

Prvo ću opisati sobe.
Dnevna soba: je otprilike kvadratna 4,5x4,5 m.
U nju će biti postavljen tzv. “Sistem A” koji će sačinjavati:
1. “Harbeth M40.1 Domestic Monitor” zvučne kutije, na postoljima, (zbog visine sa postoljima mora biti u ovoj sobi tj. u “Sistemu A”.
5a764e795dbf1a2c695b7f9939d51534.jpg

2. “Naim Supernait 3” integrisani pojačavač
7358050ffba7a9fcecd6fe85c342d086.jpg

3. “Kenwood KT-990D” tjuner
61a48b19b0f26f6ac732bba97e18fddc.jpg

4. “SMSL M8A DSD” DAC sa “SMSL P2” linearnim napajanjem
902fd401d3d0a48f5fa1b48be72e90a4.jpg

5. “Intel NUC” računar
dc0e8ce2a8b41321a4197333c561c44a.jpg

6. “Linn Sondek LP1+Linn Basik Plus” gramofon i ručica (glavu, MM isključivo” zbog Naim SN3, tek treba da nabavim i ona mora biti oko 470 pf zbog Naim
375a3c5486b35a2b04e7456afc1499ac.jpg
60c1bfa471180d38d00fa9f15bcb4440.jpg


Radna soba: je dimenzija 4x3 m i u nju ću postaviti “Sistem B” koji će sačinjavati:
1. “Quad ESL 63” zvučne kutije (moraću da ih skinem sa originalnih postolja iako bolje zvuče na postoljima, da bih mogao da ih smestim gde jedino mogu da budu)
98456578dc122447781cab9acd38a51f.jpg

2. “Dynaco ST-70” pojačavač snage
783a3532cb04318d63e2f09b6dd3b127.jpg

3. “PS Audio 5.6” pretpojačavač (želja mi je da ovaj prepojačavač zamenim pretpojačavačem sa lampama nemam uopšte ideju kojim, ne bih da dajem previše novca pa sam razmišljao o “Šolaja Sedra”)
5f608cdffda4893abd1758f80a9498ad.jpg

4. “Studer A764” tjuner
5ef588b0c38538dd7837f26d15ee9bb7.jpg

5. DAC (planiram da nabavim neki, videću koji, želje: RME, Chord Qutest, Toping D70 ili D90)

Naravno, da bih ovo smestio a da to liči na nešto u planu su i 2 police, no one nisu predmet ovog posta.

Zahvaljujem na sugestijama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nesto ne vidim prostora za bilo kakvu sugestiju........ sem komentara "Nikad robom!"
 
kuj citao stripove ko mali, shvatice :Viannen_loungelizard:

U pravu ste Zene, bili ste kod mene znate koliki je stan i znate da sam klaustrofobičan te da ću i ovo jedva smestiti[emoji16].
Ali nije da nema prostora za savete.
Npr. za Vas pitanje.
1. Kakvo pretpojacalo staviti uz Dynaco ST-70?
Skoro sam pratio Vašu diskusiju sa nekim, u vezi sa lampaškim pretpojačalima, i ako dobro shvatih Vi ste nekada napravili neko sa lampama za koje drugari sa foruma kažu da je zakon.
2. Rekoh da glavu nisam kupio zbog “Naim SN3” phono zahteva za glavu od 470 pf shvatih da takvih glava više ni nema (valjda su bile ranije “Shure V15 IV” i “Ortofon OM” serija). Koju glavu kupiti?
3. Da nije možda bolje da stavim na “Quad ESL 63” “Naim SN3” a na “Harbeth M40.1” “Dynaco ST-70”?

Naravno, lepo rekoste ništa nije zakovano i ne treba robovati ničemu, no prvo da vidimo da li ću preteći ovu pandemiju[emoji16] pa ako to uspem Bože zdravlje biće i novih komponenti.
Sada sam ovo pitao zato što ću neminovno morati da pravim 2 police pa da bi ih isprojektovao lakše bi mi bilo da znam šta ću na njih stavljati.
Važno je da su mi odobrene ove izmene-želje (dobio sam saglasnost od supruge[emoji16]) a sve ostalo bi trebalo da bude laganica u odnosu na ovo[emoji16].
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. ja licno ne bih turio cevas pre na cevas amp........ ono bih, ali ja kad probam onda sam u situaciji da ne moram da placam da bih probao; lako se moze desiti da dobijete "too much of good thing" ........ karakteristika najveceg broja dostupnih cevnih preampa je dominantan 2nd harmonik ( read - Sugar) , sto je zakon da se kombinuje sa SS ampom niskih izoblicenja, ali Dynaco sam po sebi bi pre mozda potrebao neutralniji preamp; za pocetak koristiti taj koji vec imate - u kombinaciji sa Dynaco ( kioji nace treba doneti do mene, zna se zasto)

2. forumske granafordzije - fala bogu Ima ih, ce vas bolje posavetovati oko toga

3.mjok ; sa nivoom kojim vi slusate - tesko da ce bilo koje pojacalo u bilo kojoj kombinaciji da upadne u nevolju

