Jump to content

Srećkove Zavrzlame


Srecko

Preporučeni Komentari

A imao sam i dobar gramofon za to vreme i dek Nakamichi.

Nikad nije zvucao CD Enigme bolje od tog. Cak sam rezao posle na Plekstoru  pre nego sto je riknuo sam CD - jok....Nikad nije zvucao isto.

I sad skidam razlicite verzije istog albuma u Flac ...jok more nije to to... Da li je kvalitet tog prvog - ili sluh - pojma nemam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sami ste dali odgovor.
Krštenica!
Možda ste bili i zaljubljeni[emoji3]?
Ako je to, onda uz flac koji ste “sada” skinuli mora i ženska zbog koje ste čuli sa tog CD, koji Vam je pok. otac doneo, i ono što nema na njemu[emoji3].
Dakle, mrka kapa za flac[emoji3].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gospodine[mention=2274]mutayu , svi sa kojima sam razgovarao (a bilo ih je) i koji su daleko stručniji i sa mnogooooo više iskustva od mene; od DAC-ova (“klasičnih”) i za koje ne treba dati bubreg, preporučili su mi SAMO 2 DAC-a:
1. RME ADI-2 i
2. Chord Qutest.
Interesantno je da gotovo niko i nije predložio neki drugi DAC.
Naravno, svi su mišljenja da su Lampizatori klasa za sebe (kako to Paja reče što je Kuzma za gramofone to je Lukaš za ....)!
Kada su ova 2 navedena DAC-a u pitanju, nijedan nisam slušao ali sam pročitao o njima sve sto sam našao na netu.
Prijatelji, koji imaju Naim amplifikaciju, uglavnom se odlučuju za Chord; ostali za RME.
I jedni i drugi kažu da RME ADI-2 za nijansu bolje svira (kažu i Chord je odličan ali ima previše detalja sto Naim amplifikaciji “prija” pa ga kupuju a drugima je “zamoran”).
Merene karakteristike RME su takođe bolje i testeri ga svrstaše u nekoliko izuzetnih DAC-ova koje su testirali.
Uz sve to RME je i jeftiniji.
Napisao sam post i pitao to sto sam pitao jer je skoro jedan moj poznanik kupio polovan Lampi (osnovni model Amber) za 1500€ što bi moglo takođe da bude u domenu mog interesovanja a kao što rekoh u ovoj novčanoj kategoriji ova 2 DAC-a su odskočila te ni nema nekih dilema značajnih.
Suštinski me zanima šta je to iskustveno različito sa Lampizatorom ako je npr. RME malte ne profesionalni uređaj. Dakle volim i ja lampe (zato i zadržavam Dynaco ST-70) ali volim i vernu reprodukciju.

На секунд да се вратим на горе помињано:
https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/37358-rme-adi-2-fs/
Овај FS нема УСБ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, Srecko reče

Šta, pa Vi ste bar znate, Mika sad ko zna šta čujeemoji3.png.
Godinama navikao da ne čuje određene frekvencije (suprugu npr. znam iz ličnog iskustva) a sad bi hteo da čuje flac u punom sjajuemoji3.pngemoji3.pngemoji3.png.

-Tad sam bio gluplji a imao sluh za medalju. Sad sam za nijansu pametniji ali sam gluv :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...