 

pominjani preamp koji sam ja nekad napravio - pretpostavljam da zvucno jos uvek stoji jako dobro u masi komparativnih, ali davno je bilo ...... danas bih to isto napravio poprilicno drugacije, ...... u svakom slucaju bolje i more versatile

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. ja licno ne bih turio cevas pre na cevas amp........ ono bih, ali ja kad probam onda sam u situaciji da ne moram da placam da bih probao; lako se moze desiti da dobijete "too much of good thing" ........ karakteristika najveceg broja dostupnih cevnih preampa je dominantan 2nd harmonik ( read - Sugar) , sto je zakon da se kombinuje sa SS ampom niskih izoblicenja, ali Dynaco sam po sebi bi pre mozda potrebao neutralniji preamp; za pocetak koristiti taj koji vec imate - u kombinaciji sa Dynaco ( kioji nace treba doneti do mene, zna se zasto)
2. forumske granafordzije - fala bogu Ima ih, ce vas bolje posavetovati oko toga
3.mjok ; sa nivoom kojim vi slusate - tesko da ce bilo koje pojacalo u bilo kojoj kombinaciji da upadne u nevolju
 
pominjani preamp koji sam ja nekad napravio - pretpostavljam da zvucno jos uvek stoji jako dobro u masi komparativnih, ali davno je bilo ...... danas bih to isto napravio poprilicno drugacije, ...... u svakom slucaju bolje i more versatile

Ne znam šta bih ja bez Vas.
Malo li je sto ste mi rekli da ne jurim lampaški preamp.
Uvek nađete vreme da me posavetujete za bilo šta što pitam (koliko god da je “glupo”).
Hvala mnogo Zen-e.
O preampu SS ćemo tek pričati.

Nisam za pojačavače pitao zbog toga da li ću ih ugroziti ili će oni ugroziti zvučne kutije, već zbog SINERGIJE “HarbethM40.1” i “Quad ESL 63” sa “Naim SN3” i “Dynaco ST-70” ako je neko slušao te kombinacije ili nešto slično.
Eto upotrebih i ja tu reč sinergija, koju mrzim iz dna duše, jer je ona glavni argument za vaskoliko ljudsko neznanje i ne imanje stvarnih argumenata da nešto objasne.

Naravno “Dynaco ST-70” će stići kod Vas[emoji16]!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nešto nisam skontao za sistem B šta će biti izvori, sem navedenog tjunera.

Ako tu nema gramofona, onda možda i ne treba preamp, nego možda neki DAC (vidim da se i to pominje) koji ima regulaciju izlaza i može da služi kao preamp.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ispravno ste shvatili gospodine@zek, u sistemu B izvor će biti samo Tjuner i DAC i to neki solidan (naravno selicu taj bolji DAC iz sistema A u B gde budem više slušao u nekom periodu muziku).
Za sada sam razmišljao o: “RME ADI 2”, “Chord Qutest” i “Toping D70” npr.
Moje iskustvo sa kineskim DAC-om “SMSL M8A DSD” i njegovim linearnim napajanjem “SMSL P2” (naravno za moje uši i godine) je odlicno te verujem da bi bio veoma zadovoljan i sa “Toping D70”.
Sa ovakvim gradijentom promena-napretka na DAC-ovima moje (nekompetentno) mišljenje je da je suludo ulagati veliki novac u DAC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako bas mora preamp i ako bas lova zulja u dzepu ima kod Zena nekakav dobar preamp. Ne mislim da ima na lageru, ali mozda se moze nekoga namoliti, ne nuzno Zena, da se napravi njegov preamp.
Ne mogu reci bi li mu prijao Dynaco, ali ima se koga i to pitati. ;) 
Ako ce biti samo jedan jedini izvor, i to bas DAC, onda je Zekov prijedlog valjan. Manje kabela, manje komponenti, manje svega, a ne (bitno) manje muzike.
Uz obavezni disclaimer: IMVHO.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, Srecko said:

i DAC i to neki solidan

Znači da će izvor biti neki PC ili šta već, DAC kao sam nije izvor.

Sada već ima mnogo novojih i jeftinijih DAC-ova koji imaju opciju regulacije audio izlaza.

Ako je samo USB ulaz dovoljan, onda je zanimljiv iFi Zen Dac v2.

Ako treba osim USB ulaza još i SPDIF coax/optical, onda ima recimo Sabaj A10d.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gospodine@zek biće isto NUC PC računar, zaboravio sam da napišem.
Neće biti samo jedan izvor, DAC već i tjuner (osim sko ne bude mogao da stane zbog veličine pa kupim neki DAB ili sk.); zato će biti i preamp (najmanji mogući).
Znam koliki mi je prostor i tek kad budem isprojektovao policu znaću maksimalnu veličinu komponenti. Zato bih i voleo da preamp “PS Audio 5.6”, koji imam, formata 40+ cm svedem na širinu Dynaco ST-70.
Naravno, kao i svi Vi, imam tonu drugih računara (tableta, notebook-ova malih računara poput Lenovo Micro) no biće NUC PC isključivo zato sto je apsolutno najmanji i najtanji ako izuzmemo Rapsbery Pi (imam ga takođe i koristio sam ga za svašta nešto) ali ga ne volim.
Baš imam problem sa prostorom i zato se trudim da sve bude apsolutno minimalno po veličini.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...